Na początku marca zaprosiliśmy Państwa na spektakl muzyczny naszej produkcji. "Winda do nieba" przyciągnęła na salę widowiskową wspaniałą rawicką publiczność, która już od długiego czasu wyczekiwała wydarzeń na żywo. Kolejnym spektaklem, który serdecznie Państwu polecamy, jest komedia "Miłosna pułapka" w gwiazdorskiej obsadzie. Bilety dostępne są tutaj.

Za nami już dwie marcowe wystawy: "Anioły i kobiety" oraz "W królestwie umierającego słońca II". Obie możecie zobaczyć na naszym kanale YouTube, a kolejnymi, które dla Was przygotowujemy jeszcze w marcu są: wystawa grafik komputerowych Włodzimierza Jędrzejczaka oraz wystawa malarstwa Heleny Szczypko.

W marcu rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu Artystycznego Koniugacje, która nie mogła odbyć się w ubiegłym roku. Jej pierwsza część to występy konkursowe udostępnione na naszym kanale YouTube. trzyosobowe jury oraz Wy - Drodzy Widzowie - zadecydujecie o finałowej szóstce, która wystąpi u nas w czasie koncertu finalowego. Jesteśmy bardzo ciekawi, których wykonawców chcelibyście zobaczyć na rawickiej scenie, dlatego będziecie mogli oddawać swoje głosy po ostatnim koncercie konkursowym. Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy również na comiesięczne wykłady pana Andrzeja Wątorskiego o największych aglomeracjach świata. Cykl "Wielkie miasta" dostępny jest cały czas tutaj. W tym miesiącu zapraszamy na nową opowieść - tym razem Szanghaj, Pekin i Kanton.

Z dumą i radością ogłaszamy, że działająca przy Domu Kultury w Rawiczu młodzieżowa grupa filmowa ChceMisie Film Production zdobyła "Złotego Marka" w konkursie na teledysk to uworu Marka Grechuty "Świecie nasz" organizowany przez Sławiński Dom Kultury przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przy nagrywaniu własnej interpretacji utworu grupie pomagało rawickie studio dźwiękowe iMuzaK. Gratulujemy i zapraszamy do oglądania nagrodzonej pracy poniżej:

Więcej o grupie w rozwięciu.

KULTURALNY MARZEC 2021

si doroto plakat strona

Zapraszamy na bezpłatne wydarzenia, ktore przygotowaliśmy dla Was na najbliższy czas. Od 27 lutego dostępne będzie na naszym kanale filmik poetycki z twórczością rawiczanki Doroty Łukowiak.
Od 5 do 7 marca na sali witrażowej Domu Kultury w Rawiczu w godzinach 15:00-19:00 będzie można zobaczyć wystawę aniołów z kolekcji Julity Adamiak, Doroty Łukowiak i Magdaleny Zamoroki.
7 marca również koncert pieśni krakowskiego kompozytora żyjącego w latach 1888-1937 Jerzego Gablenza, które wykona dla nas Jarosław Wewióra - solista Teatru Muzycznego ArteCreatura. Koncert będzie można obejrzeć w Domu Kultury na sali widowiskowej oraz live na kanale You Tube. Bezpłatne wejściówki dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Rawiczu, w Kinie Promień, sklepie muzycznym Orion oraz w Saliniku Sztuki.

Nasze najnowsze propozycje kinowe to:

Zieja- polski dramat biograficzny, Polot - polski film obyczajowy, Filonek bez ogonek - film animowany, Palm Springs - amerykańska komedia oraz pokaz specjalny dla całej rodziny "Akademia pana Kleksa"

 

akademia pana kleksa

Na marzec zaplanowaliśmy dla Was dwa spektakle z udziałem publiczności.

W przypadku konieczności ich odwołania zaproponujemy Wam inny termin, a bilety zachowają ważność. Klikając na jeden z poniższych plakatów, przeniesiesz się na stronę sprzedaży biletów.

rawicka premiera aktualne   MILOSNA PULAPKA rawicz

"Winda do nieba" - 5.03.2021

reż. Dariusz Taraszkiewicz

Obsada spektaklu:

Sylwia Gliwa, Małgorzata Lewińska, Dariusz Kordek, Wojciech Medyński

 

"Miłosna pułapka" - 26.03.2021

reż. Stefan Friedmann

Obsada spektaklu:

Katarzyna Jamróz, Alicja Kwiatkowska, Jacek Rozenek, Tomasz Ciachorowski

SALONIK SZTUKI2

W Saloniku Sztuki znajdziecie dzieła naszych regionalnych twórców: obrazy, biżuterię, poezję, maskotki, dekoracje świąteczne a także gadżety Gminy Rawicz oraz aktualnie zamieszczoną w Galerii Piecowej wystawę.

Wracają zajęcia artystyczne. Sprawdź, co mamy w ofercie i skontaktuj się z instruktorem.

W lutym zapraszamy również do kina, które wraca z repertuarem po przerwie. Sprawdź aktualny repertuar klikając w obrazek.

kino luty

Przed nami LUTY - miesiąc (mimo że zimowy) to pełen ciepła, bo zewsząd bije czerwień serc. U nas również kilka akcentów walentynkowych, ale powinny Was zaciekawić także pozostałe propozycje.
Wydarzenia w większości odbędą się online, natomiast w nowo powstałym Saloniku Sztuki można obejrzeć wystawy - obecnie fotograficzna Jarosława Pawlaka a od 12 lutego "K-olejny Łukowiak".
Niedługo podamy informacje dotyczące zajęć sekcji artystycznych działających przy Domu Kultury w Rawiczu. Bądźcie czujni!

 

2021 luty

Przed nami kolejne wydarzenia muzyczne. 30 stycznia pokaz komedii napisanej przez Aleksandra Fredrę. W "Koncercie" zobaczymy i usłyszymy artystów Teatru Muzycznego ArteCreatura. Będzie to uczta dla miłośników operetki.

2021.01.30 koncert fredro artecreatura

14 lutego - nie może być inaczej - koncert walentynkowy, w którym zabrzmią jedne z piękniejszych utworów o miłości, jakich już dawno nie słyszeliście w radiu. Wystąpią wrocławscy wokaliści z towarzyszeniem rawickiego studia piosenki oraz pary tanecznej - wicemistrzów Polski w stylu latin.

2021.02.14 walentynki koncert

Dołączcie do grona naszych subskrybentów na kanale You Tube i bądźcie na bieżąco.

W styczniu przygotowaliśmy konkurs dla młodzieży. Wystarczy posłuchać opowiadania "Ferie" autorstwa Błażeja Baraniaka, które zamieściliśmy tutaj i dopisać do niego ciąg dalszy. Prace w formie pisemnej lub audio można przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniższe wydarzenia znajdziecie na naszym kanale YouTube. Czytanie sztuki "Honeymoon" będzie dostępne przez 24h natomiast wszystkie pozostałe wydarzenia pozostaną na naszym kanale na dłuzszy czas. Znajdziecie tam również dwa nowe feriowe odcinki Zastrzyku kultury, gdzie zaproponowaliśmy zajęcia techniczno-artystyczne dla dzieci i młodzieży.

2021.01.22 wystawa pawlakPLAKAT KONCERT JAZZOWY 2021

wielkie miasta plakat2021.01.09

Podkategorie

 


 kier

Dom Kultury w Rawiczu zatrudni pracownika na stanowisko KIEROWNIK KINA
W zakres obowiązków wchodzi:
* Terminowe prowadzenie dokumentacji kasowej (sporządzanie raportów kasowych, raportów seansów filmowych);
* Bieżąca sprzedaż biletów oraz przyjmowanie rezerwacji na seanse filmowe;
* Sporządzanie raportów;
* Ponoszenie odpowiedzialności za pomieszczenie kasy;
* Nadzór nad funkcjonowaniem punktu gastronomicznego w Kinie „Promień”;
* Ustalanie harmonogramu czasu pracy pracowników kina zgodnie z obowiązującymi przepisami;
* Dbanie o wizerunek kina i podnoszenie standardów obsługi;
* Przeprowadzanie inwentaryzacji kina;
* Prowadzenie konsultacji w zakresie bieżącej działalności z księgowością, administracją oraz dyrektorem.
* Przyjęcie współodpowiedzialności materialnej za mienie i powierzone narzędzia pracy;
* Opieka nad dyskusyjnym klubem filmowym;
* Opieka nad Małym Kinem Społecznościowym;
* Negocjacje i organizacja umów z dystrybutorami, 
* Ustalanie we współpracy z dyrektorem repertuaru kina 
Wymagania:
* wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie filmoznawstwa,
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność kierowania zespołem,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu,
* zainteresowanie filmem, kulturą, sztuką
* prawo jazdy kat. B
Oferujemy:
* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Pracę w przyjaznej atmosferze
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* Pracę wolną od rutyny
* Realizację ciekawych, samodzielnych zadań
https://dk.rawicz.pl
CV prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt telefoniczny: 65 546 76 36