"Kosmyki" - wernisaż

Kategoria
Wystawy
Termin
2022-08-27 18:00
Miejsce
galeria Sala Piecowa
?"Kosmyki" - wernisaż wystawy wiktorii Wieczorek
?27.08.2022 godz. 18:00
?Dom Kultury w Rawiczu, Galeria Sala Piecowa
?Wstęp wolny
 
?Cykl KOSMYKI to prace powstałe w ciągu ostatniego roku w XII Pracowni Rysunku, prowadzonej przez dr hab. Martę Borgosz oraz mgr Anastazję Jarodzką we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta.
Prace są efektem rozważań nad ludzkim życiem pełnym bezkresności i zawiłości, które powodują u każdego z nas poszukiwanie jego sensu, projekcji własnych wyobrażeń oraz budowaniu doświadczeń. Kosmyki symbolizują nieskończoność i niepewność życia, które dzięki swojej ulotności wzbudza fascynację, ale również strach. To zderzenie uczuć, ludzi i momentów. Lekkość, charakter i dwa kontrastujące kolory - biel i czerń. Grają, tańczą, przeplatają się tworząc zakrzywione zwierciadło rzeczywistości. Pozwólmy sobie na zagłębienie i odnajdźmy w nich siebie.
 
?O autorce:
Wiktoria Wieczorek to rawicka artystka, studentka drugiego stopnia Architektury wnętrz we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Swoją przygodę plastyczną rozpoczęła jako mała dziewczynka, przychodząc razem z Mamą - Eugenią Anną na Koło plastyczne, prowadzone przez Zbigniewa Łukowiaka w rawickim Domu Kultury. Następnie, w okresie szkolnym, swój warsztat szkoliła pod okiem Jacka Jarczewskiego, Tomasza Bzdęgi i Wiesławy Pospiech.
Czynnie uczestniczy w różnych projektach oraz wydarzeniach artystycznych.
Swoją twórczość przejawia przede wszystkim rysunkiem i malarstwem. W swoich pracach zgłębia współczesne problemy cywilizacyjne w aspekcie odbioru i zrozumieniu ich w ujęciach abstrakcyjnych prac.

 
 

Terminy

  • 2022-08-27 18:00

Wspierane przez iCagenda