Proponujemy Wam w maju aż cztery wydarzenia z publicznością. Dokładne informacje znajdziecie w kalendarzu lub na facebooku. Na wszystkie wydarzenia obowiązują bezpłatne zaproszenia i limity miejsc zpowodowane obostrzeniami.

Zapraszamy również na nasz kanał You Tube, na którym wciąż się dzieje...

 

strona

W maju rozpoczynamy na nowo pracę z sekcjami artystycznymi Domu Kultury w Rawiczu - szczegóły u instruktorów. Dane kontaktowe znajdziecie w zakładce Sekcje.

Wszystkie majowe wydarzenia z publicznością są objęte reżimem sanitarnym oraz limitem miejsc, dlatego konieczny jest odbór wejściówki na każe z wydarzeń, które Państwa interesuje. Będą one dostępne od 10 maja w Saloniku Sztuki oraz w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Rawiczu.

Spektakl "Miłosna pułapka" został przeniesiony na termin 5.11.2021 a Kabaret Paranienormalni zaprezentuje się na naszej scenie w lipcu.

179204385 5495498840492035 6855367358565031771 n

1200px POL BIP full

Sprawdżcie, co nowego mamy Wam do zaproponowania. Nowy odcinek "Wielkich miast" to opowieść o Sao Paulo w Brazylii. Jakie były dzieje metropolii, liczącej sobie dziś 2/3 ludności Polski? Sprawdź. Zapraszamy również do obejrzenia dwóch kolejnych odcinków Zastrzyku Kultury. Są to relacje z ostatnich wstaw w Domu Kultury w Rawiczu. Autorkami, które Wam przedstawiamy są Helena Szczypko i Małgorzata Walkowiak.

W kwietniu zrealizowaliśmy równiez kolejny koncert transmitowany online. "Stabat Mater" w wykonaniu wrocławskich artystów zostanie na dłużej na naszym kanale. Koniecznie zajrzyjcie.

12

3 4

Szanowni Państwo,

ze względu na dalsze obostrzenia panujące w całym kraju koncert "Stabat Mater" przenosimy do sieci. Zapraszamy w niedzielę do odwiedzenia naszego kanału You Tube. Koncert będzie dostępny przez tydzień.

Przed nami kolejna wystawa. Tym razem autroką jest Małgorzata Walkowiak. Wciąż nie możemy zaprosić Państwa na wernisaż, dlatego wystawa będzie dostępna online oraz w Domu Kultury w Galerii Piecowej dla odbiorców indywidualnych w godzinach 8:00-15:00 (wejście od strony straży - prosimy dzwonić domofonem - pracownik zejdzie do Państwa).

Ponadto zajęcia artystyczne odwołane są do 18.02. Kino Promień również jest nieczynne do odwołania. O zmianach będziemy informować.

stabat stronaasd

 

 

 

 

 

 

 

KULTURALNY KWIECIEŃ 2021 plakat strona

Już 1 kwietnia o godz. 19:00 premiera filmiku, w którym zobaczycie obrazy wielkich mistrzów nawiazujące do ostatnich dni Chrystusa na ziemi. Obejrzysz go na kanale You Tube Domu Kultury w Rawiczu. Znajdziesz tam również kolejny odcinek Zastrzyku Kultury dedykowany dzieciom, w którym razem z panią hanią Kunicką będziemy robić ozdoby świąteczne.

W Saloniku Sztuki oraz w biurze parafialnym parafii pw. św. Andrzeja Boboli czekają na Was bezpłatne zaproszenia na koncert Stabat Mater, ktory odbędzie się w rawiczu 11 kwietnia. Zapraszamy!

plakat staba mater stronadroga do zbawienia

zyczenia wielkanocne1 mniejsze

Zaczynamy!

Przed nami trzy odcinki konkursowe, po obejrzeniu których trzyosobowe jury oraz publiczność wybierze finalistów IV edycji Festiwalu Artystycznego Koniugacje. 20.03, 27.03 i 10.04 wysłuchacie artystów wykonujących własne kompozycje muzyczne i własne teksty. 24.04. okaże się, kto z nich tym razem zostanie laureatem. Przesłuchania konkursowe dostępne będą na naszym kanale You Tube. Mamy nadzieję, ze w finale zobaczymy się na żywo zarówno z wykonawcami jak i z publicznością.

Wszelkie informacje o terminach oraz o głosowaniu publiczności znajdziecie śledząc Festiwal na facebooku.

plakatydwaw

Spektakl "Miłosna pułapka" zostaje przełożony na termin 20.05.2021

Kino Promień tymczasowo zostaje zamknięte, zajęcia artystyczne Domu Kultury w Rawiczu odwołane do 9.04.2021. Kontakt z administracją Domu Kultury w Rawiczu zalecamy drogą mailową lub telefonicznie.

Salonik Sztuki czynny do 31.03. Od poniedziałku będzie można wchodzić do Galerii Piecowej maksymalnie po dwie osoby. W najbliższym czasie zobaczyć tam będzie można prace pani Heleny Szczypko.

W Wielki Czwartek tj. 1 kwietnia zapraszamy na filmik "Droga do zbawienia...", w którym zamieścimy obrazy mistrzów malarstwa nawiązujące do ostatnich chwil ziemskiego życia Chrystusa.

plakat helena szczypko  PLAKAT DROGA DO ZBAWIENIA

Podkategorie

 


 kier

Dom Kultury w Rawiczu zatrudni pracownika na stanowisko KIEROWNIK KINA
W zakres obowiązków wchodzi:
* Terminowe prowadzenie dokumentacji kasowej (sporządzanie raportów kasowych, raportów seansów filmowych);
* Bieżąca sprzedaż biletów oraz przyjmowanie rezerwacji na seanse filmowe;
* Sporządzanie raportów;
* Ponoszenie odpowiedzialności za pomieszczenie kasy;
* Nadzór nad funkcjonowaniem punktu gastronomicznego w Kinie „Promień”;
* Ustalanie harmonogramu czasu pracy pracowników kina zgodnie z obowiązującymi przepisami;
* Dbanie o wizerunek kina i podnoszenie standardów obsługi;
* Przeprowadzanie inwentaryzacji kina;
* Prowadzenie konsultacji w zakresie bieżącej działalności z księgowością, administracją oraz dyrektorem.
* Przyjęcie współodpowiedzialności materialnej za mienie i powierzone narzędzia pracy;
* Opieka nad dyskusyjnym klubem filmowym;
* Opieka nad Małym Kinem Społecznościowym;
* Negocjacje i organizacja umów z dystrybutorami, 
* Ustalanie we współpracy z dyrektorem repertuaru kina 
Wymagania:
* wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie filmoznawstwa,
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność kierowania zespołem,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu,
* zainteresowanie filmem, kulturą, sztuką
* prawo jazdy kat. B
Oferujemy:
* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Pracę w przyjaznej atmosferze
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* Pracę wolną od rutyny
* Realizację ciekawych, samodzielnych zadań
https://dk.rawicz.pl
CV prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt telefoniczny: 65 546 76 36