Szanowni Państwo,

ze względu na fakt, iż powiat rawicki został czasowo objęty czerwoną strefą w związku z pandemią Covid-19, informujemy o zmianach w funkcjonowaniu Domu Kultury w Rawiczu:

- liczba widzów na seansie w Kinie Promień zostaje zmniejszona do 25%,

- występ Kabaretu Paranienormalni 10.10. zostaje przełożony na inny termin - dokładniejsze informacje niebawem,

- wszystkie zajęcia artystyczne zostają odwołane w terminie 12-24 października,

- najbliższe spotkanie z dr Andrzejem Wątorskim odbędzie się w formie online na kanale Domu Kultury w Rawiczu: 21.10.2020 godz. 19:00 pożegnanie z tytułem "Upiory i tenory",

- o wydarzeniach w ramach Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz będziemy informować na bieżąco na fanpage'u RFT i DK w Rawiczu.

Po kilku latach żegnamy się z cyklem spotkań "Upiory i tenory". Mamy natomiast nową propozycję dla osób chłonnych wiedzy - tym razem tematem będą największe miasta świata. Spotkania poprowadzi znany rawiczanom dr Andrzej Wątorski - filolog, społecznik, kulturoznawca, podróżnik, meloman. Pierwsze spotkanie już w listopadzie!

Ważnym punktem w jesiennym kalendarzu już po raz szósty jest Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Jeszcze w październiku zaprosimy Państwa na trzy wydarzenia z nim związane. "Ja, kobieta" to spektakl, który powstał w polsko-ukraińskiej współpracy Teatru Biuro Podróży. Przedstawienie odbędzie się pierwszego dnia Festiwalu a poprzedzi je wystawa Tatjany Bartków. Oba wydarzenia nawiązywać będą do współczesnej wizji kobiecości.29.10

Kolejną propozycją festiwalową, która jednocześnie będzie nawiązywać do zbliżających się Zaduszek, będzie muzyczna opowieść o nieżyjących już polskich artystach. Andrzej Zaucha i Marek Grechuta to niewątpliwie jedni z najbardziej wyjątkowych twórców, którzy na stałe zapisali się w pamięci polaków. 29.10. usłyszymy ich najpiękniejsze piosenki w wykonaniu Zbigniewa Antoniewicza, Lecha Wierzbowskiego z zespołem.

Bieżące informacje o spektaklach i biletach na RFT znajdą Państwo w zakładce festiwalowej i na facebooku.

Zapraszamy Państwa na październikowe wydarzenia w Domu Kultury w Rawiczu!

Już niedługo przedstawimy dokładny harmonogram Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz.

Repertuar kinowy możecie sprawdzić tutaj.

Bądźcie z nami na bieżąco na facebooku.

A jeśli nie zdążyliście zapisac się do naszych sekcji artystycznych na rozpoczęty już sezon, zapraszym do zapoznania sie z ofertą w zakładce sekcje.

KULTURALNYPAŹDZIERNIK 20201

Zapraszamy na zapisy do Klubu gier fabularnych.

RPG – czyli Role Playing Games (gra w odgrywanie postaci), to rodzaj towarzyskiej rozrywki, w której gracze wcielają się w stworzone wcześniej postaci i biorą udział w przygodzie opowiadanej i prezentowanej im na żywo przez Mistrza Gry. Działania graczy testowane są przy pomocy współczynników i rzutów kośćmi. RPG często nazywane są Grami Wyobraźni lub grami fabularnymi. Jedna taka przygoda, zwana sesją, może trwać od dwóch do trzech godzin. Dzięki elementowi wcielania się w postacie, gry fabularne są doświadczeniem parateatralnym, rozwijają umiejętności aktorskie, ematię oraz oczywiście wyobraźnię. Dom Kultury otwiera zapisy do dwóch grup: młodzieżowej oraz dla dorosłych. Zachęcamy do spróbowania. 

Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie:

rpgmale

W październiku czeka nas duża dawka dobrego humoru.

poniedzielski450

2.10. Andrzej Poniedzielski - Bilety - Wydarzenie

W 2019 roku Andrzej Poniedzielski obchodził 40 lecie pracy twórczej. Z tej okazji seria WYJĄTKOWYCH wieczorów kabaretowych.

W programie jak zawsze inteligentna satyra, humor, piosenki i doskonała zabawa.

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI - satyryk , humorysta, poeta, aktor, autor piosenek min. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert, Dawida Podsiadło. Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny 2016.

84749811 1336714996511513 9120058926421770240 o

10.10

Kabaret Paranienormalni w programie „Z humorem czeba żyć” - Bilety - Wydarzenie

Jak żyć? Szukasz odpowiedzi na to odwieczne i fundamentalne pytanie? Jak zwykle niezawodni PARANIENORMALNI rozwiewają wszelkie wątpliwości - humorem! Czasami nie bywa różowo, a życie to nie bajka, ale zawsze pomoże nam poczucie humoru. Jest cudownym lekarstwem na codzienność, rutynę i inne nieszczęścia.

PARANIENORMALNI w swoim najnowszym programie żartują ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich, kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu. A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! - oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Doktor Prozak wypisze ją każdemu. Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie, ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie. Dwie godziny najlepszego lekarstwa - niezwykły kontakt z publicznością, lekkość i energia, której nie można się oprzeć. Tego możecie się spodziewać. Obiecujemy, że uśmiech nie będzie schodził Wam z twarzy, a uśmiech to krzywa, która prostuje wszystko.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zajęcia artystyczne i rekreacyjne, które systematycznie odbywają się w Domu Kultury w Rawiczu. Poniżej na plakacie znajdziecie informacje kontaktowe do instruktorów konkretnych zajęć. Rozpoczęliśmy już zajęcia wokalne, teatralne oraz taneczne.

Każdy rodzic powinien wypełnić oświadczenie dotyczące stanu zdrowia dziecka oraz RODO dostępne tutaj oraz na miejscu. Na zajęcia aktorskie dzieci i młodzieży, plastyczne dzieci i młodzieży oraz wokalne dzieci i młodziezy dodatkowo należy wypełnić kartę uczestnika zajec wraz ze zgodami dostepną tutaj. Więcej informacji o zajęcia znajdą Państwo w zakładce SEKCJE.

Zajęcia plastyczne rozpoczną się w październiku. Zainteresowanych rodziców dzieci i młodzieży prosimy o kontakt z prowadzącą zajęcia panią Barbarą Szumną pod numerem tel. 65 546 76 36. Planowane grupy:

poniedziałek:

15:30-16:15 dzieci w wieku 6-9

16:30-17:15 dzieci w wieku 10-13

środa:

15:30 - 16:15 dzieci w wieku 6-9

16:30 - 17:15 dzieci w wieku 10-13

17:30 - 18:15 młodzież

 

plastyczne

Zapoznaj się z wrześniowymi wydarzeniami klikając wybrany plakat.

Przypominamy, że w związku z ogólnopolskimi obostrzeniami liczba miejsc na widowni na nasze wydarzenia jest zmniejszona do 150 osób. Widzów obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki bądź przyłbicy oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób. Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia, które otrzyma przy wejściu.

NARODOWE CZYTANIE 2020 PLAKAT RBPnaklejki elvis mikrofon.jpg13.09.2020

 19.09.2020 Krosnykabaretpamietnik z powstania baner

 

upiory i tenory koniec

 

Drodzy Państwo,

od września częściowo wracamy z wydarzeniami do sali widowiskowej. Na wszystkie spektakle/koncerty wciąż obowiązuje limit miejsc oraz zachowanie środków ostrożności: odległość 1,5m między osobami na publiczności, środki dezynfekujących przy wejściu do budynku i w toaletach oraz obowiązkowe maseczki zakrywające usta i nos.

Bilety na spektakle "Mowa ciała", "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" oraz seanse kinowe można nabyć tutaj. Najnowsze propozycje Kina Promień to "Mulan", ,‚Wiking i magiczny miecz”, "Tenet" i "SamSam". Sprawdź tutaj.

Bezpłatne wydarzenia odbywające się na placu przy Domu Kultury w Rawiczu to w tym miesiącu: wystawa malarska Anny Starskiej, koncert wokalny Teatru Piosenki Kreacja działającego przy Domu Kultury w Rawiczu od ubiegłego sezonu oraz spektakl Rawickiego Teatru Komedii "Koszmarny kabaret z wentylkiem".

W tym miesiącu zakończymy festiwal Muzykorama. Kolejne trzy prezentacje - tak jak poprzednie - odbywać się będą online na naszym kanale YouTube. Za nami koncerty grup: The Freedom Birds, Sekcja, Chmury. Pamiętajcie, że o zwycięstwie decyduje Wasza oglądalność - im dłużej oglądacie dany koncert tym większe szanse na zwycięstwo ma zespół. Sprawdźcie koniecznie propozycje Snowblind, My Own Wasteland i Wszyscy Jemy Chmury.

wrzesień 2020

Tradycyjnie we wrześniu planujemy ruszyć z regularnymi zajęciami w Domu Kultury w Rawiczu. Mamy nadzieję, że nic nam w tym nie przeszkodzi.

Poniżej znajdziecie dane kontaktowe do prowadzących zajęcia, jeśli chcecie zapisać siebie lub swoje dziecko do którejś z grup, a więcej informacji o sekcjach znajdziecie tutaj.

plakat sekcje 2020

baby na topie scoob b1new 0876cfe6a8

7 sierpnia znów ruszamy z seansami w Kinie Promień.

Na dobry początek czekają nas nastepujące propozycje:

film animowany ,‚Scooby-Doo!,

komedio-dramat ,‚Babyteeth”, który ma na koncie trzy nagrody filmowe i dwie nominacje,

amerykański film muzyczny ,‚Na topie”.

Klikając w tytuły dowiecie się więcej o filmach a dokładny repertuar i cennik biletów znajdziecie klikając tutaj.

Pamiętajcie, że dbając o wasze bezpieczeństwo i zdrowie, znacznie zmniejszyliśmy liczbę widzów a sala jest ozonowana przed seansem, dlatego nie ma się czego bać. Wpadajcie do nas sprawdzić nowości kinowe i piszcie nam o swoich wrażeniach na naszym fanpage'u.

Podkategorie

 


 kier

Dom Kultury w Rawiczu zatrudni pracownika na stanowisko KIEROWNIK KINA
W zakres obowiązków wchodzi:
* Terminowe prowadzenie dokumentacji kasowej (sporządzanie raportów kasowych, raportów seansów filmowych);
* Bieżąca sprzedaż biletów oraz przyjmowanie rezerwacji na seanse filmowe;
* Sporządzanie raportów;
* Ponoszenie odpowiedzialności za pomieszczenie kasy;
* Nadzór nad funkcjonowaniem punktu gastronomicznego w Kinie „Promień”;
* Ustalanie harmonogramu czasu pracy pracowników kina zgodnie z obowiązującymi przepisami;
* Dbanie o wizerunek kina i podnoszenie standardów obsługi;
* Przeprowadzanie inwentaryzacji kina;
* Prowadzenie konsultacji w zakresie bieżącej działalności z księgowością, administracją oraz dyrektorem.
* Przyjęcie współodpowiedzialności materialnej za mienie i powierzone narzędzia pracy;
* Opieka nad dyskusyjnym klubem filmowym;
* Opieka nad Małym Kinem Społecznościowym;
* Negocjacje i organizacja umów z dystrybutorami, 
* Ustalanie we współpracy z dyrektorem repertuaru kina 
Wymagania:
* wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie filmoznawstwa,
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność kierowania zespołem,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu,
* zainteresowanie filmem, kulturą, sztuką
* prawo jazdy kat. B
Oferujemy:
* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Pracę w przyjaznej atmosferze
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* Pracę wolną od rutyny
* Realizację ciekawych, samodzielnych zadań
https://dk.rawicz.pl
CV prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt telefoniczny: 65 546 76 36