aktualności

W maju rozpoczynamy na nowo pracę z sekcjami artystycznymi Domu Kultury w Rawiczu - szczegóły u instruktorów. Dane kontaktowe znajdziecie w zakładce Sekcje.

Wszystkie majowe wydarzenia z publicznością są objęte reżimem sanitarnym oraz limitem miejsc, dlatego konieczny jest odbór wejściówki na każe z wydarzeń, które Państwa interesuje. Będą one dostępne od 10 maja w Saloniku Sztuki oraz w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Rawiczu.

Spektakl "Miłosna pułapka" został przeniesiony na termin 5.11.2021 a Kabaret Paranienormalni zaprezentuje się na naszej scenie w lipcu.

179204385 5495498840492035 6855367358565031771 n

1200px POL BIP full

Sprawdżcie, co nowego mamy Wam do zaproponowania. Nowy odcinek "Wielkich miast" to opowieść o Sao Paulo w Brazylii. Jakie były dzieje metropolii, liczącej sobie dziś 2/3 ludności Polski? Sprawdź. Zapraszamy również do obejrzenia dwóch kolejnych odcinków Zastrzyku Kultury. Są to relacje z ostatnich wstaw w Domu Kultury w Rawiczu. Autorkami, które Wam przedstawiamy są Helena Szczypko i Małgorzata Walkowiak.

W kwietniu zrealizowaliśmy równiez kolejny koncert transmitowany online. "Stabat Mater" w wykonaniu wrocławskich artystów zostanie na dłużej na naszym kanale. Koniecznie zajrzyjcie.

12

3 4

Szanowni Państwo,

ze względu na dalsze obostrzenia panujące w całym kraju koncert "Stabat Mater" przenosimy do sieci. Zapraszamy w niedzielę do odwiedzenia naszego kanału You Tube. Koncert będzie dostępny przez tydzień.

Przed nami kolejna wystawa. Tym razem autroką jest Małgorzata Walkowiak. Wciąż nie możemy zaprosić Państwa na wernisaż, dlatego wystawa będzie dostępna online oraz w Domu Kultury w Galerii Piecowej dla odbiorców indywidualnych w godzinach 8:00-15:00 (wejście od strony straży - prosimy dzwonić domofonem - pracownik zejdzie do Państwa).

Ponadto zajęcia artystyczne odwołane są do 18.02. Kino Promień również jest nieczynne do odwołania. O zmianach będziemy informować.

stabat stronaasd

 

 

 

 

 

 

 

KULTURALNY KWIECIEŃ 2021 plakat strona

Już 1 kwietnia o godz. 19:00 premiera filmiku, w którym zobaczycie obrazy wielkich mistrzów nawiazujące do ostatnich dni Chrystusa na ziemi. Obejrzysz go na kanale You Tube Domu Kultury w Rawiczu. Znajdziesz tam również kolejny odcinek Zastrzyku Kultury dedykowany dzieciom, w którym razem z panią hanią Kunicką będziemy robić ozdoby świąteczne.

W Saloniku Sztuki oraz w biurze parafialnym parafii pw. św. Andrzeja Boboli czekają na Was bezpłatne zaproszenia na koncert Stabat Mater, ktory odbędzie się w rawiczu 11 kwietnia. Zapraszamy!

plakat staba mater stronadroga do zbawienia

zyczenia wielkanocne1 mniejsze

Zaczynamy!

Przed nami trzy odcinki konkursowe, po obejrzeniu których trzyosobowe jury oraz publiczność wybierze finalistów IV edycji Festiwalu Artystycznego Koniugacje. 20.03, 27.03 i 10.04 wysłuchacie artystów wykonujących własne kompozycje muzyczne i własne teksty. 24.04. okaże się, kto z nich tym razem zostanie laureatem. Przesłuchania konkursowe dostępne będą na naszym kanale You Tube. Mamy nadzieję, ze w finale zobaczymy się na żywo zarówno z wykonawcami jak i z publicznością.

Wszelkie informacje o terminach oraz o głosowaniu publiczności znajdziecie śledząc Festiwal na facebooku.

plakatydwaw

Spektakl "Miłosna pułapka" zostaje przełożony na termin 20.05.2021

Kino Promień tymczasowo zostaje zamknięte, zajęcia artystyczne Domu Kultury w Rawiczu odwołane do 9.04.2021. Kontakt z administracją Domu Kultury w Rawiczu zalecamy drogą mailową lub telefonicznie.

Salonik Sztuki czynny do 31.03. Od poniedziałku będzie można wchodzić do Galerii Piecowej maksymalnie po dwie osoby. W najbliższym czasie zobaczyć tam będzie można prace pani Heleny Szczypko.

W Wielki Czwartek tj. 1 kwietnia zapraszamy na filmik "Droga do zbawienia...", w którym zamieścimy obrazy mistrzów malarstwa nawiązujące do ostatnich chwil ziemskiego życia Chrystusa.

plakat helena szczypko  PLAKAT DROGA DO ZBAWIENIA

Na początku marca zaprosiliśmy Państwa na spektakl muzyczny naszej produkcji. "Winda do nieba" przyciągnęła na salę widowiskową wspaniałą rawicką publiczność, która już od długiego czasu wyczekiwała wydarzeń na żywo. Kolejnym spektaklem, który serdecznie Państwu polecamy, jest komedia "Miłosna pułapka" w gwiazdorskiej obsadzie. Bilety dostępne są tutaj.

Za nami już dwie marcowe wystawy: "Anioły i kobiety" oraz "W królestwie umierającego słońca II". Obie możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube, a kolejnymi, które dla Was przygotowujemy jeszcze w marcu są: wystawa grafik komputerowych Włodzimierza Jędrzejczaka oraz wystawa malarstwa Heleny Szczypko.

W marcu rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu Artystycznego Koniugacje, która nie mogła odbyć się w ubiegłym roku. Jej pierwsza część to występy konkursowe udostępnione na naszym kanale YouTube. trzyosobowe jury oraz Wy - Drodzy Widzowie - zadecydujecie o finałowej szóstce, która wystąpi u nas w czasie koncertu finalowego. Jesteśmy bardzo ciekawi, których wykonawców chcelibyście zobaczyć na rawickiej scenie, dlatego będziecie mogli oddawać swoje głosy po ostatnim koncercie konkursowym. Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy również na comiesięczne wykłady pana Andrzeja Wątorskiego o największych aglomeracjach świata. Cykl "Wielkie miasta" dostępny jest cały czas tutaj. W tym miesiącu zapraszamy na nową opowieść - tym razem Szanghaj, Pekin i Kanton.