Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy nie odbędzie się w formie tradycyjnej, dlatego chcielibyśmy zaproponować alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu wystawcy będą mogli podzielić się swoim rękodziełem za pośrednictwem naszych profili w mediach społecznościowych. Prześlij nam zdjęcie swojej oferty i dane kontaktowe lub link do swojej strony, a my podzielimy się tymi informacjami na fb i stronie.

jarmark

Natomiast dla osób, które niekomercyjnie chciałyby się pochwalić swoją twórczością, mamy propozycję wspólnego przygotowania prezentów świątecznych w nieco innej formie. Na pamiątkę tych nietypowych Świąt nagramy wspólny film z Waszych wirtualnych prezentów. Do dzieła!

Obraz a hrefhttpspixabay.complusersphotomix company 1546875utm sourcelink attributionamputm mediumreferralamputm campaignimageamputm content1921526 Photo Mixa z a hrefhttpspixabay.complutm sourcelink attri

 

 

Przed nami final VI edycji Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. W tym roku wydarzenia odbyły sie w dużej mierze w formie online i również finałowy spektakl będzie transmitowany w wersji filmowej.

Musical "Bodo" mieszkańcy Rawicza mogli obejrzeć premierowo w lutym 2016r. Po prawie pięciu latach spektakl ma na koncie ponad 100 pokazów w Polsce i za granicą. Tym razem będzie można obejrzeć przedstawienie za darmo na kanale You Tube Domu Kultury w Rawiczu (dostępne przez 24 godziny).

 

efe1a7c6409e266699a37825f557f012

Koncert zobaczysz klikając TUTAJ.

Starosta Rawicki i Burmistrz Gminy Rawicz zapraszają do upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zachęcamy mieszkańców do wspomnienia wydarzeń z 11 listopada 1918 roku poprzez chwilę zadumy i oddanie hołdu tym, którzy walczyli o naszą niepodległość. W mieście będą powiewały biało-czerwone flagi.

Dom Kultury w Rawiczu wraz z Urzędem Miejskim Gminy Rawicz przygotował natomiast spektakl multimedialny pod tytułem "Bo Polska!", który udostępniony zostanie bezpłatnie w internecie na kanale Youtube Domu Kultury w Rawiczu w dniu 11 listopada o godz. 18:00.

Wystąpią: Magdalena Zamoroka, Piotr Paterka, Dariusz Taraszkiewicz i gościnnie aktor - Marcin Kwaśny.

Jak co roku zachęcamy do wywieszenia flag na elewacjach budynków i balkonach. Przedstawiciele firm i instytucji, którzy chcą uczcić święto poprzez złożenie kwiatów przy Pomniku Żołnierza Polskiego mogą to zrobić o dowolnej godzinie.

Mamy nadzieję, że kolejne - tak ważne uroczystości - będziemy mogli obchodzić razem.

BO POLSKA 2020 1

Przedstawiamy Państwu nasz plan wydarzeń na listopad. Na widowni Domu Kultury w Rawiczu w najbliższym czasie będzie mogło przebywać nie więcej niż 100 osób.

Dla tych, którzy woleliby obejrzeć spektakle w najbezpieczniejszy z możliwych sposobów czyli poprzez ekran swojego komputera czy telewizora - przewidzieliśmy możliwość zakupienia dostępu do spektakli "Przyszedł mężczyzna do kobiety" oraz "Najsłodszy owoc" poprzez stronę live.bilety24. Bieżące informacje znajdziecie na naszym fanpage'u.

Z kolei na kanale You Tube Domu Kultury w Rawiczu pojawi się kilka nowych propozycji. Będzie tam można obejrzeć bezpłatnie m.in. koncert w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Zajęcia artystyczne w domu kultury są tymczasowo zawieszone.

Kino Promień zaprasza Państwa na dwa seanse dziennie, pomiędzy którymi sala jest ozonowana. Repertuar znajdziecie tutaj.

KULTURALNY LISTOPAD 2020

Przed nami szósta edycja festiwalu. Mamy ogromną nadzieję, że mimo okoliczności odbędzie się ona od początku do końca w planowanej formie. Uwaga! Ze względu na Państwa bezpieczeństwo i komfort na każde z wydarzeń możemy zaprosić maksymalnie 100 osób, dlatego sprawdzajcie na bieżąco dostępność bietów (tutaj) na wydarzenia, żeby nie umknęły Wam miejsca na upatrzony spektakl. Bądźcie na bieżąco na fanpage'u festiwalowym (tutaj)

FB IMG 1603369207173

Czas na podsumowanie tegorocznej Rockowej Kuźni Talentów Muzykoramy 2020!

Na scenie widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu wystąpiło 5 zespołów, wśród nich mnóstwo zdolnych muzyków, o których z pewnością będzie niebawem głośno. Nasza ekipa zdobyła niezwykle cenne w dzisiejszych czasach doświadczenie w organizacji wydarzeń na żywo w internecie. Łącznie oglądało nas 3000 osób, co jest pewnego rodzaju wyczynem, jak na skromny festiwal promujący początkujących muzyków.

Pełne podsumowanie festiwalu obejrzycie poniżej.

A nam pozostało głosić, że zwycięzcą tegorocznej edycji został...

Szanowni Państwo,

ze względu na fakt, iż powiat rawicki został czasowo objęty czerwoną strefą w związku z pandemią Covid-19, informujemy o zmianach w funkcjonowaniu Domu Kultury w Rawiczu:

- liczba widzów na seansie w Kinie Promień zostaje zmniejszona do 25%,

- występ Kabaretu Paranienormalni 10.10. zostaje przełożony na inny termin - dokładniejsze informacje niebawem,

- wszystkie zajęcia artystyczne zostają odwołane w terminie 12-24 października,

- najbliższe spotkanie z dr Andrzejem Wątorskim odbędzie się w formie online na kanale Domu Kultury w Rawiczu: 21.10.2020 godz. 19:00 pożegnanie z tytułem "Upiory i tenory",

- o wydarzeniach w ramach Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz będziemy informować na bieżąco na fanpage'u RFT i DK w Rawiczu.

Po kilku latach żegnamy się z cyklem spotkań "Upiory i tenory". Mamy natomiast nową propozycję dla osób chłonnych wiedzy - tym razem tematem będą największe miasta świata. Spotkania poprowadzi znany rawiczanom dr Andrzej Wątorski - filolog, społecznik, kulturoznawca, podróżnik, meloman. Pierwsze spotkanie już w listopadzie!

Ważnym punktem w jesiennym kalendarzu już po raz szósty jest Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Jeszcze w październiku zaprosimy Państwa na trzy wydarzenia z nim związane. "Ja, kobieta" to spektakl, który powstał w polsko-ukraińskiej współpracy Teatru Biuro Podróży. Przedstawienie odbędzie się pierwszego dnia Festiwalu a poprzedzi je wystawa Tatjany Bartków. Oba wydarzenia nawiązywać będą do współczesnej wizji kobiecości.29.10

Kolejną propozycją festiwalową, która jednocześnie będzie nawiązywać do zbliżających się Zaduszek, będzie muzyczna opowieść o nieżyjących już polskich artystach. Andrzej Zaucha i Marek Grechuta to niewątpliwie jedni z najbardziej wyjątkowych twórców, którzy na stałe zapisali się w pamięci polaków. 29.10. usłyszymy ich najpiękniejsze piosenki w wykonaniu Zbigniewa Antoniewicza, Lecha Wierzbowskiego z zespołem.

Bieżące informacje o spektaklach i biletach na RFT znajdą Państwo w zakładce festiwalowej i na facebooku.

Zapraszamy Państwa na październikowe wydarzenia w Domu Kultury w Rawiczu!

Już niedługo przedstawimy dokładny harmonogram Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz.

Repertuar kinowy możecie sprawdzić tutaj.

Bądźcie z nami na bieżąco na facebooku.

A jeśli nie zdążyliście zapisac się do naszych sekcji artystycznych na rozpoczęty już sezon, zapraszym do zapoznania sie z ofertą w zakładce sekcje.

KULTURALNYPAŹDZIERNIK 20201

Zapraszamy na zapisy do Klubu gier fabularnych.

RPG – czyli Role Playing Games (gra w odgrywanie postaci), to rodzaj towarzyskiej rozrywki, w której gracze wcielają się w stworzone wcześniej postaci i biorą udział w przygodzie opowiadanej i prezentowanej im na żywo przez Mistrza Gry. Działania graczy testowane są przy pomocy współczynników i rzutów kośćmi. RPG często nazywane są Grami Wyobraźni lub grami fabularnymi. Jedna taka przygoda, zwana sesją, może trwać od dwóch do trzech godzin. Dzięki elementowi wcielania się w postacie, gry fabularne są doświadczeniem parateatralnym, rozwijają umiejętności aktorskie, ematię oraz oczywiście wyobraźnię. Dom Kultury otwiera zapisy do dwóch grup: młodzieżowej oraz dla dorosłych. Zachęcamy do spróbowania. 

Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie:

rpgmale

Podkategorie

AKUSTYK PRACA1

Dom Kultury w Rawiczu poszukuje pracownika na stanowisko: AKUSTYK / TECHNIK

Wymagania:

Wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie realizacji dźwięku, umiejętność realizacji nagłośnienia, projekcji, rejestracji dźwięku i obrazu na potrzeby spektakli, pokazów, eventów.
* prawo jazdy kat. B
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu.

W zakres obowiązków wchodzi m.in.: - obsługa nagłośnienia prób, eventów, spektakli, współpraca przy realizacji przedstawień teatralnych,odpowiedzialność za powierzony sprzęt.

Oferujemy:

* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Możliwość realizacji własnych pomysłów
* Pracę w przyjaznej atmosferze 
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* pracę wolną od rutyny
* realizację ciekawych, samodzielnych zadań