aktualności

Spektakl "Miłosna pułapka" zostaje przełożony na termin 20.05.2021

Kino Promień tymczasowo zostaje zamknięte, zajęcia artystyczne Domu Kultury w Rawiczu odwołane do 9.04.2021. Kontakt z administracją Domu Kultury w Rawiczu zalecamy drogą mailową lub telefonicznie.

Salonik Sztuki czynny do 31.03. Od poniedziałku będzie można wchodzić do Galerii Piecowej maksymalnie po dwie osoby. W najbliższym czasie zobaczyć tam będzie można prace pani Heleny Szczypko.

W Wielki Czwartek tj. 1 kwietnia zapraszamy na filmik "Droga do zbawienia...", w którym zamieścimy obrazy mistrzów malarstwa nawiązujące do ostatnich chwil ziemskiego życia Chrystusa.

plakat helena szczypko  PLAKAT DROGA DO ZBAWIENIA

Na początku marca zaprosiliśmy Państwa na spektakl muzyczny naszej produkcji. "Winda do nieba" przyciągnęła na salę widowiskową wspaniałą rawicką publiczność, która już od długiego czasu wyczekiwała wydarzeń na żywo. Kolejnym spektaklem, który serdecznie Państwu polecamy, jest komedia "Miłosna pułapka" w gwiazdorskiej obsadzie. Bilety dostępne są tutaj.

Za nami już dwie marcowe wystawy: "Anioły i kobiety" oraz "W królestwie umierającego słońca II". Obie możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube, a kolejnymi, które dla Was przygotowujemy jeszcze w marcu są: wystawa grafik komputerowych Włodzimierza Jędrzejczaka oraz wystawa malarstwa Heleny Szczypko.

W marcu rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu Artystycznego Koniugacje, która nie mogła odbyć się w ubiegłym roku. Jej pierwsza część to występy konkursowe udostępnione na naszym kanale YouTube. trzyosobowe jury oraz Wy - Drodzy Widzowie - zadecydujecie o finałowej szóstce, która wystąpi u nas w czasie koncertu finalowego. Jesteśmy bardzo ciekawi, których wykonawców chcelibyście zobaczyć na rawickiej scenie, dlatego będziecie mogli oddawać swoje głosy po ostatnim koncercie konkursowym. Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy również na comiesięczne wykłady pana Andrzeja Wątorskiego o największych aglomeracjach świata. Cykl "Wielkie miasta" dostępny jest cały czas tutaj. W tym miesiącu zapraszamy na nową opowieść - tym razem Szanghaj, Pekin i Kanton.

Z dumą i radością ogłaszamy, że działająca przy Domu Kultury w Rawiczu młodzieżowa grupa filmowa ChceMisie Film Production zdobyła "Złotego Marka" w konkursie na teledysk to uworu Marka Grechuty "Świecie nasz" organizowany przez Sławiński Dom Kultury przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przy nagrywaniu własnej interpretacji utworu grupie pomagało rawickie studio dźwiękowe iMuzaK. Gratulujemy i zapraszamy do oglądania nagrodzonej pracy poniżej:

Więcej o grupie w rozwięciu.

KULTURALNY MARZEC 2021

si doroto plakat strona

Zapraszamy na bezpłatne wydarzenia, ktore przygotowaliśmy dla Was na najbliższy czas. Od 27 lutego dostępne będzie na naszym kanale filmik poetycki z twórczością rawiczanki Doroty Łukowiak.
Od 5 do 7 marca na sali witrażowej Domu Kultury w Rawiczu w godzinach 15:00-19:00 będzie można zobaczyć wystawę aniołów z kolekcji Julity Adamiak, Doroty Łukowiak i Magdaleny Zamoroki.
7 marca również koncert pieśni krakowskiego kompozytora żyjącego w latach 1888-1937 Jerzego Gablenza, które wykona dla nas Jarosław Wewióra - solista Teatru Muzycznego ArteCreatura. Koncert będzie można obejrzeć w Domu Kultury na sali widowiskowej oraz live na kanale You Tube. Bezpłatne wejściówki dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Rawiczu, w Kinie Promień, sklepie muzycznym Orion oraz w Saliniku Sztuki.

Nasze najnowsze propozycje kinowe to:

Zieja- polski dramat biograficzny, Polot - polski film obyczajowy, Filonek bez ogonek - film animowany, Palm Springs - amerykańska komedia oraz pokaz specjalny dla całej rodziny "Akademia pana Kleksa"

 

akademia pana kleksa

Na marzec zaplanowaliśmy dla Was dwa spektakle z udziałem publiczności.

W przypadku konieczności ich odwołania zaproponujemy Wam inny termin, a bilety zachowają ważność. Klikając na jeden z poniższych plakatów, przeniesiesz się na stronę sprzedaży biletów.

rawicka premiera aktualne   MILOSNA PULAPKA rawicz

"Winda do nieba" - 5.03.2021

reż. Dariusz Taraszkiewicz

Obsada spektaklu:

Sylwia Gliwa, Małgorzata Lewińska, Dariusz Kordek, Wojciech Medyński

 

"Miłosna pułapka" - 26.03.2021

reż. Stefan Friedmann

Obsada spektaklu:

Katarzyna Jamróz, Alicja Kwiatkowska, Jacek Rozenek, Tomasz Ciachorowski

SALONIK SZTUKI2

W Saloniku Sztuki znajdziecie dzieła naszych regionalnych twórców: obrazy, biżuterię, poezję, maskotki, dekoracje świąteczne a także gadżety Gminy Rawicz oraz aktualnie zamieszczoną w Galerii Piecowej wystawę.

Wracają zajęcia artystyczne. Sprawdź, co mamy w ofercie i skontaktuj się z instruktorem.

W lutym zapraszamy również do kina, które wraca z repertuarem po przerwie. Sprawdź aktualny repertuar klikając w obrazek.

kino luty

Przed nami LUTY - miesiąc (mimo że zimowy) to pełen ciepła, bo zewsząd bije czerwień serc. U nas również kilka akcentów walentynkowych, ale powinny Was zaciekawić także pozostałe propozycje.
Wydarzenia w większości odbędą się online, natomiast w nowo powstałym Saloniku Sztuki można obejrzeć wystawy - obecnie fotograficzna Jarosława Pawlaka a od 12 lutego "K-olejny Łukowiak".
Niedługo podamy informacje dotyczące zajęć sekcji artystycznych działających przy Domu Kultury w Rawiczu. Bądźcie czujni!

 

2021 luty

Przed nami kolejne wydarzenia muzyczne. 30 stycznia pokaz komedii napisanej przez Aleksandra Fredrę. W "Koncercie" zobaczymy i usłyszymy artystów Teatru Muzycznego ArteCreatura. Będzie to uczta dla miłośników operetki.

2021.01.30 koncert fredro artecreatura

14 lutego - nie może być inaczej - koncert walentynkowy, w którym zabrzmią jedne z piękniejszych utworów o miłości, jakich już dawno nie słyszeliście w radiu. Wystąpią wrocławscy wokaliści z towarzyszeniem rawickiego studia piosenki oraz pary tanecznej - wicemistrzów Polski w stylu latin.

2021.02.14 walentynki koncert

Dołączcie do grona naszych subskrybentów na kanale You Tube i bądźcie na bieżąco.