aktualności

received 1217455618877937

 

Szanowni Państwo jednym z nadchodzących wydarzeń, które odbędzie się 25 lutego w sobotę o godz. 18:00 w Sali Witrażowej Domu Kultury jest spotkanie autorskie z Gwidonem Hefildem.

GwidonHefild - Członek Związku Literatów Polskich (najstarszej polskiej organizacji zrzeszającej literatów, założonej przez S. Żeromskiego), ponadto członek Stowarzyszenia Środowisk Twórczych oraz Inteligencji Twórczej w Wałbrzychu.
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Kulturoznawca, socjolog, technik; obecnie doktorant UWr.
Miłośnik turystyki i historii. Podróżnik. Występował przed publicznością w różnych państwach, w tym przed Polonią w Nowym Jorku.
Propagator zdrowego stylu życia nakierowanego na roślinne odżywianie.
Stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie twórczości.

 

Jest autorem następujących książek:

-„Z nurtem pod prąd" (2006)
- dwujęzycznie „Przyodziany w nagość / Claud in nudity"(2008)
- "Iluzoryczna rzeczywistość"
- dwujęzycznie "Rzeczywista iluzja" / "Skutečná iluze" (2015)
- "Spóźniony punktualnie" (2016)
- dwujęzycznie "ĆWIERĆ – QUARTER" (2017/2018)
- „Poezja smaku” (2023)

 

Serdecznie Państwa zapraszamy.

         Kulturalny Luty 2023

 KULTURALNY LUTY 2023

Szanowni Państwo jeszcze dziś i jutro będą dostępne bilety, które obejmują miejsca dodatkowe w Sali Witrażowej w cenie 65 zł na Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, który zaprezentuje się już 21 stycznia o godz. 19:00 w Domu Kultury w Rawiczu. Bilety mogą Państwo nabyć na stronie www.bilety24.pl, w Kinie "Promień" w Rawiczu, w Kasie Domu Kultury w Rawiczu oraz w sklepie muzycznym "Orion" (na deptaku).

 

Dodatkowo podczas koncertu będziemy mieli możliwość pomóc w zbiórce na rehabilitacje Małgosi Chudej z Osieka. Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka do puszek, a wolontariusze będą sprzedawali między innymi ciasta, z którego cały dochód trafi na konto Małgosi.

 

PLAKAT SLASK.jpg

 

 

Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych – od wielkich widowisk, pokazujących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. W swoim dorobku Zespół ma także kilkanaście płyt, w tym 11 wydanych w Złotej Kolekcji „Śląska”– wydawnictwa, będącego doskonałą kolekcją narodowej muzyki i pieśni. Pięć z nich posiada status Złotej, jedna - Platynowej Płyty. Nadrzędną ideą jego działania jest ukazywanie bogactwa kultury śląskiej na tle spuścizny innych regionów kraju.

Szanowni Państwo w lutym ze względu na zbliżające się ferie zaplanowaliśmy wydarzenia dla naszych najmłodszych, ale również w zanadrzu mamy spektakl, który przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych! W przyszłym miesiącu serdecznie zapraszamy Państwa na Artystyczne Ferie podczas, których odbędą się różnego rodzaju warsztaty malarskie, twórcze oraz artystyczne związane z recyklingiem! W Kinie "Promień" oraz w Małym Kinie Społecznościowym również dzieci mogą spodziewać się seansów, które rozbawią, wzruszą i zabiorą nas w niesamowite przygody. Nasi najmłodsi Artyści, którzy uczęszczają na zajęcia plastyczne przedstawią nam swoje prace na Zimowej wystawie w Galerii Sali Piecowej.

Naszych dorosłych widzów zapraszamy na spekatkl pt. "Konserwa" Margaret Aquis & Zam Believingood, który jest przeznaczony tylko dla widzów pełnoletnich i na życzenie publiczności zostanie zaprezentowany ponownie 19 lutego 2023 o godz. 18:00 w doborowej obsadzie: Izabela Noszczyk, Dariusz Taraszkiewicz i Hacen Sahraqui. Prapremiera polska spektaklu odbyła się podczas 8. edycji Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz w zeszłym roku.

Będziemy świadkami spotkania tajemniczej pary u jeszcze bardziej tajemniczego seksuologa. Zaskakujące zwroty przebiegu ludzkich historii z puszką Paprykarzu Szczecińskiego w tle. Solidna porcja śmiechu - TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!

  • Reżyseria: Sebastian Nowicki, Dariusz Taraszkiewicz
  • Scenografia: Sebastian Nowicki
  • Opracowanie muzyczne: Damian Neogenn Lindner
  • Koprodukcja: Teatr Scena Poczekalnia, Dom Kultury w Rawiczu

Szczegółowe informacje między innymi odnośnie biletów znajdują sie na plakatach. Serdecznie Państwa zapraszamy na zbliżające się wydarzenia.

 

326305159_549033347262712_6887077139314302859_n.jpg

325816997_1205549403667566_1322829999107056355_n.jpg

   

PLAKAT SLASK.jpg

 

 

Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny!

Koncert noworoczny z udziałem baletu i solistów chóru do muzyki Zespołu "Śląsk" zawitają u nas 21 stycznia 2023 roku o godz. 19:00 (Dom Kultury w Rawiczu) w Sali Widowiskowej.

Wszystkie bilety w tej samej cenie 85 zł do nabycia:
- na stronie www.bilety24.pl
- w kasie kina "Promień"
- w kasie Domu Kultury w Rawiczu
oraz
- w sklepie muzycznym "Orion"
 
Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych – od wielkich widowisk, pokazujących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. W swoim dorobku Zespół ma także kilkanaście płyt, w tym 11 wydanych w Złotej Kolekcji „Śląska”– wydawnictwa, będącego doskonałą kolekcją narodowej muzyki i pieśni. Pięć z nich posiada status Złotej, jedna - Platynowej Płyty. Nadrzędną ideą jego działania jest ukazywanie bogactwa kultury śląskiej na tle spuścizny innych regionów kraju.

Kulturalny Styczeń 2023

 

KULTURALNY STYCZEŃ 2023

 

319933483 1878994425768395 4350231542923366556 n

Serdecznie Państwa zapraszamy na najbliższe wydarzenia, które urozmaicą nam świąteczną atmosferę. W najbliższy piątek będziemy mieli okazję uczestniczyć w Świątecznym Magic Show, które przeniesie nas w magiczną podróż, a już w tę sobotę Rodzina Matyla i goście zapraszają na koncert charytatywny dla Tosi, na którym nie może Państwa zabraknąć.

 

318285192 1194303524489914 569609667667344102 n  matyla1

8 edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz dobiegła końca. Od 15 października mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu niesamowitych wydarzeniach artystycznych. Były to koncerty, spektakle, wystawy, recitale, stand- up oraz wyjątkowa projekcja filmu i spotkanie autorskie. Na tegorocznym festiwalu widzowie jak co roku mieli okazję zagłosować na jeden z 6 spektakli z nurtu konkursowego i tym samym przydzielili brązową, srebrną oraz złotą maskę. Warunkiem była obecność na co najmniej 4 wydarzeniach.

Na tegorocznym festiwalu publiczność oddając głosy zdecydowała, że Brązową maskę otrzyma muzyczna komedia Jerzego Szczudlika pt. “Lepsza” reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. W rolę dwóch dam, aktorek z zawodu wcieliły się Ewa Kuklińska oraz Tatiana Sosna-Sarno, a w amanta terapeutę aktor Stanisław Banasiuk. Za scenografię odpowiedzialny jest Tomasz Bzdęga, wizualizacje Przemysław Wawrzyniak, a koproducentami są Teatr Miejski w Lesznie oraz Dom Kultury w Rawiczu.

Srebrną maskę otrzymał spektakl pt. “Freda i Zuza” reżyserii Magdaleny Wołłejko. W tytułową Fredę oraz Zuzę wcieliły się Magdalena Wołłejko i Magdalena Wójcik. Scenografię wykonał Wojciech Stefaniak. W komedii artystki nie pierwszej już młodości z widzami odkrywały razem z nami internet i nieoczekiwanie z fascynacji portalami społecznościowymi postanowiły same założyć swój własny internetowy poradnik dla kobiet. Autorką tej tryskającej humorem sztuki jest Meggie W. Wrightt, której wcześniejsza znana sztuka “Klub Hipochondryków”, stała się spektaklem kultowym, który przez kilkanaście lat nie schodziła z afiszów teatralnych w całej Polsce. Spektakl komediowy zachwycił widzów oraz otrzymał dodatkowo nagrodę młodzieżowego Jury, w składzie Zuzanny Jeziernej, Marii Chytrowskiej oraz Zofii Straburzyńskiej, a opiekunem młodzieżowego Jury była Pani Anna Noga.

Bohaterowie komedii pt. “Seks, miłość i... podatki” reżyserii Tomasza Dutkiewicza ze wszystkich sił starali się zadać kłam owej ponurej podatkowej nieuchronności, jednocześnie coraz bardziej nieuchronnie popadając w karkołomne tarapaty i to oni podbili serca publiczności. Spektakl zdobył Złotą maskę tegorocznego Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz, a na scenie zagrali Marta Wierzbicka, Agnieszka Dulęba - Kasza, Katarzyna Trzcińska, Magdalena Wójcik, Mateusz Banasiuk, Mikołaj Krawczyk, Robert Rozmus oraz Marcin Troński, za scenografię odpowiedzialny jest Wojciech Stefaniak.

Pozostaje pogratulować wszystkim tegorocznym laureatom Festiwalu i z niecierpliwością czekać na kolejna już edycję Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz.

 

fot. Rawicz24

319363221 8513201282055094 3020026106273501408 n