aktualności

Przed nami ostatni weekend Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. W piątek możecie wybrać się bezpłatnie na koncert jazzowy w wykonaniu poznańskiej aktorki i wokalistki Izabelli Tarasiuk "Niezapomniane" - godz. 19:00. W sobotę czekają nas ostatnie konkursowe emocje czyli komedia "Bóg mordu", a w niedzielę zakończymy festiwal spektaklem dla dzieci, który moze być przyjemnym mikołajkowym prezentem dla całej rodziny. Zapraszamy!

Bóg mordu rft baśń

Mikołajkowy weekend zapowiada sie u nas bardzo bogato. Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach, na których wykonamy piękne stroiki świąteczne. Koszt udziału to jedyne 5 zł. Informacje pod numerem 65 546 76 36. Zapraszamy również na wydarzenia związane ze zbórką funduszy na operacje Antosia. Czeka nas m.in. butik ze prezentami dla każdego - zabawki, odzież, torebki, buty, artukuły gospodarstwa domowego - rzeczy nowe i używane w bardzo dobrym stanie.

WEEKEND MIKOLAJKOWY strszasz

Jeszcze przez dwa tygodnie trwa Rawicki Festiwal Teatralny im. K. Sienkiewicz. W najbliższą sobotę odbędzie się spektakl "Grace i Gloria" z udziałem Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec. Zainteresowanych nie brakuje. Tutaj możesz sprawdzić, czy są jeszcze wolne miejsca. 3 grudnia zamiast spektaklu "Pożądanie w cieniu pokrywki" odbędzie się koncert Izabelli Tarasiuk, w którym usłyszymy evergreeny światowego jazzu. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kinie Promień, Domu Kultury w Rawiczu, Rawickiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Rawickiej oraz sklepie muzycznym Orion. (Obowiązują również wejściówki odebrane wczesniej na "Pożądanie w cieniu pokrywki".)

grace gloria RFT

Kolejne dwie propozycje festiwalowe na ten weekend:

sobota 19:00 "Twarz trzecia" - spektakl poetycki na podstawie twórczości Różewicza - wstęp wolny. Na scenie Edyta Torhan, Buba Badjie Kuyateh, Dariusz Taraszkiewicz;

niedziela 18:00 "Czas na miłość" -spektakl; w rolach głównych: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, Reżyseria: Karol Stępkowski, Scenariusz: Marzanna Graff. Bilety dostępne tutaj.  

twarz trzecia rft

W tym tygodniu wybierzecie wykład o Beethovenie czy wernisaż wystawy "Trzmielowisko"? A może wybierzecie się na jedno i drugie wydarzenie? Zarówno w czwartek jak i w piątek wstęp jest bezpłatny zatem zapraszamy na wyjątkową opowieść o życiu i twórczości jednego z największych kompozytorów oraz na wystawę malarstwa dorosłych uczestników koła plastycznego Domu Kultury w Rawiczu. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

wielcy kompozytorzy

Juz 13 listopada zaśpiewa dla nas Zbigniew Zamachowski - aktor o wspanialym dorobku artystycznym. Recital odbędzie się o godz. 20:00 na sali widowiskowej.

W niedziele natomiast odbędzie się spektakl lalkowy dla najmłodszej widowni. Zapraszamy na godz. 16:00 do sali witrażowej.

Przypominamy, że na spektaklach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz wypełnianie oświadczeń covidowych, które możecie pobrać tutaj i wypełnić w domu lub na miejscu.

 

zamachowski rft wiślana opowieść

Zapraszamy Państwa na najbliższe wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodleglości (wstęp na wydarzenia jest bezpłatny):

6.11 Wielkopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej - to już trzecia edycja tego wydarzenia

10.11 Zaduszki Jazzowe tym razem związne ze Świętem Niepodległości - Joachim Mencel Quintet Artisena zagra nowoczesny jazz inspirowany polskimi tańcami ludowymi

11.11 Piknik Niepodległościowy połączony z koncertem, w którym usłyszymy rawickich muzyków i dzieci. Szczegóły tutaj.

0PLAKAT JOACHIM MENCEL

Na oba najbliższe spektakle bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie! Informacje o kolejnych wydarzeniach śledźcie na fanpage'u festiwalu.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych oraz o wypełnianiu oświadczeń covidowych. Można to zrobić na miejscu lub przynieść wypełnione oświadczenie.

milosna pulapka rft  wykrywacz kłamstw rft

W tym tygodniu proponujemy Państwu jeden spektakl konkursowy Festiwalu "Judy" z udziałem znanej każdemu wspanialej aktorki Hanny Śleszyńskiej oraz spektakl towarzyszący w wykonaniu rawickiej grupy młodzieżowej Decem Toys. "Damy i huzary" w reżyserii Sylwestra Różyckiego miały swoją premierę w tym roku i oprócz Rawicza młodzież prezentowała spektakl już w Kościanie i we Wrocławiu.

Przypominamy, że w przestrzeniach zamkniętych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Przy wejściu na nasze wydarzenia prosimy o wypełnienie oświadczenia covidowego. Można również pobrać oświadczenie tutaj, wypełnić je w domu i oddać przy wejściu.

Plakat Judy RFT str  damy i huzary RFT

W czwartek 21.10.2021 Rawicki Teatr Komedii dwukrotnie wystąpił ze spektaklem "Infantylny kabaret z deklem", w piątek odbył się wernisaż pn. "Idź i poszukaj wody" Grażyny Zaremby Jujeczki oraz dwa spektakle: "Femina" wrocławskiej grupy teatralnej Wyjdź Na Scenę i "Najsłodszy owoc" Teatru Skene i Domu Kultury w Rawiczu. W sobotę natomiast gościliśmy duet muzyczny Lenda/Kozub. Zagrali dla nas w kawiarni W Starym Kinie autorskie utwory, a po koncercie zainteresowani mogli zakupić ich płytę.

zdjęciAA