Grupa wiekowa: MŁODZIEŻ (16+ lat)
Miejsce spotkań: Dom Kultury w Rawiczu, ul. Targowa 1
Koszt: 40 zł na miesiąc płatne za miesiąc z góry na konto bankowe: 48 1020 3121 0000 6102 0079 4222
W 2016 r. zdobyli dwie nagrody na festiwalach teatralnych dla młodzieży za autorski spektakl pt: „Sklep z zabawkami” (Wyróżnienie na OFMAT - Festiwal Teatralny w Krakowie oraz III nagroda na XXIII Spotkaniach Teatralnych w Turku „Czwarta ściana”).
W kolejnym, 2017 roku powstaje spektakl „Lustra” (premiera 30.06.17) - autorski scenariusz w oparciu o monologi z wybranych dzieł W. Szekspira, który przynosi zespołowi kolejną nagrodę - „Brązową igłę” na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych w Ostrołęce.
Sezon 2017/2018 to premiera spektaklu „Płatonow” Antona Czechowa, który zespół z powodzeniem pokazuje rawickiej widowni 3 razy.
Rok 2019 to premiera „Anii z Zielonego Wzgórza” - spektaklu, w którym wspólnie z Młodszą Grupą Teatralną oraz gościnnym udziałem aktorki z Rawickiego Teatru Komedii wystąpiło 23 wykonawców.
Kolejny spektakl - "Damy i Huzary" Aleksandra Fredry - stworzony w ciężkim okresie pandemii premierę miał w roku 2021. Zespół odbył z nim długie tournée po Wielkopolsce i nie tylko. Przedstawienie zostało nagrodzone wyróżnieniem i nagrodą publiczności na Festiwalu "Dzień Dobry Sztuko" w Poznaniu.
W sezonie 2021/2022 permierę miał spektakl pt. "Męczeństwo Piotra Oheya" Sławomira Mrożka.
W 2023 spektakl pt. "Nóż w Plecy" na podstawie czarnej komedii "8 Kobiet" Roberta Thomasa
Sezon 2023/2024 zwieńczył spektkal "Makbet"
Prowadzący: Sylwester Różycki - aktor, muzyk, pedagog.
Instruktor teatralny: Sylwester Różycki - aktor, muzyk, filozof, pedagog. Magister wydziału wokalno-aktorskiego (Wrocławska Akademia Muzyczna) oraz magister filozofii (Wrocławski Fakultet Teologiczny). Również absolwent podyplomowych studiów na kierunku Zarządzanie Placówkami Kultury (Wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny). Ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na scenie: wrocławski Teatr Arka (ponad 20 premier: główne oraz drugoplanowe role), Wrocławski Teatr Współczesny („Zmierzch” Izaacka Babla reż. Krystyna Meissner - 2 sezony), Opera Wrocławska (solowe partie w przedstawieniach za granicą) oraz koncerty wokalne w filharmoniach, teatrach, salach koncertowych, kościołach i synagogach również koncerty i wystąpienia na profesjonalnych scenach z otwartą przestrzenią w kraju i za granicą. Wieloletnia praktyka prowadzenia warsztatów teatralnych oraz wokalnych z dziećmi i młodzieżą, również zajęcia arteterapii z osobami z różnymi niepełnosprawnościami, także zajęcia w grupach integracyjnych m.in. przez 10 lat we wrocławskim teatrze Arka oraz w wielu ośrodkach w całej Polsce i za granicą. W 2016 r. za dwudziestoletnią działalność pracy artystycznej odebrał dyplom od ministra kultury prof. Piotra Glińskiego.