aktualności

ZASTRZYK POZYTYWNEJ TWÓRCZOŚCI to konkurs, do którego zaprosiliśmy Was w marcu. Na zgłoszenia czekamy jeszcze do kończa czerwca a głosowanie odbędzie się poprzez fanpage Domu Kultury w Rawiczu w dniach 3-16 sierpnia. Wszystkie zgłoszone prace można oglądać tutaj. Zwycięzca odbierze nagrodę na zakończenie wakacyjnych wydarzeń artystycznych czyli w dniu 29 sierpnia w muszli koncertowej Domu Kultury w Rawiczu, a jego prace będzie można zobaczyć w tym dniu na żywo.

BAJ SIĘ BAJUNIU - NARYSUJ TEN ŚWIAT to cykl bajek stworzony dla dzieci. W lipcu zakończymy I edycję tego konkursu. Tutaj znajdziecie listę zwycięzców poszczególnych odcinków. Nagrody wręczymy zwycięzcom 18 lipca w muszli koncertowej Domu Kultury w Rawiczu podczas koncertu wokalnego solistów Teatru Piosenki Kreacja i uczestników Wakacyjnych Warsztatów Wokalnych.

KONKURS NA ZNAKI GRAFICZNE SEKCJI ARTYSTYCZNYCH DOMU KULTURY W RAWICZU to nowy konkurs plastyczny dla młodzieży i dorosłych. Na zgłoszenia czekamy do 9 sierpnia, a 21 sierpnia zwycięzcy namalują swoje prace na murach przy zabytkowych wiatach w parku obok DK. Szczegóły znajdziecie tutaj.

konkurs znaki graficzne

 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Tradycyjnie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w warsztatach artystycznych. W tym roku ze względów bezpieczeństwa spotkania odbywać się będą częściowo w plenerze a liczba uczestników będzie znacznie ograniczona.

Rozpoczynamy zapisy na warsztaty wokalne i teatralne, a już niebawem zaprosimy młodzież do konkursu plastycznego, który zakończy się wspólnym malowaniem murali przy wiatach zabytkowych sąsiadujących z Domem Kultury.

 

warsztaty wokalne

 

DZIECI TEATRZĄ

2020.06. PLAKAT MIROSŁAW MAŁECKI

Mirosław Małecki urodzony 22.04.1966 r. w Lesznie.

Z wykształcenia metaloplastyk, właściciel firmy reklamowej. Jego pasją jest malarstwo, rzeźba, kowalstwo artystyczne. Akwarela zajmuje czołowe miejsce w pracy twórczej. W tej technice tworzy pejzaże, portrety i ilustracje do książek, między innymi „Pułapki Czasu” oraz „Kielich Braci Czeskich” . Od wielu lat zajmuje się także rzeźbą w drewnie, łącząc drewno z kutym metalem. Tematyka jego prac jest różnorodna, od figur realistycznych do form współczesnych.

Jest członkiem Poznańskiego Związku Artystów Plastyków. Uczestnik wielu plenerów malarskich, działań związanych z promocją miasta Leszna, uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych. Laureat nagród i wyróżnień „ XVII Salon Wielkopolski” II nagroda, oraz II nagroda w konkursie „Robinsonada” 2020.

W latach 2004 -2005 instruktor sekcji plastycznej dla młodzieży.

Zamiłowanie do sztuki towarzyszy mu od najmłodszych lat. Inspirują go różni artyści i epoki. Najbardziej w obrazach porusza go kolor, nastrój, energia oraz przekaz.

Codziennie w godzinach 8:00 - 9:00 na placu zabaw odbywa się dezynfekcja ławek i urządzeń zabawowych.

Dokładne wytyczne korzystania z placów zabaw znajdziesz tutaj.

info plac zabaw

Znajdziesz nas na facebooku kliakjąc tutaj. Repertuar dostępny tutaj

Zapraszamy: Kino „Promień” ul. Przyjemskiego 35, 63-900 Rawicz (gmach Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu dawne Gimnazjum w Sierakowie)

strona

 

Nasza mała rewolucja w Domu Kultury w Rawiczu przybrała właśnie konkretną formę. Przed państwem rawicki niedźwiedź kultury, taki z kłami i pazurami, czyli pierwszy (i mamy nadzieję, że nie ostatni) numer kontrkulturowego zina internetowego Grizzly.art! W środku recenzje, sztuka marginesu, malarstwo Tomasza Bzdęgi, wywiad z zespołem Inscydent, proza, poezja i wiele innych atrakcji. Zawartość zdecydowanie dla osób pełnoletnich.

Pobierajcie, czytajcie, twórzcie i zróbmy wspólnie artystyczną rewolucję w Rawiczu!

grizzlybanner

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią mamy możliwość powrotu do zajęć artystycznych. Dbając o bezpieczeństwo uczestników spotkań, zachowamy wszelkie środki bezpieczeństwa, a zajęcia będą odbywały się w nieco innyj formie niż dotychczas. W większości będą to zajęcia indywidulane, a spotkania grupowe będą przeniesione do większych pomieszczeń. Do budynku uczestników zajęć wprowadza instruktor.

Zajęcia, które wracają od czerwca:

- Rawicki Teatr Komedii - zajęcia dla dorosłych

- Sekcja wokalna dla dzieci

- Teatr piosenki - zajęcia wokalne dla młodzieży i dorosłych

- Zajęcia baletowe dla dzieci

- Koło plastyczne dla dorosłych

- Zajęcia qigong dla dorosłych

- Grupa Decem Toys - zajęcia teatralne dla młodzieży

 

Dla tych z Państwa, którzy czekają z wytęsknieniem na jakieś wydarzenie teatralne w naszym mieście, mamy miłą informację - na wakacjach czeka nas premiera spektaklu w wykonaniu Rawickiego Teatru Komedii. Szykujcie się również na muzyczne atrakcje w muszli koncertowej. Do zobaczenia niebawem!

Rozpoczynamy emisję nowego cyklu filmowego "Znani nieznani". Pierwszy odcinek znajdziecie już na naszym kanale YouTube (zobacz). Kolejne odsłony będą pojawiały sie co drugą środę. Gośćmi będą twórcy związani z Rawiczem. Artyści opowiedzą nam o swoich wspomnieniach związanych z tym miastem, o swojej drodze artystycznej i o tym, co aktualnie dzieje się w ich życiu. Subskrybujcie nasz kanał i poznajcie bliżej swoje miasto i twórców z nim związanych.

odc 1

Dom Kultury w Rawiczu oświadcza, że widowisko malowania piaskiem "Królowa Śniegu", które odbyło się 1 grudnia 2019 r. nie było wystawiane przez Teatr Piasku Tetiany Galitsyny. Wykorzystanie nazwy Teatr Piasku, materiałów promocyjnych oraz imienia i wizerunku Pani Tetiany Galitsyny nastąpiło bez jej wiedzy i zgody, co skutkowało naruszeniem jej praw i dóbr osobistych. Naruszenie to było skutkiem pomyłki Domu Kultury co do tożsamości zakontraktowanych artystów. Dom Kultury w Rawiczu serdecznie przeprasza Teatr Piasku, Panią Tetianę Galistynę oraz publiczność Rawicza za zaistniałą sytuację.

Zapraszamy na final pierwszej kampanii "Artyści przeciwko białaczce" z udzialem zaproszonych przez nas wspaniały artystów.

28 maja to Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi, ale pomagać możesz każdego dnia. W tym nagraniu muzycy i aktorzy chcą Cię przekonać do rejestracji w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. W ten sposób będziesz mógł uratować życie osobie, która będzie potrzebowała szpiku właśnie od Ciebie.

Dowiedz się więcej - kliknij w zdjęcie a potem przekaż link swoim znajomym. Akcja wspierana przez Fundację DKMS Polska.

100521580 2771719936283241 3990968162169389056 o