Oprócz spektakli konkursowych przygotowaliśmy dla Państwa kilka wydarzeń specjalnych. Znalazł sie wśród nich spektakl z udziałem rawickiej grupy Teatr Komedii i zaproszonych gości pt. "Wesele-reaktywacja". Zagramy go dla Państwa 25 listopada. Spektakl nie jest biletowany podobnie jak planowany na 20 listopada pokaz spektaklu filmowego z udziałem Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego "Apetyt na czereśnie". Również bezpłatnie odbędą się dwie audycje - spotkania z zaproszonymi przez nas gośćmi: Grażyną Barszczewską i Grzegorzem Ćwiertniewiczem oraz Teresą Drozdą i Barbarą Wrzesińską.

Pozakonkursowo odbędą się dwa spektakle dla najmłodszych: "Puchacz i słońce" rosyjskiego Teatru Materia oraz "Królowa Śniegu" Teatru Piasku Tetiany Galitsyny.

Festiwal rozpoczniemy od wernisażu Rafała Kruszki - wystawa fotograficzna będzie do oglądania prawie przez cały czas festiwalowy, a 6 grudnia tuż przed końcem jesieni teatralnej otworzymy wystawę Julity Adamiak zatytułowaną "Anioły".

Zapraszamy gorąco na wszystkie wydarzenia!

barszczewska  hqdefaultasd  drozda wrzesińska

 PLAKAT WESELE   puchacz i slonce   krolowa sniegu

anioły fb              plakat rafal1

25 października rusza piąta edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Tradycyjnie odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy spektakl. W tym roku mają Państwo do wyboru siedem wydarzeń. Zwycięzca otrzyma Złotą Maskę festiwalu. Odbędzie się również losowanie nagrody dla publiczności. Kupony do głosowania znajdują sie w repertuarach festiwalu, które będzie można odebrać przed każdym spektaklem.

Wybierz swojego faworyta:

gąska festiwal    lilka cud milosci  kolacja plakat2

sceny niemalze malzenskie  RECITAL KATARZYNY ZAK   trzy siostry

W dniu GALI FESTIWALOWEJ odbędzie się spektakl "Siedem sekund wieczności".

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy miłośników opery i teatru muzycznego na kolejną audycję muzyczną z cyklu "Upiory i tenory". W tym miesiący na spotkaniu z dr Andrzejem Wątorskim przybliżymy Państwu sylwetki angielskich kompozytorów. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się na kameralnej scenie teatralnej. Wstęp jest bezpłatny.

 

UPIORY I TENORY1

Spektakl "Gąska" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza wyprodukowany przez Dom Kultury w Rawiczu, Teatr Miejski w Lesznie i Teatr SKENE zostanie po raz pierwszy zagrany na scenie Domu Kultury w Rawiczu. Bilety już się rozeszły więc tych z Państwa, którzy nie zdążyli, zapraszamy na pozostałe wydarzenia festiwalowe, które - mamy nadzieję - spełnią oczekiwania każdego widza.

"Gąskę" będzie można obejrzeć w pierwszym dniu Festiwalu, a poprzedzi ją wernisaż wystawy fotograficznej Rafała Kruszki pod nazwą "Przy polu". Zdjęcia będzie można oglądać od godz. 17:30 w Galerii - sali piecowej Domu Kultury. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Poinformuj nas o swoim przybyciu na wydarzenie:

gąska festiwalplakat rafal1

W przyszłym czekają nas dwa koncerty. Wracamy do tradycyjnych Zaduszek jazzowych. Tym razem odwiedzi nas zespół Weezdob Collective. A kilka dni później pożądna dawka rockowych brzmień w wykonaniu dobrze znanych Rawiczanom zespołów: Inscydent i Prowler. Bilety do nabycia w Domu Kultury, w sklepie muzycznym Orion i w Kinie Promień.

weez

inscydent baner