Juz 13 listopada zaśpiewa dla nas Zbigniew Zamachowski - aktor o wspanialym dorobku artystycznym. Recital odbędzie się o godz. 20:00 na sali widowiskowej.

W niedziele natomiast odbędzie się spektakl lalkowy dla najmłodszej widowni. Zapraszamy na godz. 16:00 do sali witrażowej.

Przypominamy, że na spektaklach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz wypełnianie oświadczeń covidowych, które możecie pobrać tutaj i wypełnić w domu lub na miejscu.

 

zamachowski rft wiślana opowieść

Zapraszamy Państwa na najbliższe wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodleglości (wstęp na wydarzenia jest bezpłatny):

6.11 Wielkopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej - to już trzecia edycja tego wydarzenia

10.11 Zaduszki Jazzowe tym razem związne ze Świętem Niepodległości - Joachim Mencel Quintet Artisena zagra nowoczesny jazz inspirowany polskimi tańcami ludowymi

11.11 Piknik Niepodległościowy połączony z koncertem, w którym usłyszymy rawickich muzyków i dzieci. Szczegóły tutaj.

0PLAKAT JOACHIM MENCEL

Na oba najbliższe spektakle bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie! Informacje o kolejnych wydarzeniach śledźcie na fanpage'u festiwalu.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych oraz o wypełnianiu oświadczeń covidowych. Można to zrobić na miejscu lub przynieść wypełnione oświadczenie.

milosna pulapka rft  wykrywacz kłamstw rft

W tym tygodniu proponujemy Państwu jeden spektakl konkursowy Festiwalu "Judy" z udziałem znanej każdemu wspanialej aktorki Hanny Śleszyńskiej oraz spektakl towarzyszący w wykonaniu rawickiej grupy młodzieżowej Decem Toys. "Damy i huzary" w reżyserii Sylwestra Różyckiego miały swoją premierę w tym roku i oprócz Rawicza młodzież prezentowała spektakl już w Kościanie i we Wrocławiu.

Przypominamy, że w przestrzeniach zamkniętych obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Przy wejściu na nasze wydarzenia prosimy o wypełnienie oświadczenia covidowego. Można również pobrać oświadczenie tutaj, wypełnić je w domu i oddać przy wejściu.

Plakat Judy RFT str  damy i huzary RFT

W czwartek 21.10.2021 Rawicki Teatr Komedii dwukrotnie wystąpił ze spektaklem "Infantylny kabaret z deklem", w piątek odbył się wernisaż pn. "Idź i poszukaj wody" Grażyny Zaremby Jujeczki oraz dwa spektakle: "Femina" wrocławskiej grupy teatralnej Wyjdź Na Scenę i "Najsłodszy owoc" Teatru Skene i Domu Kultury w Rawiczu. W sobotę natomiast gościliśmy duet muzyczny Lenda/Kozub. Zagrali dla nas w kawiarni W Starym Kinie autorskie utwory, a po koncercie zainteresowani mogli zakupić ich płytę.

zdjęciAA

Informujemy, że z uwagi na chorobę jednej z aktorek rolę Klaudii w spektaklu "Najsłodszy owoc" zagra Edyta Herbuś, a termin przedstawienia zostaje przełożony na piątek 22.10.

W sobotę 23.10. niezmiennie zapraszamy na koncert akustyczny duetu Lenda/Kozub.

 

244580434 877734492876451 8358039162528677658 n244643365 6302331236475454 3937828562993677101 n

Już w ten weekend startuje 7. Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Wyjątkowo rozpoczniemy go nie na dużej scenie DK ale w kawiarni W Starym Kinie. Zapraszamy na monodram Sławomira Hollanda "Życie Jadzi wedlug mnie".

Przed spektaklem zapraszamy na wernisaż Kamili Sammler - wystawa fotografii JaCień będzie czynna do 29 października w galerii Sala Piecowa.

 

 Plakat JadziA RFT strplakat kamila sammler

Przed nami nie tylko jesień teatralna, ale także jesień muzyczna, malarska i twórcza w każdym wydaniu. Zapraszamy na warsztaty i stałe zajęcia w DK. Zapraszamy na propozycje Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz a także na koncerty i wykłady oraz do Kina Promień, w którym szykują się dwie premiery.

KULTURALNY PAZDZIERNIK 2021 ok

Wasze zainteresowanie warsztatami plecionkarskimi nakłoniło nas, by zorganizować je po raz kolejny. Jeśli ciekawi Cię, jak powstają makramy, kwietniki czy łapacze, zapisz się na zajecia w kasie DK, a rawicka projektantka PolAsper pokaże Ci, jak od podstaw zacząć pracę ze sznurkami. Jeśli już tworzysz swoje dzieła, również możesz poszerzać swoją wiedze na tych spotkaniach. Najbliższe już 16 października. Koszt udziału to jedyne 10 zł - materiały w cenie.

Przed nami również wyjątkowy koncert świdnickiego duetu. Paulina Lenda i Piotr Kozub zajęli ex aequo z wrocławskim piesniarzem Dawidem Gębalą pierwsze miejsce na tegorocznych Koniugacjach. Niedawno ukazała się pierwsza EPka duetu Lenda/Kozub w klimatach synth popu. U nas usłyszycie ich w akustycznym wydaniu z autorskimi piosenkami. Bilet kupisz po kliknięciu w zdjęcie poniżej.

lenda polasper

 

Hania Kunicka zadebiutowała pokazem kostiumów w ubiegłym roku. 3.10. czeka nas kolejny pokaz mody przygotowany przez rawiczankę. Będzie mu towarzyszył pokaz tańca breakdance.

Natomiast 9.10. czeka nas coroczna wystawa gołębi a przy niej atrakcje dla dzieci, konkursy pokaz zabytkowych motocykli oraz występy wokalne Jilii Matyli oraz Wiktorii Yemets.

Zapraszamy! Oba wydarzenia są bezpłatne!

PLAKAT POKAZ MODY KUNICKA

Podkategorie

 


 kier

Dom Kultury w Rawiczu zatrudni pracownika na stanowisko KIEROWNIK KINA
W zakres obowiązków wchodzi:
* Terminowe prowadzenie dokumentacji kasowej (sporządzanie raportów kasowych, raportów seansów filmowych);
* Bieżąca sprzedaż biletów oraz przyjmowanie rezerwacji na seanse filmowe;
* Sporządzanie raportów;
* Ponoszenie odpowiedzialności za pomieszczenie kasy;
* Nadzór nad funkcjonowaniem punktu gastronomicznego w Kinie „Promień”;
* Ustalanie harmonogramu czasu pracy pracowników kina zgodnie z obowiązującymi przepisami;
* Dbanie o wizerunek kina i podnoszenie standardów obsługi;
* Przeprowadzanie inwentaryzacji kina;
* Prowadzenie konsultacji w zakresie bieżącej działalności z księgowością, administracją oraz dyrektorem.
* Przyjęcie współodpowiedzialności materialnej za mienie i powierzone narzędzia pracy;
* Opieka nad dyskusyjnym klubem filmowym;
* Opieka nad Małym Kinem Społecznościowym;
* Negocjacje i organizacja umów z dystrybutorami, 
* Ustalanie we współpracy z dyrektorem repertuaru kina 
Wymagania:
* wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie filmoznawstwa,
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność kierowania zespołem,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu,
* zainteresowanie filmem, kulturą, sztuką
* prawo jazdy kat. B
Oferujemy:
* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Pracę w przyjaznej atmosferze
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* Pracę wolną od rutyny
* Realizację ciekawych, samodzielnych zadań
https://dk.rawicz.pl
CV prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt telefoniczny: 65 546 76 36