Informujemy, że w związku z organizacją Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego w terminie 1- 2 kwietnia, wystąpią zmiany w funkcjonowaniu parkingu na rawickim Rynku.
Osoby parkujące tam swoje samochody prosimy o zapoznanie się z grafiką zamieszczoną poniżej.
 

Informacja Parking Jarmark Wielkanocny 2023 media

 

plakat

 

Chcąc uhonorować wkład Kół Gospodyń Wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, Organizatorzy Festiwalu "Polska od Kuchni" już po raz trzeci zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących Koła z całej Polski.

Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjny, niedzielny obiad z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem, oraz tradycjami z nim związanymi.

 

Szczegółowe informacje - "Polska od Kuchni".

 

zdjęcie

 

 

na miasto

Szanowni Państwo mamy przyjemność poinformować, że 25 MARCA - w sobotę od godz. 10:00 w Rawickim Domu Kultury w Sali Widowiskowej odbędzie się Finał XVIII Festiwalu Młodego Teatru Wielkopolski Dzień Dobry Sztuko!

 

Dzień Dobry Sztuko prezentuje dorobek młodego teatru Wielkopolski. Preferuje teatr autorski pisany własnym doświadczeniem. Promuje oryginalne widowiska opisujące świat rówieśników językiem sztuki współczesnej. Rozbudza myślenie, emocję i pasję młodego twórcy szukającego własnego miejsca w świecie. Zwraca uwagę na siłę nieszablonowych rozwiązań scenicznych, niebanalność oprawy plastycznej. Promuje teatr klasyczny w treści, nowoczesny w formie, dbający o zapewnienie przestrzeni dla twórczej zabawy i eksperymentu artystycznego. Integralnie związane z przeglądem warsztaty wykorzystają zdolności młodych artystów, ugruntują świadomość własnej tożsamości kulturowej opartej na szacunku i akceptacji innego. Bliskość Glinna - miejsca urodzenia Wojciech Bogusławskiego –ojca sceny narodowej -obliguje do kontynuacji dzieła niezwykłego Polaka. Piszemy nową historię teatru polskiego.
Kategoria III - młodzież ze szkół ponadpodstawowych. W nurcie festiwalowym jest 5 grup teatralnych. Młodzi artyści zaprezentują swoje spektakle, które będą Państwo mieli możliwość zobaczyć. Dodatkowo jako gospodarze Rawicka młodzieżowa grupa teatralna Decem Toys ponownie na scenie Domu Kultury przedstawi spektakl "Męczeństwo Piotra Oheya".

336799515 710440007445500 4452382704192102177 n

Z końcem marca oraz początkiem kwietnia towarzyszyć nam będzie solidna porcja śmiechu! 29 marca w środę o godz. 19:00 wystąpi Katarzyna Piasecka ze swoim programem "Moje tabu". Ponoć o niektórych sprawach nie powinno się mówić, ale ta kobieta wyznaje zasadę, że na scenie można wszystko. Nowe historie spostrzeżenia i kawał dobrego humoru! 1 kwietnia w sobotę o godz. 16:00 Kabaret Czesuaf przedstawi nam swój nowy program "Skandal!" Świetna zabawa, która wciągnie nas w pełną zaangażowania podróż po skeczach. Pozwólmy się zaprosić do wspólnej skandalicznej zabawy!

324142926 875656683649537 3945516107370699545 n RAWICZ