aktualności

Trwają przygotowania do tegorocznej - jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej Forma.

Cały plan wydarzenia znajdziecie w zakładce Forma.

Zanim jednak zaprosimy Was na koncerty, spektakle i wystawy, mozecie zapisać się na listę uczestników warsztatów plecionkarskich i ceramicznych. Liczba miejsc ograniczona.

PLAKAT WARSZTATY PLECIONKARSKIE FORMA strona  PLAKAT WARSZTATY CERAMICZNE FORMAstrona

Wszystkie wydarzenia w czasie Formy są tradycyjnie bezpłatne. Zapraszamy w dniach 5-8 sierpnia. Tym razem ograniczyliśmy liczbę miejsc. Spotkamy się w Domu Kultury, w parku obok Domu Kultury lub na nowym rawickim rynku. Do zobaczenia!

Sprawdź repertuar na cały lipiec i zarezerwuj miejsce już dziś!

Przygotowaliśmy specjalne propozycje dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci. Zaplanuj ten czas razem z nami!

czarna wdowa plakat postac warstwa ad530d55ecniktSupernova plakatPL HQ scaled

szybcy wściekli 9żona zawodowcakosmiczny mecz

piotruś królik 2mustangluca

Kolejne lipcowe propozycje dla mieszkańców Rawicza (i nie tylko) to m.in. recital Barbary Duckiej, która 24.07 zaśpiewa piękne kobiece utwory z lat osiemdziesiątych. Dzień później spektakl interaktywny dla całej rodziny Rufi Rafi Show. Oba wydarzenia odbęda się na nowym rawickim rynku.

Mamy w programie również kolejne wakacyjne warsztaty - aktorskie dla młodzieży 21 i 22.07, wokalne dla młodzieży i dorosłych przez całe wakacje, plastyczno-wokalne w sierpniu.

Zapraszamy również na nową wystawę Tomasza Bzdęgi "Sacrum", która jest dostępna do 25 lipca. Można ją oglądać w godzinach 8:00-15:00 od poniedziałku do piątku lub popołudniu/wieczorem na specjalne życzenie.

 

plakat ducka stronarUFI rAFI sHOW PLAKAT stronawarsztaty teatralne strona

 

3 lipca odbył się koncert finałowy IV edycji, która rozpoczęła się w ubiegłym roku. Po przesłuchaniach online jury wraz z publicznością zakwalifikowali do finalu 7 podmiotów wykonawczych. Na rawickiej scenie zaprezentowali się: zespół Mole z Katowic, Ania Sama z Krakowa, Andriej Kotin & Załoga z Zielonej Góry, duet Lenda/Kozub, oraz trzech wrocławskich wykonawców: Dawid Gębala, Ludwig van Goth, zespół Nutabene. Ocenialo ich jury w składzie: Jowita Augustyniak, Tomasz Karmiński, Bogusław Sobczuk, Dariusz Taraszkiewicz. Po prezentacjach wykonawców publiczność mogła obejrzeć krótki film dokumentalny o grupie artystycznej Koniugacja założonej przez Mariana Przybyła w 1977 roku oraz wysłuchać koncertu gościa festiwalu, którym był muzyk i poeta Robert Kasprzycki. Ogloszenie wyników nastąpiło ok. godz. 23:00. Jury podjeło nietypową decyzję, bowiem pierwsze miejsce przyznano dwóm wykonawcom: Dawidowi Gębali oraz duetowi Lenda/Kozub. Pozostałych miejsc nie przyznano. Kwota przeznaczona na nagrody tj. 3500,00 zł podzielona została na połowę dla laureatów.

Koncert festiwalowy poprzedziło otwarcie nowej wystawy Tomasza Bzdęgi "Sacrum", którą można oglądać w Domu Kultury w Rawiczu do 25 lipca.

koniugacje azs

Przed nami już final IV edycji Festiwalu Artystycznego Koniugacje. W tym roku przesłuchania odbyly sie online. Wciąż możecie obejrzeć nagrania na naszym kanale YouTube. W finale usłyszymy siedem występów. Finaliści zostali wyłonieni przez głosowanie jurorów oraz publiczności.

Zapraszamy na koncert pełen wrażeń, gościnny występ Roberta Kasprzyckiego oraz wystawę Tomasza Bzdęgi "Sacrum", która będzie towarzyszyła temu wydarzeniu.

koniugacje 2021 finał plakat

Nasze rawickie Kino Promień ma dla Was raz w tygodniu nowe propozycje. Co możecie oglądać aktualnie? W repertuarze znajduje się film dla dużych i małych miłośników Toma i Jerrego oraz dwie propozycje dla dorosłych widzów - oscarowy "Na rauszu" oraz thriller "Jeden gniewny człowiek".

Filmy premierowe emitowane są w kinie przez dwa tygodnie! Tak też będzie z najnowszą produkcją Disney'a. Zapraszamy na przygody Rai i ostatniego smoka już od 2 lipca. Od piątku również polska komedia kryminalna "W jak morderstwo". Sprawdźcie cały repertuar na stronie Kina Promień.

8699906738686 3yMoMlJo2msoVwmuf6k1C78MrB3H

Na rauszu plakatc7952523.3

8377c0a2 db72 430d a606 11b5cbb169d2azxswq

Za nami premiera koncertu "100 lat w piosence", którego producentem jest Dom Kultury w Rawiczu. Dla rawickiej publiczności zaśpiewali Ewa Kuklińska i Tomasz Stockinger oraz gościnnie Magdalena Zamoroka. Przebojom ostatniego stulecia towarzyszyły tańce w wykonaniu Gawry Artystycznej: Sara Janicka, Artur Niedźwiedź i Bartlomiej Steinke a także narracja przygotowana przez Huberta Michalaka, scenografia Tomasza Bzdęgi i wizualizacje Przemysława Wawrzyniaka i Karola Trzcielińskiego.

W poniedziałek odbyła się rawicka premiera spektaklu "Ławeczka w słońcu", którego producentem jest Teatr Skene Warszawa a DK w Rawiczu koprodukuje to przedsięwzięcie. Na scenie można było podziwiać wspaniały warsztat aktorski Grażyny Barszczewskiej, Sylwestra Maciejewskiego i Wojciecha Wysockiego. Sztukę Rona Clarka twórcy nazwali komedią serdeczną - opowiada ona o trzech przyjaciołach przebywających w domu seniora. Obserwujemy zmianę ich relacji na tle czterech pór roku. Wspaniala, zabawna, urocza historia, którą każdy powinien zobaczyć.

Reżyserem obu przedstawień jest Dariusz Taraszkiewicz, a już w tę sobotę będzie można obejrzeć kolejny spektakl przygotowany przez dyrektora DK w Rawiczu tym razem w wykonaniu amatorskiej grupy Rawicki Teatr Komedii. Zapraszamy 26.07 na "Infantylny kabaret z deklem".

Już 17 czerwca widowisko muzyczne "100 lat w piosence" z udziałem Ewy Kuklińskiej, Tomasza Stockingera oraz Sary Janickiej, Magdaleny Zamoroka, Artura Niedźwiedzia i Bartłomieja Steinke.

21 czerwca "Ławeczka w słońcu" z Grażyną Barszczewską, Sylwestrem Maciejewskim i Wojciechem Wysockim.

26 czerwca "Infantylny kabaret z deklem" czyli najnowszy spektakl Rawickiego Teatru Komedii - powrót szkolnych ławek, muzyka i dziecięce choreografie oraz zaskakujące spojrzenie na teksty kabaretowe. Zapraszamy!

plakat strona kuklińska stockinger ławeczka stronadekiel strona

Mamy piątek - mamy nowy repertuar! Od 11 do 17 czerwca w Kinie Promień można obejrzeć tradycyjnie film animowany - tym razem "Skąd się biorą sny" - film nagrodzony za utwór muzyczny.

Dla dorosłych mamy dwie propozycje: "Mortal Kombat" - film akcji, fantasy produkcji amerykańskiej oraz nagrodzony trzema Oskarami i wieloma innymi nagrodami film "Nomadland" opowiadający o wędrownym życiu kobiety po sześdziesiątce, która stracila swój dobytek w wyniku recesji.

Klikając w plakat zobaczysz zwiastun filmu. Kub bilety klikając tutaj.

nomadlandmortalskąd sie bioprą sny

Duet znanych Państwu aktorów wystąpi na naszej scenie już 17 czerwca w programie muzycznym "100 lat w piosence" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Artystom towarzyszyć będą tancerze Gawry Artystycznej: Sara Janicka (którą możecie znać z programów "You can dance" czy "Taniec z gwiazdami") oraz Artur Niedźwiedź i Bartlomiej Steinke. Gościnnie podczas rawickiej premiery zaśpiewa też Magdalena Zamoroka. Usłyszycie wybrane utwory z ostatniego stulecia w nowych aranżacjach. Mamy nadzieję, że program przypadnie Wam do gustu. Bilety można naby w cenie 12,50 zł tutaj a dla seniorów mamy specjalną ofertę tylko do piątku - bilety do nabycia w cenie 5,00 zł osobiście w Domu Kultury w Rawiczu.

0004OB73H8OPKQ1X C122 F4