2019 jarmark bozonarodzeniowy mały

 

Do grudnia pozostało już tylko kilka dni, a jak grudzień to Święta Bożego Narodzenia i wiele atrakcji powiązanych z tym wydarzeniem.

W Domu Kultury w Rawiczu odbędzie się po raz trzydziesty Wielkopolski Przegląd „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki" organizowany we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Chórów i Orkiestr, Gminą Rawicz, Narodowym Forum Muzyki oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przed nami również dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku świąteczne stoiska będzie można znaleźć w parku przy Domu Kultury a w muszli koncertowej odbędą się koncerty kolęd i spektakle dla dzieci. Nie może zabraknąć także Świętego Mikołaja, który z pewnością również w tym roku nas odwiedzi.

Dokładny plan wydarzeń przekażemy Państwu w najbliższym czasie.

20 listopada na scenie kameralnej odbędzie się projekcja spektaklu pochodzącego z archiwum Teatru Telewizji TVP pt. "Apetyt na czereśnie". W głównej roli żeńskiej występuje w nim sama Krystyna Sienkiewicz a jej scenicznym partnerem jest Piotr Fronczewski. Spektakl został nagrany w 1975 roku. Więcej

 

hqdefaultasd

Obchody 101. rocznicy oddzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczniemy już w sobotę 9 listopada drugą edycją Wielkopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów, na który zostały zaproszone zespoły i chóry z całego województwa. Dzień później w Miejskiej Górce "Wielkopolska Śpiewa Niepodległej" - koncert chórów regionu Wielkopolski Zachodniej poprzedzony konferencją na temat chóralistyki w polskich szkołach ogólnokształcących "grajmy i śpiewajmy w szkole".

11 listopada zapraszamy na tradycyjne Gminne obchody Dnia Niepodległości, a wieczorem na scenę kameralną Domu Kultury, gdzie o godz. 19:30 odbędzie się koncert zespołu weezdob Collective pod hasłem Zaduszki Jazzowe.

plakat konkurs piosenki patriotycznejMIEJSKA GÓRKA PLAKAT

 

Przed nami jeszcze cztery spektakle konkursowe. Festiwal trwa do 7 grudnia. Bilety na przedstawienia i wydarzenia towarzyszące można nabyć na stronie bilety24.pl, w Domu Kultury w Rawiczu a także w Kinie Promień i sklepie muzycznym Orion.

Pamiętajcie, że możecie wziąć udział w głosowaniu na najlepszy spektakl festiwalowy. Spektakle walczą o Złotą Maskę Festiwalu a wśród głosujących osób wylosujemy nagrodę w postaci weekendu nad polskim morzem.

Bądźcie z nami na bieżąco: https://www.facebook.com/dkrawicz.eu/

Do zobaczenia!

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

plakat RFT 2019 aktualny

Zapraszamy na kolejną porcję jesiennych propozycji kulturalnych. Tym razem wydarzenia teatralne przeplatają się z muzycznymi. Mamy nadzieję, że w naszych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie - fani jazzu, rocka, opery i polskich pieśni tradycyjnych w związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości.

Natomiast miłośnicy teatru mogą wybrać się zarówno na lekką komedię jak "Kolacja pożegnalna" na podstawie francuskiego spektaklu, jak i filozoficzno-psychologiczną sztukę "Trzy siostry" opartą na dramacie Antoniego Czechowa. Dla tych, którzy chcieliby się wzruszyć i pośmiać słuchając polskiej poezji, tekstów satyrycznych czy też piosenek mamy kolejne trzy propozycje: "Sceny niemalże małżeńskie..." na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej i piosenek Jerzego Jurandota, "Lilka, cud miłości" na podstawie wspomnień Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz "Bardzo śmieszne piosenki" Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Mariana Hemara i innych polskich twórców w wykonaniu Katarzyny Żak.

Dla tych, którzy chcieliby przenieść się w czasie i obejrzeć przedstawienie z 1975 roku zaplanowaliśmy projekcję "Apetytu na czereśnie" w obsadzie Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego. Dla dzieci (tych dużych i małych) spektakl teatru lalki i aktora "Puchacz i słońce" o poszukiwaniu przyjaźni w wielkim świecie. A na specjalne życzenie rawiczan 25 listopada reaktywacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Wesele".

Nie zapomnijcie zajrzeć w tym miesiącu do Kina Promień. Ruszył nowy program lojalnościowy! http://kinopromien.rawicz.pl/repertuar/

KULTURALNY LISTOPAD 2019 mniejszy