14. i 15. grudnia zapraszamy na tradycyjny jarmark z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Czeka nas w tym czasie wiele atrakcji muzycznych, atrakcje dla dzieci i stoiska przepełnione rękodziełem, ozdobami świątecznymi i pysznościami różnego rodzaju. Mamy nadzieję, że rawiczanie przyłączą się do wspólnego kolędowania w sobotnie popołudnie. Zapraszamy do parku przy Domu Kultury już za dwa tygodnie!

 

plakat jarmark bozonarodzeniowy na stronę

Już po raz trzydziesty odbędzie się przegląd utworów świątecznych organizowany przez Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr. Kolejny raz jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia i odbędzie się ono na naszej scenie w sali widowiskowej. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wstęp wolny!

Regulamin dostępny tutaj.

 

 

XXX KOLEDY 2019

Za nami już sześć spektakli konkursowych. W ostatnim dniu Festiwalu czeka nas jeszcze "Domówka" - spektakl muzyczny z udziałem Soni Bohosiewicz. Do 7 grudnia można głosować na swoje ulubione przedstawienie. W konkursie biorą udział:

Przypomnijcie sobie każde z wydarzeń i wybierzcie swoje ulubione, wrzucając kupon konkursowy do skrzynki we foyer Domu Kultury.

W czasie tegorocznej jesieni rawickiej wśród wydarzeń towarzyszących odbyła się wystawa fotograficzna Rafała Kruszki a także dwa spotkania: z Barbarą Wrzesińską prowadzone przez Terese Drozdę oraz z Grażyną Barszczewską i Grzegorzem Ćwiertniewiczem prowadzone przez Magdalenę Zamorokę. Za nami również spektakle dla dzieci: "Puchacz i słońce" oraz "Królowa śniegu" oraz projekcja spektaklu "Apetyt na czereśnie" z archiwum Teatru TVP. Mogli Państwo obejrzeć także spektakl rawickiego Teatru Komedii "Wesele. Reaktywacja" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

Przed nami jeszcze wystawa Julity Adamiak "Anioły" i najważniejsze wydarzenie:

Gala Wieńcząca Festiwal a na niej:

  • spektakl "Domówka",
  • minirecital Marka Kaliszuka,
  • gościnny występ wokalny Nicole Sarny,
  • przyznanie Złotej Maski Festiwalu,
  • przyznanie nagrody jury młodzieżowego,
  • losowanie nagrody dla publiczności

Do zobaczenia!

gala

Ten film to fascynujący spacer po czterech bazylikach papieskich Rzymu: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i Św. Pawła za Murami.


 
Monumentalnej bazyliki św. Piotra, która jest jednym z 25 miejsc na świecie najczęściej odwiedzanych przez turystów, nikomu nie trzeba przedstawiać. Żaden z turystów nie ma jednak możliwości zajrzeć tam, gdzie mogły zaglądać kamery realizatorów filmu. Rozpoczynając od wczesnośredniowiecznych elementów budowli, na której zbudowano Bazylikę, poprzez prezentację bezcennych zabytków sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej dojdziemy do przebogatych barokowych wnętrz głównej nawy świątyni. W toku narracji pojawią się m.in. cytaty z dzienników francuskiego pisarza Henri’ego Stendhala, który na początku XIX wieku zwiedzał Włochy, a swoje uwagi odnotował m.in. w „Przechadzkach po Rzymie”.

Zadanie pn. „Ekran kinowy wraz z montażem” dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

PisfPolEng bialetlo

W imieniu Domu Kultury w Rawiczu, pracowników Kina Promień oraz naszych widzów, dziękujemy!

2019 jarmark bozonarodzeniowy mały

 

Do grudnia pozostało już tylko kilka dni, a jak grudzień to Święta Bożego Narodzenia i wiele atrakcji powiązanych z tym wydarzeniem.

W Domu Kultury w Rawiczu odbędzie się po raz trzydziesty Wielkopolski Przegląd „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki" organizowany we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Chórów i Orkiestr, Gminą Rawicz, Narodowym Forum Muzyki oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przed nami również dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku świąteczne stoiska będzie można znaleźć w parku przy Domu Kultury a w muszli koncertowej odbędą się koncerty kolęd i spektakle dla dzieci. Nie może zabraknąć także Świętego Mikołaja, który z pewnością również w tym roku nas odwiedzi.

Dokładny plan wydarzeń przekażemy Państwu w najbliższym czasie.

20 listopada na scenie kameralnej odbędzie się projekcja spektaklu pochodzącego z archiwum Teatru Telewizji TVP pt. "Apetyt na czereśnie". W głównej roli żeńskiej występuje w nim sama Krystyna Sienkiewicz a jej scenicznym partnerem jest Piotr Fronczewski. Spektakl został nagrany w 1975 roku. Więcej

 

hqdefaultasd

 

Przed nami jeszcze cztery spektakle konkursowe. Festiwal trwa do 7 grudnia. Bilety na przedstawienia i wydarzenia towarzyszące można nabyć na stronie bilety24.pl, w Domu Kultury w Rawiczu a także w Kinie Promień i sklepie muzycznym Orion.

Pamiętajcie, że możecie wziąć udział w głosowaniu na najlepszy spektakl festiwalowy. Spektakle walczą o Złotą Maskę Festiwalu a wśród głosujących osób wylosujemy nagrodę w postaci weekendu nad polskim morzem.

Bądźcie z nami na bieżąco: https://www.facebook.com/dkrawicz.eu/

Do zobaczenia!

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

plakat RFT 2019 aktualny

Obchody 101. rocznicy oddzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczniemy już w sobotę 9 listopada drugą edycją Wielkopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów, na który zostały zaproszone zespoły i chóry z całego województwa. Dzień później w Miejskiej Górce "Wielkopolska Śpiewa Niepodległej" - koncert chórów regionu Wielkopolski Zachodniej poprzedzony konferencją na temat chóralistyki w polskich szkołach ogólnokształcących "grajmy i śpiewajmy w szkole".

11 listopada zapraszamy na tradycyjne Gminne obchody Dnia Niepodległości, a wieczorem na scenę kameralną Domu Kultury, gdzie o godz. 19:30 odbędzie się koncert zespołu weezdob Collective pod hasłem Zaduszki Jazzowe.

plakat konkurs piosenki patriotycznejMIEJSKA GÓRKA PLAKAT

Zapraszamy na kolejną porcję jesiennych propozycji kulturalnych. Tym razem wydarzenia teatralne przeplatają się z muzycznymi. Mamy nadzieję, że w naszych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie - fani jazzu, rocka, opery i polskich pieśni tradycyjnych w związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości.

Natomiast miłośnicy teatru mogą wybrać się zarówno na lekką komedię jak "Kolacja pożegnalna" na podstawie francuskiego spektaklu, jak i filozoficzno-psychologiczną sztukę "Trzy siostry" opartą na dramacie Antoniego Czechowa. Dla tych, którzy chcieliby się wzruszyć i pośmiać słuchając polskiej poezji, tekstów satyrycznych czy też piosenek mamy kolejne trzy propozycje: "Sceny niemalże małżeńskie..." na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej i piosenek Jerzego Jurandota, "Lilka, cud miłości" na podstawie wspomnień Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz "Bardzo śmieszne piosenki" Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Mariana Hemara i innych polskich twórców w wykonaniu Katarzyny Żak.

Dla tych, którzy chcieliby przenieść się w czasie i obejrzeć przedstawienie z 1975 roku zaplanowaliśmy projekcję "Apetytu na czereśnie" w obsadzie Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego. Dla dzieci (tych dużych i małych) spektakl teatru lalki i aktora "Puchacz i słońce" o poszukiwaniu przyjaźni w wielkim świecie. A na specjalne życzenie rawiczan 25 listopada reaktywacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Wesele".

Nie zapomnijcie zajrzeć w tym miesiącu do Kina Promień. Ruszył nowy program lojalnościowy! http://kinopromien.rawicz.pl/repertuar/

KULTURALNY LISTOPAD 2019 mniejszy

Podkategorie

 


 kier

Dom Kultury w Rawiczu zatrudni pracownika na stanowisko KIEROWNIK KINA
W zakres obowiązków wchodzi:
* Terminowe prowadzenie dokumentacji kasowej (sporządzanie raportów kasowych, raportów seansów filmowych);
* Bieżąca sprzedaż biletów oraz przyjmowanie rezerwacji na seanse filmowe;
* Sporządzanie raportów;
* Ponoszenie odpowiedzialności za pomieszczenie kasy;
* Nadzór nad funkcjonowaniem punktu gastronomicznego w Kinie „Promień”;
* Ustalanie harmonogramu czasu pracy pracowników kina zgodnie z obowiązującymi przepisami;
* Dbanie o wizerunek kina i podnoszenie standardów obsługi;
* Przeprowadzanie inwentaryzacji kina;
* Prowadzenie konsultacji w zakresie bieżącej działalności z księgowością, administracją oraz dyrektorem.
* Przyjęcie współodpowiedzialności materialnej za mienie i powierzone narzędzia pracy;
* Opieka nad dyskusyjnym klubem filmowym;
* Opieka nad Małym Kinem Społecznościowym;
* Negocjacje i organizacja umów z dystrybutorami, 
* Ustalanie we współpracy z dyrektorem repertuaru kina 
Wymagania:
* wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie filmoznawstwa,
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność kierowania zespołem,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu,
* zainteresowanie filmem, kulturą, sztuką
* prawo jazdy kat. B
Oferujemy:
* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Pracę w przyjaznej atmosferze
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* Pracę wolną od rutyny
* Realizację ciekawych, samodzielnych zadań
https://dk.rawicz.pl
CV prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt telefoniczny: 65 546 76 36