aktualności

Rozpoczęliśmy ten rok koncertem z gwiazdami, o którym możecie poczytać m.in. tutaj, ale to dopiero poątek styczniowych niespodzianek. Przed nami mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim koncertów, na które gorąco zapraszamy. W tym miesiacu również dużo akcji charytatywnych w Rawiczu.

Jeśli tylko możecie, dzielcie się z nami dobrem ;)

80071740 3389515181090422 5872015171819405312 o

KONCERT

życzenia

Burmistrz Gminy Rawicz Grzegorz Kubik i Dyrektor Domu Kultury Dariusz Taraszkiewicz poszukują osoby chętnej do wynajęcia lokalu gastronomicznego. Warunki współpracy i zasady rozliczeń do ustalenia. Oferty z informacją o składającym, propozycjami zasad współpracy i opisem koncepcji funkcjonowania lokalu, prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 stycznia 2020 roku.


– Doskonała lokalizacja w piwnicach pięknego zabytkowego budynku z otwarciem na plac, na którym znajduje się scena – tzw. muszla koncertowa.
– Do dyspozycji łącznie 349,07 m2 wnętrza.
– Duża sala (262,84 m2) umożliwiająca organizacje dyskotek oraz imprez okolicznościowych.
– Dodatkowo ściśle przylegający do lokalu ogródek piwny – duża przestrzeń plenerowa zajmująca 132,22 m2
– Atrakcyjna lokalizacja. W bezpośrednim sąsiedztwie piękny park oraz planty – ulubione miejsce do spacerów mieszkańców Rawicza. Wszystko blisko centrum miasta (3 minuty drogi do rynku).
– Możliwość ścisłej współpracy z Domem Kultury oraz pomoc przy współorganizowaniu imprez.
– Przestronna i niedawno wyremontowana kuchnia.
– Wewnątrz przygotowane miejsce dostosowane do występów scenicznych.
– Wsparcie sprzętowe z Domu Kultury w postaci nagłośnienia i oświetlenia w trakcie organizacji dodatkowych imprez.
– Możliwość zdobycia koncesji na sprzedaż alkoholu.

Oferta ważna od 3.02.2020r.

danielisdanielis 2

14. i 15. grudnia zapraszamy na tradycyjny jarmark z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Czeka nas w tym czasie wiele atrakcji muzycznych, atrakcje dla dzieci i stoiska przepełnione rękodziełem, ozdobami świątecznymi i pysznościami różnego rodzaju. Mamy nadzieję, że rawiczanie przyłączą się do wspólnego kolędowania w sobotnie popołudnie. Zapraszamy do parku przy Domu Kultury już za dwa tygodnie!

 

plakat jarmark bozonarodzeniowy na stronę

Już po raz trzydziesty odbędzie się przegląd utworów świątecznych organizowany przez Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr. Kolejny raz jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia i odbędzie się ono na naszej scenie w sali widowiskowej. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wstęp wolny!

Regulamin dostępny tutaj.

 

 

XXX KOLEDY 2019

Za nami już sześć spektakli konkursowych. W ostatnim dniu Festiwalu czeka nas jeszcze "Domówka" - spektakl muzyczny z udziałem Soni Bohosiewicz. Do 7 grudnia można głosować na swoje ulubione przedstawienie. W konkursie biorą udział:

Przypomnijcie sobie każde z wydarzeń i wybierzcie swoje ulubione, wrzucając kupon konkursowy do skrzynki we foyer Domu Kultury.

W czasie tegorocznej jesieni rawickiej wśród wydarzeń towarzyszących odbyła się wystawa fotograficzna Rafała Kruszki a także dwa spotkania: z Barbarą Wrzesińską prowadzone przez Terese Drozdę oraz z Grażyną Barszczewską i Grzegorzem Ćwiertniewiczem prowadzone przez Magdalenę Zamorokę. Za nami również spektakle dla dzieci: "Puchacz i słońce" oraz "Królowa śniegu" oraz projekcja spektaklu "Apetyt na czereśnie" z archiwum Teatru TVP. Mogli Państwo obejrzeć także spektakl rawickiego Teatru Komedii "Wesele. Reaktywacja" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

Przed nami jeszcze wystawa Julity Adamiak "Anioły" i najważniejsze wydarzenie:

Gala Wieńcząca Festiwal a na niej:

  • spektakl "Domówka",
  • minirecital Marka Kaliszuka,
  • gościnny występ wokalny Nicole Sarny,
  • przyznanie Złotej Maski Festiwalu,
  • przyznanie nagrody jury młodzieżowego,
  • losowanie nagrody dla publiczności

Do zobaczenia!

gala

Ten film to fascynujący spacer po czterech bazylikach papieskich Rzymu: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i Św. Pawła za Murami.


 
Monumentalnej bazyliki św. Piotra, która jest jednym z 25 miejsc na świecie najczęściej odwiedzanych przez turystów, nikomu nie trzeba przedstawiać. Żaden z turystów nie ma jednak możliwości zajrzeć tam, gdzie mogły zaglądać kamery realizatorów filmu. Rozpoczynając od wczesnośredniowiecznych elementów budowli, na której zbudowano Bazylikę, poprzez prezentację bezcennych zabytków sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej dojdziemy do przebogatych barokowych wnętrz głównej nawy świątyni. W toku narracji pojawią się m.in. cytaty z dzienników francuskiego pisarza Henri’ego Stendhala, który na początku XIX wieku zwiedzał Włochy, a swoje uwagi odnotował m.in. w „Przechadzkach po Rzymie”.

Zadanie pn. „Ekran kinowy wraz z montażem” dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

PisfPolEng bialetlo

W imieniu Domu Kultury w Rawiczu, pracowników Kina Promień oraz naszych widzów, dziękujemy!

2019 jarmark bozonarodzeniowy mały

 

Do grudnia pozostało już tylko kilka dni, a jak grudzień to Święta Bożego Narodzenia i wiele atrakcji powiązanych z tym wydarzeniem.

W Domu Kultury w Rawiczu odbędzie się po raz trzydziesty Wielkopolski Przegląd „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki" organizowany we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Chórów i Orkiestr, Gminą Rawicz, Narodowym Forum Muzyki oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przed nami również dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku świąteczne stoiska będzie można znaleźć w parku przy Domu Kultury a w muszli koncertowej odbędą się koncerty kolęd i spektakle dla dzieci. Nie może zabraknąć także Świętego Mikołaja, który z pewnością również w tym roku nas odwiedzi.

Dokładny plan wydarzeń przekażemy Państwu w najbliższym czasie.