W lipcu udało nam się zaprosić Państwa na jeden weekend z artystycznymi wydarzeniami. Możecie obejrzeć relację tutaj. Mamy nadzieję, że sytuacja w gminie pozwoli nam na zorganizowanie większej ilości wydarzeń w sierpniu. Przed nami warsztaty teatralne dla młodzieży oraz warsztaty wokalne dla dzieci. Pamiętajcie również, że w dniach 3-16 sierpnia możecie oddawać swoje głosy w konkursie "Zastrzyk Pozytywnej Twórczości". Wszystkie prace zamieścimy na fanpage'u Domu Kultury w Rawiczu 3 sierpnia o godz. 10:00. Głosować będzie można za pomocą znaczników "lubię to" lub "super" do 16 sierpnia. Tego dnia o godz. 20:00 okaże się, kto jest zwycięzcą konkursu.

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć, co czeka nas w drugi weekend sierpnia.

wystawa polasper koszmarny kabaret

fintikluszki spektakl dla dzieci koncert warsztatow wokalnych

kwiaty wystawa kruszki 9.08 koncert musicalowy

Dom Kultury w Rawiczu i warszawski Teatr SKENE mają na koncie już kilka wspólnych produkcji teatralnych cieszących się dużą popularnością na deskach teatrów w Polsce. Wcześniejsze spektakle możecie sprawdzić tutaj.

Przyszedł czas na kolejną odsłonę. Tym razem będzie można zobaczyć komedię Stefana Vogel'a w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

Zobacz zwiastun spektaklu "Najsłodszy owoc" klikając w zdjęcie.

najsłodszy owoc

Jesteście ciekawi najnowszej premiery Teatru SKENE i Domu Kultury w Rawiczu?
Już niedługo na deskach teatralnych "Najsłodszy owoc", którego premiera nie miała możliwości odbyć się w marcu.

reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz,
scenografia: Tomasz Bzdęga,
kostiumy: Anna Puchalska,
choreografia: Janja Lesar

Najsłodszy owoc znajdziesz w ogrodzie u sąsiada.
A gdyby się tak zamienić: rolami, partnerami, życiem. Ten owoc w ogrodzie sąsiada słodszy!
Za ścianą mają lepiej, na pewno…
Jesteście Państwo przekonani?
Prapremiera austriackiej sztuki „Najsłodszy owoc” Stefana Vogla, pełna zaskakujących zwrotów akcji i przezabawnych perypetii, spróbuje poddać te pomysły analizie. Czworo przyjaciół z czasów podstawówki, „pożenionych” ze sobą, wezmą się do działania „ku uciesze” publiczności, niosąc jej rozsądne wnioski. Dwie godziny mądrej zabawy zagwarantują Państwu znani z wielu filmów i seriali aktorzy młodego pokolenia.

Szanowni Państwo,

informujemy, iż w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy oraz zaproszonych przez nas artystów, podjęliśmy decyzję o zmianie terminów najbliższych wydarzeń. O nowych terminach będziemy Państwa informować na bieżąco na stronie oraz na fanpage'u Domu Kultury w Rawiczu.

Zmiany dotyczą:

 • działalności Kina Promień- tymczasowo zawieszona od dnia 10.07.
 • zajęć sekcji działających przy Domu Kultury w Rawiczu - tymczasowo odwołane
 • spektaklu "Koszmarny kabaret z wentylkiem" w wykonaniu Rawickiego Teatru Komedii planowanego na 9.07. - zmiana terminu
 • koncertów w ramach festiwalu Muzykorama 2020 zaplanowanych wcześniej na: 10,17 i 24 lipca - zmiana terminu
 • warsztatów wokalnych, które miały się odbyć w dniach 6-18 lipca - zmiana terminu
 • koncertu dzieci biorących udział w warsztatach oraz wręczenia nagród w konkursie "Baj się bajuniu - Narysuj ten świat" - zmiana terminu
 • koncertu Huberta Szczęsnego z zespołem zaplanowanego na 25.07 - zmiana terminu

Dziękujemy za Państwa zrozumienie. Mamy nadzieję, że w tym czasie zajrzycie na nasz kanał na YouTube, na którym zamieszczamy materiały filmowe dotyczące artystycznego życia Rawicza i nie tylko. Czeka tam na Was m.in. relacja z pierwszego lipcowego weekendu, który dzięki naszej wspaniałej rawickiej publiczności mogliśmy spędzić kulturalnie, przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie. Zobaczcie sami (klikając w zdjęcie).

maxresdefault

 

 

Jesteś zainteresowany udziałem w płatnych wydarzeniach (bilety za jedyne 6,50 zł):

 • kliknij w odpowiedni plakat - przekierujemy Cię na stronę do zakupu biletów,
 • jeśli nie masz możliwości zakupu przez internet, przyjdź 15 minut przed wydarzeniem i kup bilet na miejscu

3.07 bajka 4.07. górale 5.07 opera

Chcesz wziąć udział w wystawach - po prostu przyjdź w danym terminie pod wiaty zabytkowe koło Domu Kultury

 • Wystawa kolaży dzieci z koła plastycznego DK => 3.07. w godz. 15:00-17:00
 • Wystawa mandali Julity Adamiak => 4.07. w godz. 15:00-17:30

Chcesz wziąć udział w pokazie "Modowe metamorfozy" Hani Kunickiej:

 • Zarezerwuj miejsce pod numerem telefonu: 65 546 76 36

 

Zadbamy o Wasze bezpieczeństwo:

 • limit osób na każde wydarzenie z publicznością - 100 osób
 • odstępy między widzami - 2m (z wyjątkiem osób mieszkających pod jednym dachem)
 • zapewniamy środki do dezynfekcji rąk
 • zalecamy udział w wydarzeniach w maseczkach ochronnych
 • zapewniamy toaletę wewnatrz budynku
 • w razie deszczu gwarantujemy zadaszenie

Mamy nadzieję, że nasz plan wakacyjny przypadnie Wam do gustu i mimo okoliczności letnie wydarzenia DK w Rawiczu dostarczą Wam wielu pozytywnych wrażeń.
Zachęcamy do zakupu wejściówek online ze względów bezpieczeństwa. Na wydarzenia bezpłatne obowiązuje telfoniczna rezerwacja miejsc z wyjątkiem wystaw. Liczba miejsc na widowni jest uzależniona od przepisów, względów bezpieczeństwa i układu widowni na poszczególne wydarzenia.
Plakaty znajdziecie również na słupach ogłoszeniowych.

lipiec 2020 PLAKAT WAKACJE

Rockowa Kuźnia Talentów – Muzykorama 2020 wystartowała. Za nami już pierwszy koncert, przed nami pięć kolejnych. Tegoroczna edycja odbywa się w całości online, więc możecie oglądać koncerty bezpiecznie siedząc na kanapie, prosto z monitorów waszych komputerów, telefonów i telewizorów. Co piątek, zawsze o godzinie 20:00, odbędzie się transmisja na żywo z Sali Widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu. Jeśli chcecie, możecie uruchomić kamery internetowe i pokazać, jak się bawicie w trakcie koncertu.

Transmisja na żywo na naszym kanale YouTube.

Szczegółowa rozpiska koncertów poniżej:

muzykorama maly

W pierwszy weekend lipca nie zabraknie atrakcji  zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Kliknij w zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu.

3 lipca czeka nas wystawa prac dzieci z sekcji plastycznej Domu Kultury w Rawiczu, spektakl teatru lalek "Czarne i białe" dla dzieci, kolejny koncert w ramach festiwalu Muzykorama 2020 oraz pokaz mody "Modowa metamorfoza".

4 lipca zapraszamy na wystawę mandali pod wiatami oraz koncert kapeli góralskiej.

5 lipca usłyszymy koncert operowy w wykonaniu artystów teatru muzycznego ArteCreatura.

6fe87204f7259ce838bc286bedca3472  2020.07. czarne i białe spektakl dla dzieci baner

2020 pokaz mody  2020.07. wystawa mandali

zielone 86jpg 311533045335kjoi6cyiqj 2020.07. KONCERT OPERETKOWY BANER

ZASTRZYK POZYTYWNEJ TWÓRCZOŚCI to konkurs, do którego zaprosiliśmy Was w marcu. Na zgłoszenia czekamy jeszcze do kończa czerwca a głosowanie odbędzie się poprzez fanpage Domu Kultury w Rawiczu w dniach 3-16 sierpnia. Wszystkie zgłoszone prace można oglądać tutaj. Zwycięzca odbierze nagrodę na zakończenie wakacyjnych wydarzeń artystycznych czyli w dniu 29 sierpnia w muszli koncertowej Domu Kultury w Rawiczu, a jego prace będzie można zobaczyć w tym dniu na żywo.

BAJ SIĘ BAJUNIU - NARYSUJ TEN ŚWIAT to cykl bajek stworzony dla dzieci. W lipcu zakończymy I edycję tego konkursu. Tutaj znajdziecie listę zwycięzców poszczególnych odcinków. Nagrody wręczymy zwycięzcom 18 lipca w muszli koncertowej Domu Kultury w Rawiczu podczas koncertu wokalnego solistów Teatru Piosenki Kreacja i uczestników Wakacyjnych Warsztatów Wokalnych.

KONKURS NA ZNAKI GRAFICZNE SEKCJI ARTYSTYCZNYCH DOMU KULTURY W RAWICZU to nowy konkurs plastyczny dla młodzieży i dorosłych. Na zgłoszenia czekamy do 9 sierpnia, a 21 sierpnia zwycięzcy namalują swoje prace na murach przy zabytkowych wiatach w parku obok DK. Szczegóły znajdziecie tutaj.

konkurs znaki graficzne

 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Tradycyjnie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w warsztatach artystycznych. W tym roku ze względów bezpieczeństwa spotkania odbywać się będą częściowo w plenerze a liczba uczestników będzie znacznie ograniczona.

Rozpoczynamy zapisy na warsztaty wokalne i teatralne, a już niebawem zaprosimy młodzież do konkursu plastycznego, który zakończy się wspólnym malowaniem murali przy wiatach zabytkowych sąsiadujących z Domem Kultury.

 

warsztaty wokalne

 

DZIECI TEATRZĄ

2020.06. PLAKAT MIROSŁAW MAŁECKI

Mirosław Małecki urodzony 22.04.1966 r. w Lesznie.

Z wykształcenia metaloplastyk, właściciel firmy reklamowej. Jego pasją jest malarstwo, rzeźba, kowalstwo artystyczne. Akwarela zajmuje czołowe miejsce w pracy twórczej. W tej technice tworzy pejzaże, portrety i ilustracje do książek, między innymi „Pułapki Czasu” oraz „Kielich Braci Czeskich” . Od wielu lat zajmuje się także rzeźbą w drewnie, łącząc drewno z kutym metalem. Tematyka jego prac jest różnorodna, od figur realistycznych do form współczesnych.

Jest członkiem Poznańskiego Związku Artystów Plastyków. Uczestnik wielu plenerów malarskich, działań związanych z promocją miasta Leszna, uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych. Laureat nagród i wyróżnień „ XVII Salon Wielkopolski” II nagroda, oraz II nagroda w konkursie „Robinsonada” 2020.

W latach 2004 -2005 instruktor sekcji plastycznej dla młodzieży.

Zamiłowanie do sztuki towarzyszy mu od najmłodszych lat. Inspirują go różni artyści i epoki. Najbardziej w obrazach porusza go kolor, nastrój, energia oraz przekaz.

Podkategorie

 


 kier

Dom Kultury w Rawiczu zatrudni pracownika na stanowisko KIEROWNIK KINA
W zakres obowiązków wchodzi:
* Terminowe prowadzenie dokumentacji kasowej (sporządzanie raportów kasowych, raportów seansów filmowych);
* Bieżąca sprzedaż biletów oraz przyjmowanie rezerwacji na seanse filmowe;
* Sporządzanie raportów;
* Ponoszenie odpowiedzialności za pomieszczenie kasy;
* Nadzór nad funkcjonowaniem punktu gastronomicznego w Kinie „Promień”;
* Ustalanie harmonogramu czasu pracy pracowników kina zgodnie z obowiązującymi przepisami;
* Dbanie o wizerunek kina i podnoszenie standardów obsługi;
* Przeprowadzanie inwentaryzacji kina;
* Prowadzenie konsultacji w zakresie bieżącej działalności z księgowością, administracją oraz dyrektorem.
* Przyjęcie współodpowiedzialności materialnej za mienie i powierzone narzędzia pracy;
* Opieka nad dyskusyjnym klubem filmowym;
* Opieka nad Małym Kinem Społecznościowym;
* Negocjacje i organizacja umów z dystrybutorami, 
* Ustalanie we współpracy z dyrektorem repertuaru kina 
Wymagania:
* wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie filmoznawstwa,
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność kierowania zespołem,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu,
* zainteresowanie filmem, kulturą, sztuką
* prawo jazdy kat. B
Oferujemy:
* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Pracę w przyjaznej atmosferze
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* Pracę wolną od rutyny
* Realizację ciekawych, samodzielnych zadań
https://dk.rawicz.pl
CV prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt telefoniczny: 65 546 76 36