aktualności

Przed nami już final IV edycji Festiwalu Artystycznego Koniugacje. W tym roku przesłuchania odbyly sie online. Wciąż możecie obejrzeć nagrania na naszym kanale YouTube. W finale usłyszymy siedem występów. Finaliści zostali wyłonieni przez głosowanie jurorów oraz publiczności.

Zapraszamy na koncert pełen wrażeń, gościnny występ Roberta Kasprzyckiego oraz wystawę Tomasza Bzdęgi "Sacrum", która będzie towarzyszyła temu wydarzeniu.

koniugacje 2021 finał plakat

Nasze rawickie Kino Promień ma dla Was raz w tygodniu nowe propozycje. Co możecie oglądać aktualnie? W repertuarze znajduje się film dla dużych i małych miłośników Toma i Jerrego oraz dwie propozycje dla dorosłych widzów - oscarowy "Na rauszu" oraz thriller "Jeden gniewny człowiek".

Filmy premierowe emitowane są w kinie przez dwa tygodnie! Tak też będzie z najnowszą produkcją Disney'a. Zapraszamy na przygody Rai i ostatniego smoka już od 2 lipca. Od piątku również polska komedia kryminalna "W jak morderstwo". Sprawdźcie cały repertuar na stronie Kina Promień.

8699906738686 3yMoMlJo2msoVwmuf6k1C78MrB3H

Na rauszu plakatc7952523.3

8377c0a2 db72 430d a606 11b5cbb169d2azxswq

Za nami premiera koncertu "100 lat w piosence", którego producentem jest Dom Kultury w Rawiczu. Dla rawickiej publiczności zaśpiewali Ewa Kuklińska i Tomasz Stockinger oraz gościnnie Magdalena Zamoroka. Przebojom ostatniego stulecia towarzyszyły tańce w wykonaniu Gawry Artystycznej: Sara Janicka, Artur Niedźwiedź i Bartlomiej Steinke a także narracja przygotowana przez Huberta Michalaka, scenografia Tomasza Bzdęgi i wizualizacje Przemysława Wawrzyniaka i Karola Trzcielińskiego.

W poniedziałek odbyła się rawicka premiera spektaklu "Ławeczka w słońcu", którego producentem jest Teatr Skene Warszawa a DK w Rawiczu koprodukuje to przedsięwzięcie. Na scenie można było podziwiać wspaniały warsztat aktorski Grażyny Barszczewskiej, Sylwestra Maciejewskiego i Wojciecha Wysockiego. Sztukę Rona Clarka twórcy nazwali komedią serdeczną - opowiada ona o trzech przyjaciołach przebywających w domu seniora. Obserwujemy zmianę ich relacji na tle czterech pór roku. Wspaniala, zabawna, urocza historia, którą każdy powinien zobaczyć.

Reżyserem obu przedstawień jest Dariusz Taraszkiewicz, a już w tę sobotę będzie można obejrzeć kolejny spektakl przygotowany przez dyrektora DK w Rawiczu tym razem w wykonaniu amatorskiej grupy Rawicki Teatr Komedii. Zapraszamy 26.07 na "Infantylny kabaret z deklem".

Już 17 czerwca widowisko muzyczne "100 lat w piosence" z udziałem Ewy Kuklińskiej, Tomasza Stockingera oraz Sary Janickiej, Magdaleny Zamoroka, Artura Niedźwiedzia i Bartłomieja Steinke.

21 czerwca "Ławeczka w słońcu" z Grażyną Barszczewską, Sylwestrem Maciejewskim i Wojciechem Wysockim.

26 czerwca "Infantylny kabaret z deklem" czyli najnowszy spektakl Rawickiego Teatru Komedii - powrót szkolnych ławek, muzyka i dziecięce choreografie oraz zaskakujące spojrzenie na teksty kabaretowe. Zapraszamy!

plakat strona kuklińska stockinger ławeczka stronadekiel strona

Mamy piątek - mamy nowy repertuar! Od 11 do 17 czerwca w Kinie Promień można obejrzeć tradycyjnie film animowany - tym razem "Skąd się biorą sny" - film nagrodzony za utwór muzyczny.

Dla dorosłych mamy dwie propozycje: "Mortal Kombat" - film akcji, fantasy produkcji amerykańskiej oraz nagrodzony trzema Oskarami i wieloma innymi nagrodami film "Nomadland" opowiadający o wędrownym życiu kobiety po sześdziesiątce, która stracila swój dobytek w wyniku recesji.

Klikając w plakat zobaczysz zwiastun filmu. Kub bilety klikając tutaj.

nomadlandmortalskąd sie bioprą sny

Duet znanych Państwu aktorów wystąpi na naszej scenie już 17 czerwca w programie muzycznym "100 lat w piosence" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Artystom towarzyszyć będą tancerze Gawry Artystycznej: Sara Janicka (którą możecie znać z programów "You can dance" czy "Taniec z gwiazdami") oraz Artur Niedźwiedź i Bartlomiej Steinke. Gościnnie podczas rawickiej premiery zaśpiewa też Magdalena Zamoroka. Usłyszycie wybrane utwory z ostatniego stulecia w nowych aranżacjach. Mamy nadzieję, że program przypadnie Wam do gustu. Bilety można naby w cenie 12,50 zł tutaj a dla seniorów mamy specjalną ofertę tylko do piątku - bilety do nabycia w cenie 5,00 zł osobiście w Domu Kultury w Rawiczu.

0004OB73H8OPKQ1X C122 F4

W pierwszej połowie czerwcowych wydarzeń znajdziecie zarówno muzyczne jak i teatralne propozycje. Przed nami długo wyczekiwany występ kabaretu Paranienormalni, wystawa malarska, trzy koncerty w tym jeden online już 5 czerwca oraz spektakl dla dzieci.

 

PLAKAT KRENZplakat wystawa retrospektywna utw1plakat bartek leśniak trio1

ZAMOROKA BAND PLAKATT 1221PLAKAT PCHŁA SZACHRRAJKA1para

 

 

c0862c04 4824 44d3 981e 14dc078570c4

Za nami dwa pokazy premierowe dlugo wyczekiwanego spektaklu "Damy i huzary" Aleksandra Fredry. Połączenie klasyki i współczesności, duża dawka młodzieńczej energii, dobrego żartu a także muzyki i tańca - tak w skrócie można opisać to, co wydarzyło się na naszej scenie w miniony weekend. Rawicka publiczność wspaniale przyjęła występy naszej zdolnej młodzieży. Premiera zstała również opisana w Radiu Elka i Rawicz24. Sprawdźcie koniecznie i przybywajcie na kolejne spektakle.

Młodzieżowa grupa teatralna Decem Toys działa od sześciu lat pod opieką Sylwestra Różyckiego w naszym Domu Kultury. Więcej o ich osiągnięciach możecie przeczytać w zekładne sekcje.

W spektaklu wystąpili: Eliza Banaszkiewicz, Oleksandra Holumbowska, Maria Kośmider, Agata Nadrowska, Natalia Nowacka, Maria Szymkowiak, Kinga Turek, Olga Waleron, Małgorzata Wieruszewska, Michał Balcerek, Igor Hanusek, Karliński Damian, Jan Marciniak, Adrian Pruchnik. Choreografię do spektaklu przygotowała Maria Szymkowiak.

 

W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy wirtualny dzień dawstwa szpiku, razem z artystami zachęcając Was do poszerzenia grupy dawców. Dzięki zaangażowaniu kolejnych muzyków i aktorów przygotowaliśmy materiał muzyczny po raz drugi. Bądźcie z nami 28 maja, a jeśli zdrowie pozwala Wam być dawcą szpiku, koniecznie sprawdźcie, jak można tego dokonać. Na naszym kanale You Tube można obejrzeć finał ubiegłorocznej edycji, w której wzięło udział prawie trzydziestu artystów. W tym roku jest ich jeszcze więcej.

123qweqwe

Przed nami coraz więcej wydarzeń z udziałem publiczności. Ale także nie zabraknie propozycji online, dla tych którym czas lub zdrowie nie pozwala zajrzeć na teren Domu Kultury w Rawiczu. Jedne z nich są biletowane inne nie, ale pamiętajcie, że na każde z wydarzeń na żywo potrzebna jest wejściówka ze względu na bardzo ograniczoną liczbę miejsc. Na naszym fanpage'u znajdziecie dokładne informacje o każdym koncercie i spektaklu. Zajrzyjcie tam, żeby być na bieżąco i nie przegapić kolejnych wydarzeń.

BILETY na nasze wydarzenia dostepne są tutaj.

plakaty czerwiec