Po kilku latach żegnamy się z cyklem spotkań "Upiory i tenory". Mamy natomiast nową propozycję dla osób chłonnych wiedzy - tym razem tematem będą największe miasta świata. Spotkania poprowadzi znany rawiczanom dr Andrzej Wątorski - filolog, społecznik, kulturoznawca, podróżnik, meloman. Pierwsze spotkanie już w listopadzie!

Ważnym punktem w jesiennym kalendarzu już po raz szósty jest Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Jeszcze w październiku zaprosimy Państwa na trzy wydarzenia z nim związane. "Ja, kobieta" to spektakl, który powstał w polsko-ukraińskiej współpracy Teatru Biuro Podróży. Przedstawienie odbędzie się pierwszego dnia Festiwalu a poprzedzi je wystawa Tatjany Bartków. Oba wydarzenia nawiązywać będą do współczesnej wizji kobiecości.29.10

Kolejną propozycją festiwalową, która jednocześnie będzie nawiązywać do zbliżających się Zaduszek, będzie muzyczna opowieść o nieżyjących już polskich artystach. Andrzej Zaucha i Marek Grechuta to niewątpliwie jedni z najbardziej wyjątkowych twórców, którzy na stałe zapisali się w pamięci polaków. 29.10. usłyszymy ich najpiękniejsze piosenki w wykonaniu Zbigniewa Antoniewicza, Lecha Wierzbowskiego z zespołem.

Bieżące informacje o spektaklach i biletach na RFT znajdą Państwo w zakładce festiwalowej i na facebooku.