„Ilustracje bajek niewydanych” - wernisaż

Kategoria
Wystawy
Termin
2022-08-06 19:30
Miejsce
Stare warsztaty Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Sienkiewicza w Rawiczu

✔️6.08.2022
✔️19:30
✔️wystawa fotografii "Ilustracje bajek niewydanych"
✔️Jacek Boczar
✔️stare warsztaty Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Sienkiewicza

▶️ILUSTRACJA BAJEK NIEWYDANYCH◀️

to seria fotografii bazujących na barwnej wyobraźni autora. Można odbierać je zarówno jako zdjęcia pojedyncze, jak i niekończący się cykl baśniowych opowieści. To zaproszenie do podróży w świecie malarskiej wrażliwości, która na płaszczyźnie fotografii spotyka się z rzeczywistością.
Autor gromadzi i przechowuje myśli o obrazach w postaci swoistych scen teatralnych, po czym przekazuje je nam w kadrach wypełnionych tajemniczą, baśniową atmosferą. Każda z prezentowanych opowieści jest osobnym przedsięwzięciem, dającym możliwość oderwania się od codzienności i zanurzenia w świecie fantazji. Prace wchodzące w skład cyklu są próbą nawiązania dialogu z dziecięcą wrażliwością widza i pozostawiają miejsce dla jego interpretacji.
(Małgorzata Błaszczyk / Galeria Strefa A)

▶️JACEK BOCZAR◀️

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach i Akademii Fotografii w Krakowie. Członek Tyskiego i Łódzkiego
Towarzystwa Fotograficznego. Od najmłodszych lat prowadził dokumentację imprez masowych dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Współpracował z Katowickim Oddziałem Gazety Wyborczej. Jego zdjęcia ukazywały się również w Dzienniku
Zachodnim, Górnośląskim Informatorze Kulturalnym, w kalendarzach i programach teatralnych.
Jest pomysłodawcą i kuratorem “Leśnej Galerii Sztuki” przy festiwalu Srogie Granie w Mysłowicach. Jego Prace były prezentowane na wystawach w Polsce, w Niemczech, na Litwie, w Czechach, w Bułgarii, na Węgrzech i w Japonii.

▶️21. Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA◀️

 
 

Terminy

  • 2022-08-06 19:30

Wspierane przez iCagenda