aktualności

Z końcem marca oraz początkiem kwietnia towarzyszyć nam będzie solidna porcja śmiechu! 29 marca w środę o godz. 19:00 wystąpi Katarzyna Piasecka ze swoim programem "Moje tabu". Ponoć o niektórych sprawach nie powinno się mówić, ale ta kobieta wyznaje zasadę, że na scenie można wszystko. Nowe historie spostrzeżenia i kawał dobrego humoru! 1 kwietnia w sobotę o godz. 16:00 Kabaret Czesuaf przedstawi nam swój nowy program "Skandal!" Świetna zabawa, która wciągnie nas w pełną zaangażowania podróż po skeczach. Pozwólmy się zaprosić do wspólnej skandalicznej zabawy!

324142926 875656683649537 3945516107370699545 n RAWICZ

 

333626367 192132986848586 2869247357480805996 n

W najbliższą niedzielę Gabinet Dharma zawita do Domu Kultury w Rawiczu wraz z dźwiękami mis tybetańskich oraz gongów.

Tęsknisz za chwilą spokoju i miejscem, w którym możesz całkowicie się wyłączyć i głęboko zrelaksować? Nasz umysł jest stale zatłoczony słowami i myślami.
Wszystko to sprawia, że żyjemy w stresie, jesteśmy pełni lęku, złości czy smutku...... Jeśli nie boisz się zajrzeć głębiej w siebie to zapraszam, przyjdź.
Będzie to czas tylko dla Ciebie. Sam doświadczysz dokąd poprowadzą Cię dźwięki i co uaktywnią wibracje. Sesje relaksacyjne przy dźwiękach mis tybetańskich i gongów są po to abyś lepiej odnalazł się w dzisiejszej rzeczywistości, potrafił żyć w zgodzie ze sobą i własnym sercem. Usłysz swój prawdziwy głos i nie pozwól mu tonąć w hałasie innych.


Jak wygląda sesja relaksacyjna?
Uczestnicy sesji leżąc w wygodnych pozycjach są poddawani „masażowi” dźwiękiem, a każdy fragment ciała jest dotknięty przez wibracje i drgania instrumentów.
Organizm składa się w ponad 70 % z wody, a ten życiodajny płyn łatwo przewodzi fale dźwiękowe. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu.
Fale dźwiękowe mis i gongów ułatwiają mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza), a nawet theta (głębokiej medytacji, aż do zaśnięcia). Oddziałują też korzystnie na kanały energetyczne – meridiany - odblokowując je. Następuje usuwanie toksyn z organizmu, regulacja funkcji narządów wewnętrznych i przyspieszenie regeneracji tkanek, poprawa krążenia krwi i płynów ustrojowych, są również łagodzone różnego rodzaju bóle. Terapia stymuluje również kreatywność i siły twórcze.
Korzyści z sesji:
-przywraca harmonię
- likwiduje napięcia
- stabilizuje pracę układu nerwowego
- reguluje gospodarkę wodną organizmu
- łagodzi bóle
- poprawia krążenie krwi
- oczyszcza uaktywniając wydalanie toksyn z organizmu
- pobudza krążenie płynów ustrojowych - poprawia ukrwienie tkanek
- przyspiesza procesy gojenia ran, czy np. zrastania kości.
- wzmacnia siły witalne
- synchronizuje pracę naszych półkul mózgowych w zakresie częstotliwości alfa a przy dłuższym słuchaniu – theta
- neutralizuje skutki nagromadzonego stresu
- poprzez wejście w stan głębokiego relaksu i odprężenie, pomaga na powrót połączyć się z intuicją, a co za tym idzie uruchomić proces zmian w życiu, podjąć ważne decyzje, otworzyć się na coś nowego

Przeciwwskazania:
- wszczepiony rozrusznik serca
- sztuczne zastawki serca
- osoby po przeszczepach narządów
- epilepsja
- pierwszy trymestr ciąży

WAŻNE
*Przed i po sesji wypij co najmniej szklankę wody.

*Ubierz się wygodnie, weź ze sobą mate,koc i poduszkę, żeby ułożyć się komfortowo.

*Sesja trwa około 60 minut + 5-10 minut na umoszczenie się przed + 10-15 minut na "wylądowanie po.
Wstęp: 35 zł
Płatność przed sesją.
Dom Kultury w Rawiczu  ul.Targowa 1
Rezerwacje, zapisy i kontakt w razie pytań lub wątpliwości:
Anna
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
Tel. 531-001-123

www.dharma.com.pl

image1 1

 

 

Szanowni Państwo w związku z niedawno otwartym Małym Kinem Społecznościowym warto również wspomnieć o Rawickim Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Promień", którego prowadzącą jest Sandra Bujak-Gwarda. Dyskusje będą odbywały się w sali Małego Kina Społecznościowego w ŚRODY po wieczornym seansie. Omawiane filmy będą integralną częścią repertuaru Małego Kina i będą wyświetlane przez dwa tygodnie w miesiącu (jeden film w jednym tygodniu). Do uczestnictwa w Rawickim Dyskusyjnym Klubie Filmowym upoważnia zakupiony BILET na seans poprzedzający spotkanie. Filmy omawiane w ramach RDKF’u będą oznaczone w zakładce REPERTUAR oraz na STRONIE GŁÓWNEJ Kina „Promień”.

RDKF Promień rozpocznie swoją działalność w połowie marca - szczegółowe informacje już wkrótce!

plakat galeria jednego obrazu ok  PLAKAT MAREK WOŹNIAK

 

Kulturalny Marzec 2023

 

333611294 1197249344254791 7322337821585061508 n

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? Balonoladnia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa scenografia, balonowe dekoracje - tego w Polsce jeszcze nie było! W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Balonona, księżniczki Balotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół. Olbrzymi balonowy zamek, a za nim wodospad wykonany z kilkuset różnokolorowych błękitnych baloników i gigantyczne balony z niespodzianką w środku, które w towarzystwie zabawnych mimówi szalonych klaunów, wirują w rytm muzyki na scenie. Oryginalne postaci, cyrkowe triki i sztuczki, akrobaci na piłkach, interaktywne zabawy, w które angażowana jest widownia, a wszystko to zamknięte w 60 minutach doskonałej historii z balonami w roli głównej! Funny Balls Show- bajeczne widowisko teatralne, w którym zobaczycie ponad 3 000 balonów w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd kształtach!
Agencja koncertowa "Pan Koncert" zaprasza na międzynarodowe widowisko dla dużych i małych "Funny Balls Show", w którym spełniają się najpiękniejsze sny, a marzenia najmłodszych stają się rzeczywistością! Tu dzieją się rzeczy niezwykłe, tu radość nie schodzi z dziecięcych twarzy! Przybywajcie więc do magicznej Balonolandii i bawcie się z nami!

 

Dom Kultury w Rawiczu(3)

 

 

wystawa konkurs urbanistyczny X

Szanowni Państwo..

 

UWAGA!(5)

Kopia Koniugacje Baner pionowy

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Artystycznej "KONIUGACJE"! To już 6. raz w Rawiczu! 

Zapraszamy

 

Więcej informacji w zakładce FESTIWALE lub pod tym linkiem

Uwaga