rybinski kto tam redcarpet

Będzie muzycznie i teatralnie! Na naszej scenie Andrzej Rybiński w swoich ponadczasowych przebojach, spektakl lalkowy dla najmłodszych oraz zespół muzyczny z Poznania REDCARPET! Wstęp wolny na każde z wakacyjnych wydarzeń! Przed nami kolejne propozycje, a już w sierpniu 21. Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA.

Sprawdźcie też koniecznie plan Kina Promień na najbliższe tygodnie!

Forma mniejszy

Kolejna Forma już za 6 tygodni! Dołącz do wydarzenia i poznaj artystów tegorocznego festiwalu!

Studio wokalne Kreacja zaprasza na zajęcia również w wakacje!

Grupa w ramach zajęć pracuje nad emisją głosu, dykcją, rytmem, kształceniem słuchu, interpretacją utworów i śpiewem harmonicznym. Zespół na ma koncie kilka występów wokalnych i jeden spektakl muzyczny, którego premiera miała miejsce w kwietniu br.

Jeśli chcesz do dołączyć, zadzwoń lub napisz wiadomość pod numer 787 345 457. Wystarczy, że lubisz śpiewać! Czekamy na Ciebie nawet, jeśli nie masz żadnego doświadczenia w występach publicznych i dopiero zaczynasz swoją wokalną przygodę!

Spotykamy się w Domu Kultury w Rawiczu w poniedziałki i czwartki. Zajęcia prowadzi Magdalena Zamoroka (wokalistka, aktorka, pedagog).

288629489 7650513838323847 5288537046844943812 n

W weekend 18-19 czerwca 2022 po raz pierwszy odbędzie się EkoJarmark - Rynek Aktywnych Mieszkańców. Jest to wydarzenie organizowane przez Partnerstwo na rzecz integracji i wspierania wspólnoty samorządowej Gminy Rawicz. Wśród partnerów jesteśmy również my!

Podczas jarmarku odbędą się liczne warsztaty - między innymi Human Smart City a także prezentacje stoisk, partnerów i innowacji - wszystko w tematyce ekologicznej, wspólny spacer nordic walking oraz pokazy psów bojowych K9. Nie zabraknie również prezentacji artystycznych. Na rawickim rynku wystapią: studio wokalne Kreacja, szkoła tańca Balerina, szkoła Ka-Dance Rawicz, Zespół Śpiewaczy Dębioki, solistki: Julia Matyla, Sandra Michalak, Wiktoria Wojtyczka, duety śpiewające dla Ziemi: Julia Trzcielińska i Maja Andrzejewska oraz Aleksandra Dąbrowska i Leila al Makhlafi. Odędzie się pokaz mody ekologicznej, performance "Miłość" oraz spektakl ekologiczny "Ratujmy Matkę Ziemię". Na zakończenie sobotniego wieczoru zespół Niewinni zagra dla nas polskie i światowe przeboje rocka i bluesa.

287162160 7628137000561531 3233883199343566860 n

Kolejna premiera w Kinie Promień!

Obecnie przez dwa tygodnie możecie oglądać premierowy film animowany ,,Pan Wilk i Spółka: Bad Guys” oraz tajwański horror "Smutek".

Od 10 czerwca wyczekiwany finał trylogii "Jurassic World: Dominion" oraz coś dla najmłodszych "Dogtanian. Psi muszkieterier".

Bilety dostępne na stronie Kina Promień.

 

1185x1875 ranjdw

 

 

W czerwcu do Rawicza zawita Andrzej Rybiński! Nie może Was zabraknąć na tym koncercie! Co poza tym?

Kończymy sezon naszych zajęć artystycznych więc przed nami wystawy oraz spektakle podsumowujące miniony rok. Dokładne informacje znajdziecie w kalendarzu.

W Kinie Promień wiele nowości i premierowe seanse "Jurassic World: Dominion"!

286432243 7608707665837798 8359156046921592649 n

Dzień Dziecka wypada w tym roku we wtorek, a my zapraszamy Was na wspólne spędzenie niedzieli 29 maja. Zaplanowaliśmy dla Was teatr lalkowy, koncert znanych Wam przebojów z filmów animowanych oraz wiele atrakcji na placu przed Domem Kultury w Rawiczu. Udział w spektaklu i koncercie są bezpłatne, a korzystając z pozostałych atrakcji, wesprzecie Uszko dla Antosia.

plakat dzien dziecka poprawny

Przed nami trzecia edycja koncertu online, który tworzą zaproszeni przez nas artyści. Tworzą go osobiście - nagrywając fragment do wspólnego filmu. Tworzą, by zachęcić odbiorców do dawstwa szpiku. Poprzednie edycje można zobaczyć tutaj, a szczegóły na temat tegorocznego koncertu znajdziecie tutaj.

Oprocz koncertu online, ktory będziecie mogli obejrzeć już 28 maja w Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi zaplanowaliśmy tym razem również możliwość rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku. Wystarczy podejść do Małego Kina Społecznościowego w Rawiczu (Kino Promień) 28 maja w godzinach 15:00-20:00 Tam uzyskacie wszelskie informacje i dostaniecie pakiet rejestracyjny. Dzięki dołączeniu do bazy potencjalnych dawców szpiku być może w przyszości będziecie mieli szansę na uratowania czyjegoś życia.

 

dkms str ok

Dom Kultury w Rawiczu oraz Gmina Rawicz zapraszają do udziału w konkursie wokalnym. Finał tego konkursu odbędzie się podczas Rynku Aktywnych Mieszkańców już w czerwcu. Będzie to dwudniowe wydarzenie promujące wśród rawiczan zdrowy tryb życia i ekologię, stąd tematyka konkursu.
 
Dopuszczalne są piosenki z tekstami o naturze, przyrodzie, ekologii itp., a udział w przesłuchaniach mogą wziąć soliści lub duety powyżej 7 roku życia. Przesłuchania wstępne odbędą się online, a osoby zakwalifikowane do konkursu wystąpią na rawickim rynku 18 czerwca. Regulamin  kartę zgłoszenia można znaleźć tutaj.

Śpiewamy dla ziemi konkurs wokalny

V Festiwal Artystyczny Koniugacje za nami. Znacie już zwycięzców. Warto więc podkreślić, że oprócz nich na scenie w koncercie finałowym wystąpił MIETEK SZCZEŚNIAK - wybitny polski wokalista, autor tekstów i kompozytor. Jego godzinny recital z akompaniamentem Pawła Zareckiego można było usłyszeć 7 maja w Domu Kultury w Rawiczu.

Wczesniej tego samego wieczoru odbył się wernisaż wystawy "Muzycy w batiku". To zbiór portretów największych polskich artystów. Na obrazach pojawili się m.in. Kora, Marek Grechuta, Organek, Grzegorz Markowski, Krzysztof Klenczon czy sam Mietek Szcześniak. Wystawę przygotowała i udostępniła nam Pracownia Batiku "Mamut" z Przasnysza.

280225153 5666205413413997 234731271423000714 n

Podkategorie

AKUSTYK PRACA1

Dom Kultury w Rawiczu poszukuje pracownika na stanowisko: AKUSTYK / TECHNIK

Wymagania:

Wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie realizacji dźwięku, umiejętność realizacji nagłośnienia, projekcji, rejestracji dźwięku i obrazu na potrzeby spektakli, pokazów, eventów.
* prawo jazdy kat. B
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu.

W zakres obowiązków wchodzi m.in.: - obsługa nagłośnienia prób, eventów, spektakli, współpraca przy realizacji przedstawień teatralnych,odpowiedzialność za powierzony sprzęt.

Oferujemy:

* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Możliwość realizacji własnych pomysłów
* Pracę w przyjaznej atmosferze 
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* pracę wolną od rutyny
* realizację ciekawych, samodzielnych zadań