8 edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz dobiegła końca. Od 15 października mieliśmy okazję uczestniczyć w wielu niesamowitych wydarzeniach artystycznych. Były to koncerty, spektakle, wystawy, recitale, stand- up oraz wyjątkowa projekcja filmu i spotkanie autorskie. Na tegorocznym festiwalu widzowie jak co roku mieli okazję zagłosować na jeden z 6 spektakli z nurtu konkursowego i tym samym przydzielili brązową, srebrną oraz złotą maskę. Warunkiem była obecność na co najmniej 4 wydarzeniach.

Na tegorocznym festiwalu publiczność oddając głosy zdecydowała, że Brązową maskę otrzyma muzyczna komedia Jerzego Szczudlika pt. “Lepsza” reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. W rolę dwóch dam, aktorek z zawodu wcieliły się Ewa Kuklińska oraz Tatiana Sosna-Sarno, a w amanta terapeutę aktor Stanisław Banasiuk. Za scenografię odpowiedzialny jest Tomasz Bzdęga, wizualizacje Przemysław Wawrzyniak, a koproducentami są Teatr Miejski w Lesznie oraz Dom Kultury w Rawiczu.

Srebrną maskę otrzymał spektakl pt. “Freda i Zuza” reżyserii Magdaleny Wołłejko. W tytułową Fredę oraz Zuzę wcieliły się Magdalena Wołłejko i Magdalena Wójcik. Scenografię wykonał Wojciech Stefaniak. W komedii artystki nie pierwszej już młodości z widzami odkrywały razem z nami internet i nieoczekiwanie z fascynacji portalami społecznościowymi postanowiły same założyć swój własny internetowy poradnik dla kobiet. Autorką tej tryskającej humorem sztuki jest Meggie W. Wrightt, której wcześniejsza znana sztuka “Klub Hipochondryków”, stała się spektaklem kultowym, który przez kilkanaście lat nie schodziła z afiszów teatralnych w całej Polsce. Spektakl komediowy zachwycił widzów oraz otrzymał dodatkowo nagrodę młodzieżowego Jury, w składzie Zuzanny Jeziernej, Marii Chytrowskiej oraz Zofii Straburzyńskiej, a opiekunem młodzieżowego Jury była Pani Anna Noga.

Bohaterowie komedii pt. “Seks, miłość i... podatki” reżyserii Tomasza Dutkiewicza ze wszystkich sił starali się zadać kłam owej ponurej podatkowej nieuchronności, jednocześnie coraz bardziej nieuchronnie popadając w karkołomne tarapaty i to oni podbili serca publiczności. Spektakl zdobył Złotą maskę tegorocznego Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz, a na scenie zagrali Marta Wierzbicka, Agnieszka Dulęba - Kasza, Katarzyna Trzcińska, Magdalena Wójcik, Mateusz Banasiuk, Mikołaj Krawczyk, Robert Rozmus oraz Marcin Troński, za scenografię odpowiedzialny jest Wojciech Stefaniak.

Pozostaje pogratulować wszystkim tegorocznym laureatom Festiwalu i z niecierpliwością czekać na kolejna już edycję Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz.

 

fot. Rawicz24

319363221 8513201282055094 3020026106273501408 n