aktualności

Pora na tradycyjne styczniowe spotkanie z operetką. Tym razem Teatr Muzyczny Artecreatura zaprezentuje nam "Wesołą wdówkę". Na dobry początek roku musi pojawić się u nas również komedia teatralna, bo już wiemy, że rawiczanie uwielbiają komedie ;) Na scenie Katarzyna Ankudowicz, Marek Pituch i Jakub Wons w sztuce "Żona do adopcji".

Czekamy na was w styczniu! Pomyślcie również, komu można sprezentować bilet na nasze spektakle pod choinkę! Zapraszamy!

wdówka rawiczŻona do KAśka 2

Ulubionym spektaklem publiczności tegorocznej edycji Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz jest "Miłosna pułapka" w reżyserii Stefana Friedmanna (scenariusz Adrianna Biedrzyńska i Agnieszka Szygenda). W rawickiej obsadzie widzieliśmy Agnieszkę Mrozińską, Magdalenę Wójcik, Sandrę Żuk, Tomasza Ciachorowskiego i Artura Dziurmana. Głosowanie w tym roku odbyło sie online. Spośród głosujących już w czwartek 9 grudnia wylosujemy trzy osoby, którym w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego wręczymy nagrody (ekspres do kawy, karnet na wszystkie spektakle kolejnej edycji festiwalu oraz nagroda niespodzianka). Bądźcie z nami w relacji na żywo na fb festiwalu.

milosna pulapka

W tym roku na jarmark świąteczny zaprasza Państwa Dom Kultury w Rawiczu przy wsparciu Gminy Rawicz, Muzeum Ziemi Rawickiej, OSiR, ZUK i CUS. Przez dwa dni będzie można korzystać z usług straganów z rękodziełem a w sobotę odbędą sie występy artystyczne i spotkanie dzieci z Mikołajem.

plakat aktualny jarmark 2021

Wszystkie konkursowe spektakle 7. Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz już za nami!
Niedługo poznamy laureata Festiwalu oraz TRZECH laureatów nagrody publiczności!

Tym razem głosowanie odbywa się w formie online i trwa tylko przez 24 h. Zagłosować możecie wypełniając ankietę, która otworzy się po kliknięciu w poniższą grafikę. Ankieta jest dostępna tylko 5 grudnia 2021. Zagłosować można tylko jeden raz! Spośród podanych przez Was numerów telefonów wylosujemy TRZY, pod które zadzwonimy, żeby przekazać wiadomość o wygranej. Nagroda zostanie wręczona na Rawickim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zwycięzca musi mieć przy sobie co najmniej jeden bilet z tegorocznego Festiwalu.

głosowanie2

Przed nami ostatni weekend Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. W piątek możecie wybrać się bezpłatnie na koncert jazzowy w wykonaniu poznańskiej aktorki i wokalistki Izabelli Tarasiuk "Niezapomniane" - godz. 19:00. W sobotę czekają nas ostatnie konkursowe emocje czyli komedia "Bóg mordu", a w niedzielę zakończymy festiwal spektaklem dla dzieci, który moze być przyjemnym mikołajkowym prezentem dla całej rodziny. Zapraszamy!

Bóg mordu rft baśń

Mikołajkowy weekend zapowiada sie u nas bardzo bogato. Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach, na których wykonamy piękne stroiki świąteczne. Koszt udziału to jedyne 5 zł. Informacje pod numerem 65 546 76 36. Zapraszamy również na wydarzenia związane ze zbórką funduszy na operacje Antosia. Czeka nas m.in. butik ze prezentami dla każdego - zabawki, odzież, torebki, buty, artukuły gospodarstwa domowego - rzeczy nowe i używane w bardzo dobrym stanie.

WEEKEND MIKOLAJKOWY strszasz

Jeszcze przez dwa tygodnie trwa Rawicki Festiwal Teatralny im. K. Sienkiewicz. W najbliższą sobotę odbędzie się spektakl "Grace i Gloria" z udziałem Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec. Zainteresowanych nie brakuje. Tutaj możesz sprawdzić, czy są jeszcze wolne miejsca. 3 grudnia zamiast spektaklu "Pożądanie w cieniu pokrywki" odbędzie się koncert Izabelli Tarasiuk, w którym usłyszymy evergreeny światowego jazzu. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kinie Promień, Domu Kultury w Rawiczu, Rawickiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Rawickiej oraz sklepie muzycznym Orion. (Obowiązują również wejściówki odebrane wczesniej na "Pożądanie w cieniu pokrywki".)

grace gloria RFT

Kolejne dwie propozycje festiwalowe na ten weekend:

sobota 19:00 "Twarz trzecia" - spektakl poetycki na podstawie twórczości Różewicza - wstęp wolny. Na scenie Edyta Torhan, Buba Badjie Kuyateh, Dariusz Taraszkiewicz;

niedziela 18:00 "Czas na miłość" -spektakl; w rolach głównych: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, Reżyseria: Karol Stępkowski, Scenariusz: Marzanna Graff. Bilety dostępne tutaj.  

twarz trzecia rft

W tym tygodniu wybierzecie wykład o Beethovenie czy wernisaż wystawy "Trzmielowisko"? A może wybierzecie się na jedno i drugie wydarzenie? Zarówno w czwartek jak i w piątek wstęp jest bezpłatny zatem zapraszamy na wyjątkową opowieść o życiu i twórczości jednego z największych kompozytorów oraz na wystawę malarstwa dorosłych uczestników koła plastycznego Domu Kultury w Rawiczu. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

wielcy kompozytorzy

Juz 13 listopada zaśpiewa dla nas Zbigniew Zamachowski - aktor o wspanialym dorobku artystycznym. Recital odbędzie się o godz. 20:00 na sali widowiskowej.

W niedziele natomiast odbędzie się spektakl lalkowy dla najmłodszej widowni. Zapraszamy na godz. 16:00 do sali witrażowej.

Przypominamy, że na spektaklach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz wypełnianie oświadczeń covidowych, które możecie pobrać tutaj i wypełnić w domu lub na miejscu.

 

zamachowski rft wiślana opowieść