aktualności

Przedstawiamy Państwu nasz plan wydarzeń na listopad. Na widowni Domu Kultury w Rawiczu w najbliższym czasie będzie mogło przebywać nie więcej niż 100 osób.

Dla tych, którzy woleliby obejrzeć spektakle w najbezpieczniejszy z możliwych sposobów czyli poprzez ekran swojego komputera czy telewizora - przewidzieliśmy możliwość zakupienia dostępu do spektakli "Przyszedł mężczyzna do kobiety" oraz "Najsłodszy owoc" poprzez stronę live.bilety24. Bieżące informacje znajdziecie na naszym fanpage'u.

Z kolei na kanale You Tube Domu Kultury w Rawiczu pojawi się kilka nowych propozycji. Będzie tam można obejrzeć bezpłatnie m.in. koncert w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Zajęcia artystyczne w domu kultury są tymczasowo zawieszone.

Kino Promień zaprasza Państwa na dwa seanse dziennie, pomiędzy którymi sala jest ozonowana. Repertuar znajdziecie tutaj.

KULTURALNY LISTOPAD 2020

Przed nami szósta edycja festiwalu. Mamy ogromną nadzieję, że mimo okoliczności odbędzie się ona od początku do końca w planowanej formie. Uwaga! Ze względu na Państwa bezpieczeństwo i komfort na każde z wydarzeń możemy zaprosić maksymalnie 100 osób, dlatego sprawdzajcie na bieżąco dostępność bietów (tutaj) na wydarzenia, żeby nie umknęły Wam miejsca na upatrzony spektakl. Bądźcie na bieżąco na fanpage'u festiwalowym (tutaj)

FB IMG 1603369207173

Czas na podsumowanie tegorocznej Rockowej Kuźni Talentów Muzykoramy 2020!

Na scenie widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu wystąpiło 5 zespołów, wśród nich mnóstwo zdolnych muzyków, o których z pewnością będzie niebawem głośno. Nasza ekipa zdobyła niezwykle cenne w dzisiejszych czasach doświadczenie w organizacji wydarzeń na żywo w internecie. Łącznie oglądało nas 3000 osób, co jest pewnego rodzaju wyczynem, jak na skromny festiwal promujący początkujących muzyków.

Pełne podsumowanie festiwalu obejrzycie poniżej.

A nam pozostało głosić, że zwycięzcą tegorocznej edycji został...

Szanowni Państwo,

ze względu na fakt, iż powiat rawicki został czasowo objęty czerwoną strefą w związku z pandemią Covid-19, informujemy o zmianach w funkcjonowaniu Domu Kultury w Rawiczu:

- liczba widzów na seansie w Kinie Promień zostaje zmniejszona do 25%,

- występ Kabaretu Paranienormalni 10.10. zostaje przełożony na inny termin - dokładniejsze informacje niebawem,

- wszystkie zajęcia artystyczne zostają odwołane w terminie 12-24 października,

- najbliższe spotkanie z dr Andrzejem Wątorskim odbędzie się w formie online na kanale Domu Kultury w Rawiczu: 21.10.2020 godz. 19:00 pożegnanie z tytułem "Upiory i tenory",

- o wydarzeniach w ramach Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz będziemy informować na bieżąco na fanpage'u RFT i DK w Rawiczu.

Po kilku latach żegnamy się z cyklem spotkań "Upiory i tenory". Mamy natomiast nową propozycję dla osób chłonnych wiedzy - tym razem tematem będą największe miasta świata. Spotkania poprowadzi znany rawiczanom dr Andrzej Wątorski - filolog, społecznik, kulturoznawca, podróżnik, meloman. Pierwsze spotkanie już w listopadzie!

Ważnym punktem w jesiennym kalendarzu już po raz szósty jest Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Jeszcze w październiku zaprosimy Państwa na trzy wydarzenia z nim związane. "Ja, kobieta" to spektakl, który powstał w polsko-ukraińskiej współpracy Teatru Biuro Podróży. Przedstawienie odbędzie się pierwszego dnia Festiwalu a poprzedzi je wystawa Tatjany Bartków. Oba wydarzenia nawiązywać będą do współczesnej wizji kobiecości.29.10

Kolejną propozycją festiwalową, która jednocześnie będzie nawiązywać do zbliżających się Zaduszek, będzie muzyczna opowieść o nieżyjących już polskich artystach. Andrzej Zaucha i Marek Grechuta to niewątpliwie jedni z najbardziej wyjątkowych twórców, którzy na stałe zapisali się w pamięci polaków. 29.10. usłyszymy ich najpiękniejsze piosenki w wykonaniu Zbigniewa Antoniewicza, Lecha Wierzbowskiego z zespołem.

Bieżące informacje o spektaklach i biletach na RFT znajdą Państwo w zakładce festiwalowej i na facebooku.

Zapraszamy Państwa na październikowe wydarzenia w Domu Kultury w Rawiczu!

Już niedługo przedstawimy dokładny harmonogram Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz.

Repertuar kinowy możecie sprawdzić tutaj.

Bądźcie z nami na bieżąco na facebooku.

A jeśli nie zdążyliście zapisac się do naszych sekcji artystycznych na rozpoczęty już sezon, zapraszym do zapoznania sie z ofertą w zakładce sekcje.

KULTURALNYPAŹDZIERNIK 20201

Zapraszamy na zapisy do Klubu gier fabularnych.

RPG – czyli Role Playing Games (gra w odgrywanie postaci), to rodzaj towarzyskiej rozrywki, w której gracze wcielają się w stworzone wcześniej postaci i biorą udział w przygodzie opowiadanej i prezentowanej im na żywo przez Mistrza Gry. Działania graczy testowane są przy pomocy współczynników i rzutów kośćmi. RPG często nazywane są Grami Wyobraźni lub grami fabularnymi. Jedna taka przygoda, zwana sesją, może trwać od dwóch do trzech godzin. Dzięki elementowi wcielania się w postacie, gry fabularne są doświadczeniem parateatralnym, rozwijają umiejętności aktorskie, ematię oraz oczywiście wyobraźnię. Dom Kultury otwiera zapisy do dwóch grup: młodzieżowej oraz dla dorosłych. Zachęcamy do spróbowania. 

Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie:

rpgmale

W październiku czeka nas duża dawka dobrego humoru.

poniedzielski450

2.10. Andrzej Poniedzielski - Bilety - Wydarzenie

W 2019 roku Andrzej Poniedzielski obchodził 40 lecie pracy twórczej. Z tej okazji seria WYJĄTKOWYCH wieczorów kabaretowych.

W programie jak zawsze inteligentna satyra, humor, piosenki i doskonała zabawa.

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI - satyryk , humorysta, poeta, aktor, autor piosenek min. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert, Dawida Podsiadło. Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny 2016.

84749811 1336714996511513 9120058926421770240 o

10.10

Kabaret Paranienormalni w programie „Z humorem czeba żyć” - Bilety - Wydarzenie

Jak żyć? Szukasz odpowiedzi na to odwieczne i fundamentalne pytanie? Jak zwykle niezawodni PARANIENORMALNI rozwiewają wszelkie wątpliwości - humorem! Czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, ale zawsze pomoże nam poczucie humoru. Jest cudownym lekarstwem na codzienność, rutynę i inne nieszczęścia.

PARANIENORMALNI w swoim najnowszym programie żartują ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich, kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu. A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! - oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Doktor Prozak wypisze ją każdemu. Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie, ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie. Dwie godziny najlepszego lekarstwa - niezwykły kontakt z publicznością, lekkość i energia, której nie można się oprzeć. Tego możecie się spodziewać. Obiecujemy, że uśmiech nie będzie schodził Wam z twarzy, a uśmiech to krzywa, która prostuje wszystko.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zajęcia artystyczne i rekreacyjne, które systematycznie odbywają się w Domu Kultury w Rawiczu. Poniżej na plakacie znajdziecie informacje kontaktowe do instruktorów konkretnych zajęć. Rozpoczęliśmy już zajęcia wokalne, teatralne oraz taneczne.

Każdy rodzic powinien wypełnić oświadczenie dotyczące stanu zdrowia dziecka oraz RODO dostępne tutaj oraz na miejscu. Na zajęcia aktorskie dzieci i młodzieży, plastyczne dzieci i młodzieży oraz wokalne dzieci i młodziezy dodatkowo należy wypełnić kartę uczestnika zajec wraz ze zgodami dostepną tutaj. Więcej informacji o zajęcia znajdą Państwo w zakładce SEKCJE.

Zajęcia plastyczne rozpoczną się w październiku. Zainteresowanych rodziców dzieci i młodzieży prosimy o kontakt z prowadzącą zajęcia panią Barbarą Szumną pod numerem tel. 65 546 76 36. Planowane grupy:

poniedziałek:

15:30-16:15 dzieci w wieku 6-9

16:30-17:15 dzieci w wieku 10-13

środa:

15:30 - 16:15 dzieci w wieku 6-9

16:30 - 17:15 dzieci w wieku 10-13

17:30 - 18:15 młodzież

 

plastyczne

Zapoznaj się z wrześniowymi wydarzeniami klikając wybrany plakat.

Przypominamy, że w związku z ogólnopolskimi obostrzeniami liczba miejsc na widowni na nasze wydarzenia jest zmniejszona do 150 osób. Widzów obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki bądź przyłbicy oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób. Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia, które otrzyma przy wejściu.

NARODOWE CZYTANIE 2020 PLAKAT RBPnaklejki elvis mikrofon.jpg13.09.2020

 19.09.2020 Krosnykabaretpamietnik z powstania baner

 

upiory i tenory koniec