Zastrzyk Pozytywnej Twórczości to konkurs, który utworzyliśmy z potrzeby chwili. Proponujemy, żeby mieszkańcy Gminy Rawicz w czasie spędzonym w domu, ze względu na dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych, poświęcili się twórczości. Tutaj będziemy zamieszczać propozycje, które nam przesyłacie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji, dzięki czemu możemy pokazać naszym sąsiadom, że czas spędzony w domu może być wykorzystany w sposób kreatywny i twórczy.
Wszystkie pomysły, które przyjdą wam do głowy będą mile widziane. Malujesz? Rysujesz? Rzeźbisz? Szydełkujesz? Składasz zwierzątka z papieru? Piszesz teksty? Komponujesz muzykę? A może twoje wypieki wyglądają jak dzieła sztuki? Podziel się tym z nami!
Termin zakończenia konkursu: 30.06.2020.
Głosowanie: 3-16.08.2020 - odbędzie się poprzez nasz fan page, na którym udostępnimy wszystkie przesłane przez Was prace.
Prace konkursowe:
Prace ręczne - Hanna Kunicka
W czasie epidemii i wielu przemyśleń przychodziły mi do głowy różne pomysły i odkryłam w sobie nową pasję. Obrazki zrobiłam z kolorowych słomek, różnych ozdobnych guzików, spinaczy, grosików, kolorowych gumek, szpilek z kolorowymi łepkami a nawet ciasteczek krakersików. Zrobiłam pudełka ozdobione, kartki, mini łapacze, pucharki ozdobiałam to wstążkami i cekinami, koralikami a nawet ziarkami dobrej kawy. Wszystko robiłam klejem na gorąco. Teraz zajęłam się projektowaniem i przeróbką różnych odzieży i tworzeniem nowej. Moda zawsze była moim cichym marzeniem. We wszystkim, co robię jest to moja indywidualna i niepowtarzalna wizja. Tworzenie daje mi dużą satysfakcję
Prace plastyczne - Aleksandra Wojtera
Techniki wykonania: ołówki, kredki, węgiel, pastele olejne, akwarele.
Ozdoby okolicznościowe - pani Grażyna Stellmach
Pani Grażyna przeslała nam własnoręcznie wykonane ozdoby. Zamieszczamy tylko część z nich, żeby zaprezentować państwu różnorodność technik i pomysłów.
Rysunki - Hanna Łagódka, lat 14
"Mój sposób na nudę"
Bębny - Maciej Trawka
Serwety - pani Ewa Gut - Cicha
"W czasie epidemii, czasie izolacji, czasie odbierania strasznych wiadomości, płynących ze świata i z Polski, czasie obawy o siebie i Bliskich, czasie wielu przemyśleń i rozmów z Bogiem, czasie niepewności i zawieszenia, czasie obostrzeń, czasie nakręcającej się spirali strachu, czasie...
Szukamy pomocy, szukamy odskoczni...
Ja, po wielu dekadach przerwy, odkrywam na nowo pasję rękodzielniczą. Szydełko stało się obecnie moim uzależnieniem. Prace, które nim wykonuję, to nie tylko jakieś serwety... to dni "dłubaniny", radość tworzenia, kawał serca, część duszy i moment mojego życia.
Przedstawiam kilka moich prac. Pierwsza - obrus na stół to "plątaninka" 4 km nici. Kiedy skończy się ten trudny czas, będę miała, czym odbdarować przyjaciół."
Robótki ręczne - pani Franciszka Zielińska
Prace plastyczne - Alicja
"Pasja odkryta niedawo... prace plastyczne 9 - letniej Alicji wykonane ołówkiem na kartce oraz farbami akrylowymi na płótnie. Sprawia wiele radości ️"
Rysunki - Mikołaj Haremski
Prace szesnastolatka wykonane pisakiem.
Opowiadania - Władysława Kicińska
Twórczość pani Władysławy można pobrać klikając w wybrany tytuł: "Dziwna rozmowa", "Okulary", "Wycieczka", "Drożdżówka".
Ubranka i mebelki dla lalek, rysunki - Lenka Kapelska
Projektantka ubrań dla lalek Barbie 9 letnia Lenka przedstawia swoje samodzielne prace.
Rysunek pastelami - Jan Sleurs
"Z serii ptasich natuur-lijk Lommel:
Czy wiesz, że...
W stadach kruków panuje określona hierarchia, w której często dochodzi do awansu. Np. samica znajdująca się na samym jej dole, po związaniu się z samcem z jej szczytu, automatycznie awansuje, co wiąże się z tym, że osobniki które niegdyś stały od niej wyżej m.in. ustępują jej miejsca przy padlinie, czego nie robiły wcześniej.
W przypadku awansu tylko jednego z partnerów, w przeciwieństwie do kawek, kruk nie musi zmieniać partnera na osobnika z tą samą pozycją co on, gdyż dotychczasowy partner przesuwa się w hierarchii grupy razem z nim. Bogactwo głosów tego ptaka jest zadziwiające. Jak pokazały badania, każda para ma charakterystyczną tylko dla siebie melodię. Stwierdzono również, że kruki nadają sobie nawzajem imiona i mogą się wołać za ich pomocą.
Dla Johna Timmermansa, który regularnie odwiedza u sąsiada czaplę niebieską.
Szczególnie dla Alice Schevernels, jej szczęścia, wspaniałej sikorki ... wdzięcznego gościa w każdym ogrodzie, szczególnie zimą ... W Lommel rozpoczęto projekt wieszania domków dla sikorki, jako naturalnego wroga gąsienica procesyjn.
Gość w większości ogrodów, rudzik ... Mówiono, że czerwona krew pochodzi z krwi Jezusa… Mogę przyznać, że rudzik ma coś mistycznego, ale moja wiara nie idzie tak daleko ...
Rysunek dudka rzadko spotykany u nas w Lommell, tutaj w Polsce mam około 5 gości jesienią ...
Szpak… codzienny gość w wielu ogrodach, dla wielu niechcianych zbieraczy wiśni, ale kiedy pięknie się prezentuje, piękne kolory pojawiają się w całej okazałości .. dużo pracy do narysowania, z całą swoją świetnością.
Drapieżny ptak ... jastrząb. W Polsce jastrzębie są ciemnobrązowe, zimą nieco jaśniejsze,… każdego dnia można zobaczyć dziesiątki ... kiedy głoś ptaków w twoim ogrodzie nagle spada i staje się cicha jak mysz, ptaki się chowają ... zwykle jest to znak, że w pobliżu znajduje się drapieżny ptak ..."
Robótki ręczne, obrazy - pani Hanna Michalak
"Od dziecka bylam ciekawa, podgladalam mamę jak robi rożne rzeczy i tak zarazilam sie szydełkowaniem, robutkami na drutach, haftowaniem i rysowaniem, a od 3 lat próbuję sił w malarstwie może i ty się zakręcisz?"
Maskotki - pani Agnieszka Sławińska
"Świąteczne przytulanki - Moje, uszyte własnoręcznie dla córki Marysi?"
Proza - Anna Strzelec-Leszczyniecka
"Wiktor i Patrycja są bohaterami powieści <<Wiza do Nowego Jorku>>, Książka jest pierwszą częścią nowojorsko - prowansalskiej sagi opowiadającej o życiu polsko-francuskiej, trzy pokoleniowej rodziny w Nowym Jorku i południowej Francji. Czyta aktorka Monika Belau."
Kliknij obrazek, żeby wysłuchać fragmentu.
Obraz, wydmuszki - pani Maria Maćkowiak
"<<Wiosenna dziewczyna>> to obraz namalowany farbami akrylowymi i malowanymi kamykami przywiezionymi znad morza.
Wielkanoc tuż, tuż więc wiertaka poszła w ruch. Z wydmuszek gęsich powstały pisanki ażurowe."
Ozdoby świąteczne ze sznurka - Agnieszka Doktór
Rysunki - Aleksandra Łyszcz
"<<Oczy są zwierciadłem duszy.>> Moje szkice odzwierciedlają to co czuje i jakie emocje mi towarzyszą. Szkicuje ołówkiem i węglem. Kiedy czuję potrzebę siadam do kartek i tworzę..."
Prace ręczne - Antosia Przybylska lat 5
"Drzewka szczęścia wykonane z papieru i z bibułki. Nuda nam nie straszna:) "
Wypieki - pani Julia Sędłak
Decoupage - Emilia Polszakiewicz
"Decoupage - moje hobby"
Makrama - Joanna Polowczyk
"Amatorsko zajęłam się plecieniem sznurków pół roku temu. Stało się to moją wielką pasją i chcę się rozwijać w tym kierunku.
Robię makramy i łapacze. Są oryginalne niepowtarzalne, często pod odbiorcę. "
Maskotki - pani Mariola Balbus
"Niektóre grupy ludzi produkują zabawki. Inne grupy bawią się nimi.
A ja przemieszczam się między grupami - takie znalazłam zajęcie."
Obraz na płótnie- pan Rafał Kruszka
"W malarstwie obnażam to, co ukrywam w swojej duszy. Koncentruję się na strukturze grubości pociągnięć pędzla. Poprzez moje obrazy przekazuję swoistą wrażliwość i ciepło do otaczającego mnie świata. To ogromna materia -wszechświat możliwości, czułości i miłości. Cienie w moich obrazach przedstawiają swoiste wyciszenie i spokój. Malarstwo to sztuka, ale również dobra metoda na relaks i skupienie się. To wielki dar móc dać coś od siebie, pozostawić po sobie. Obraz powinien sam przemawiać i każdy powinien po swojemu interpretować swoje wizje i znaczenie. W każdym obrazie przedstawiam swoje odczucia ,bo każdego dnia jesteśmy inni, choć wciąż tacy sami...
Fascynują mnie kwiaty - ich zmienność muśnięcie wiatru. "