Mamy nadzieję, że nasz plan wakacyjny przypadnie Wam do gustu i mimo okoliczności letnie wydarzenia DK w Rawiczu dostarczą Wam wielu pozytywnych wrażeń.
Zachęcamy do zakupu wejściówek online ze względów bezpieczeństwa. Na wydarzenia bezpłatne obowiązuje telfoniczna rezerwacja miejsc z wyjątkiem wystaw. Liczba miejsc na widowni jest uzależniona od przepisów, względów bezpieczeństwa i układu widowni na poszczególne wydarzenia.
Plakaty znajdziecie również na słupach ogłoszeniowych.

lipiec 2020 PLAKAT WAKACJE

Rockowa Kuźnia Talentów – Muzykorama 2020 wystartowała. Za nami już pierwszy koncert, przed nami pięć kolejnych. Tegoroczna edycja odbywa się w całości online, więc możecie oglądać koncerty bezpiecznie siedząc na kanapie, prosto z monitorów waszych komputerów, telefonów i telewizorów. Co piątek, zawsze o godzinie 20:00, odbędzie się transmisja na żywo z Sali Widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu. Jeśli chcecie, możecie uruchomić kamery internetowe i pokazać, jak się bawicie w trakcie koncertu.

Transmisja na żywo na naszym kanale YouTube.

Szczegółowa rozpiska koncertów poniżej:

muzykorama maly

W pierwszy weekend lipca nie zabraknie atrakcji  zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Kliknij w zdjęcie, aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu.

3 lipca czeka nas wystawa prac dzieci z sekcji plastycznej Domu Kultury w Rawiczu, spektakl teatru lalek "Czarne i białe" dla dzieci, kolejny koncert w ramach festiwalu Muzykorama 2020 oraz pokaz mody "Modowa metamorfoza".

4 lipca zapraszamy na wystawę mandali pod wiatami oraz koncert kapeli góralskiej.

5 lipca usłyszymy koncert operowy w wykonaniu artystów teatru muzycznego ArteCreatura.

6fe87204f7259ce838bc286bedca3472  2020.07. czarne i białe spektakl dla dzieci baner

2020 pokaz mody  2020.07. wystawa mandali

zielone 86jpg 311533045335kjoi6cyiqj 2020.07. KONCERT OPERETKOWY BANER

ZASTRZYK POZYTYWNEJ TWÓRCZOŚCI to konkurs, do którego zaprosiliśmy Was w marcu. Na zgłoszenia czekamy jeszcze do kończa czerwca a głosowanie odbędzie się poprzez fanpage Domu Kultury w Rawiczu w dniach 3-16 sierpnia. Wszystkie zgłoszone prace można oglądać tutaj. Zwycięzca odbierze nagrodę na zakończenie wakacyjnych wydarzeń artystycznych czyli w dniu 29 sierpnia w muszli koncertowej Domu Kultury w Rawiczu, a jego prace będzie można zobaczyć w tym dniu na żywo.

BAJ SIĘ BAJUNIU - NARYSUJ TEN ŚWIAT to cykl bajek stworzony dla dzieci. W lipcu zakończymy I edycję tego konkursu. Tutaj znajdziecie listę zwycięzców poszczególnych odcinków. Nagrody wręczymy zwycięzcom 18 lipca w muszli koncertowej Domu Kultury w Rawiczu podczas koncertu wokalnego solistów Teatru Piosenki Kreacja i uczestników Wakacyjnych Warsztatów Wokalnych.

KONKURS NA ZNAKI GRAFICZNE SEKCJI ARTYSTYCZNYCH DOMU KULTURY W RAWICZU to nowy konkurs plastyczny dla młodzieży i dorosłych. Na zgłoszenia czekamy do 9 sierpnia, a 21 sierpnia zwycięzcy namalują swoje prace na murach przy zabytkowych wiatach w parku obok DK. Szczegóły znajdziecie tutaj.

konkurs znaki graficzne

 

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Tradycyjnie zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w warsztatach artystycznych. W tym roku ze względów bezpieczeństwa spotkania odbywać się będą częściowo w plenerze a liczba uczestników będzie znacznie ograniczona.

Rozpoczynamy zapisy na warsztaty wokalne i teatralne, a już niebawem zaprosimy młodzież do konkursu plastycznego, który zakończy się wspólnym malowaniem murali przy wiatach zabytkowych sąsiadujących z Domem Kultury.

 

warsztaty wokalne

 

DZIECI TEATRZĄ

2020.06. PLAKAT MIROSŁAW MAŁECKI

Mirosław Małecki urodzony 22.04.1966 r. w Lesznie.

Z wykształcenia metaloplastyk, właściciel firmy reklamowej. Jego pasją jest malarstwo, rzeźba, kowalstwo artystyczne. Akwarela zajmuje czołowe miejsce w pracy twórczej. W tej technice tworzy pejzaże, portrety i ilustracje do książek, między innymi „Pułapki Czasu” oraz „Kielich Braci Czeskich” . Od wielu lat zajmuje się także rzeźbą w drewnie, łącząc drewno z kutym metalem. Tematyka jego prac jest różnorodna, od figur realistycznych do form współczesnych.

Jest członkiem Poznańskiego Związku Artystów Plastyków. Uczestnik wielu plenerów malarskich, działań związanych z promocją miasta Leszna, uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych. Laureat nagród i wyróżnień „ XVII Salon Wielkopolski” II nagroda, oraz II nagroda w konkursie „Robinsonada” 2020.

W latach 2004 -2005 instruktor sekcji plastycznej dla młodzieży.

Zamiłowanie do sztuki towarzyszy mu od najmłodszych lat. Inspirują go różni artyści i epoki. Najbardziej w obrazach porusza go kolor, nastrój, energia oraz przekaz.

Codziennie w godzinach 8:00 - 9:00 na placu zabaw odbywa się dezynfekcja ławek i urządzeń zabawowych.

Dokładne wytyczne korzystania z placów zabaw znajdziesz tutaj.

info plac zabaw

Znajdziesz nas na facebooku kliakjąc tutaj. Repertuar dostępny tutaj

Zapraszamy: Kino „Promień” ul. Przyjemskiego 35, 63-900 Rawicz (gmach Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu dawne Gimnazjum w Sierakowie)

strona

 

Nasza mała rewolucja w Domu Kultury w Rawiczu przybrała właśnie konkretną formę. Przed państwem rawicki niedźwiedź kultury, taki z kłami i pazurami, czyli pierwszy (i mamy nadzieję, że nie ostatni) numer kontrkulturowego zina internetowego Grizzly.art! W środku recenzje, sztuka marginesu, malarstwo Tomasza Bzdęgi, wywiad z zespołem Inscydent, proza, poezja i wiele innych atrakcji. Zawartość zdecydowanie dla osób pełnoletnich.

Pobierajcie, czytajcie, twórzcie i zróbmy wspólnie artystyczną rewolucję w Rawiczu!

grizzlybanner

Po długiej przerwie spowodowanej epidemią mamy możliwość powrotu do zajęć artystycznych. Dbając o bezpieczeństwo uczestników spotkań, zachowamy wszelkie środki bezpieczeństwa, a zajęcia będą odbywały się w nieco innyj formie niż dotychczas. W większości będą to zajęcia indywidulane, a spotkania grupowe będą przeniesione do większych pomieszczeń. Do budynku uczestników zajęć wprowadza instruktor.

Zajęcia, które wracają od czerwca:

- Rawicki Teatr Komedii - zajęcia dla dorosłych

- Sekcja wokalna dla dzieci

- Teatr piosenki - zajęcia wokalne dla młodzieży i dorosłych

- Zajęcia baletowe dla dzieci

- Koło plastyczne dla dorosłych

- Zajęcia qigong dla dorosłych

- Grupa Decem Toys - zajęcia teatralne dla młodzieży

 

Dla tych z Państwa, którzy czekają z wytęsknieniem na jakieś wydarzenie teatralne w naszym mieście, mamy miłą informację - na wakacjach czeka nas premiera spektaklu w wykonaniu Rawickiego Teatru Komedii. Szykujcie się również na muzyczne atrakcje w muszli koncertowej. Do zobaczenia niebawem!

Podkategorie

AKUSTYK PRACA1

Dom Kultury w Rawiczu poszukuje pracownika na stanowisko: AKUSTYK / TECHNIK

Wymagania:

Wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie realizacji dźwięku, umiejętność realizacji nagłośnienia, projekcji, rejestracji dźwięku i obrazu na potrzeby spektakli, pokazów, eventów.
* prawo jazdy kat. B
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu.

W zakres obowiązków wchodzi m.in.: - obsługa nagłośnienia prób, eventów, spektakli, współpraca przy realizacji przedstawień teatralnych,odpowiedzialność za powierzony sprzęt.

Oferujemy:

* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Możliwość realizacji własnych pomysłów
* Pracę w przyjaznej atmosferze 
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* pracę wolną od rutyny
* realizację ciekawych, samodzielnych zadań