14. i 15. grudnia zapraszamy na tradycyjny jarmark z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Czeka nas w tym czasie wiele atrakcji muzycznych, atrakcje dla dzieci i stoiska przepełnione rękodziełem, ozdobami świątecznymi i pysznościami różnego rodzaju. Mamy nadzieję, że rawiczanie przyłączą się do wspólnego kolędowania w sobotnie popołudnie. Zapraszamy do parku przy Domu Kultury już za dwa tygodnie!

 

plakat jarmark bozonarodzeniowy na stronę

Już po raz trzydziesty odbędzie się przegląd utworów świątecznych organizowany przez Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr. Kolejny raz jesteśmy współorganizatorami tego wydarzenia i odbędzie się ono na naszej scenie w sali widowiskowej. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wstęp wolny!

Regulamin dostępny tutaj.

 

 

XXX KOLEDY 2019

Ten film to fascynujący spacer po czterech bazylikach papieskich Rzymu: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Santa Maria Maggiore (św. Marii Większej) i Św. Pawła za Murami.


 
Monumentalnej bazyliki św. Piotra, która jest jednym z 25 miejsc na świecie najczęściej odwiedzanych przez turystów, nikomu nie trzeba przedstawiać. Żaden z turystów nie ma jednak możliwości zajrzeć tam, gdzie mogły zaglądać kamery realizatorów filmu. Rozpoczynając od wczesnośredniowiecznych elementów budowli, na której zbudowano Bazylikę, poprzez prezentację bezcennych zabytków sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej dojdziemy do przebogatych barokowych wnętrz głównej nawy świątyni. W toku narracji pojawią się m.in. cytaty z dzienników francuskiego pisarza Henri’ego Stendhala, który na początku XIX wieku zwiedzał Włochy, a swoje uwagi odnotował m.in. w „Przechadzkach po Rzymie”.

Za nami już sześć spektakli konkursowych. W ostatnim dniu Festiwalu czeka nas jeszcze "Domówka" - spektakl muzyczny z udziałem Soni Bohosiewicz. Do 7 grudnia można głosować na swoje ulubione przedstawienie. W konkursie biorą udział:

Przypomnijcie sobie każde z wydarzeń i wybierzcie swoje ulubione, wrzucając kupon konkursowy do skrzynki we foyer Domu Kultury.

W czasie tegorocznej jesieni rawickiej wśród wydarzeń towarzyszących odbyła się wystawa fotograficzna Rafała Kruszki a także dwa spotkania: z Barbarą Wrzesińską prowadzone przez Terese Drozdę oraz z Grażyną Barszczewską i Grzegorzem Ćwiertniewiczem prowadzone przez Magdalenę Zamorokę. Za nami również spektakle dla dzieci: "Puchacz i słońce" oraz "Królowa śniegu" oraz projekcja spektaklu "Apetyt na czereśnie" z archiwum Teatru TVP. Mogli Państwo obejrzeć także spektakl rawickiego Teatru Komedii "Wesele. Reaktywacja" na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

Przed nami jeszcze wystawa Julity Adamiak "Anioły" i najważniejsze wydarzenie:

Gala Wieńcząca Festiwal a na niej:

  • spektakl "Domówka",
  • minirecital Marka Kaliszuka,
  • gościnny występ wokalny Nicole Sarny,
  • przyznanie Złotej Maski Festiwalu,
  • przyznanie nagrody jury młodzieżowego,
  • losowanie nagrody dla publiczności

Do zobaczenia!

gala

Zadanie pn. „Ekran kinowy wraz z montażem” dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

PisfPolEng bialetlo

W imieniu Domu Kultury w Rawiczu, pracowników Kina Promień oraz naszych widzów, dziękujemy!