Newsletter

dodaj

WARSZTATY CERAMICZNE / FORMA 2018

18.07.2018 11:28

WARSZTATY CERAMICZNE / FORMA 2018

Bo się tak dziki Niedźwiedź…”

Sobota 28.07.2018, godz. 11:00 – 13:00

Każdy zna jakąś legendę. Czyli jak pod okiem rzeźbiarzy, uczestnicy warsztatów ceramicznych przy pomocy gliny, opowiedzą manualnie historię powstania swojego miasta.

Krótko zapoznamy się z materią gliny, odpowiemy sobie na pytania: czym jest i skąd ją bierzemy? Jak szeroko stosujemy glinę w życiu codziennym?

Powstałe podczas warsztatów prace realizowane w glinie, zostaną po wyschnięciu wypalone w piecu papierowym.

Niedziela 29.07.2018, start godz. 11:00

Budowa pieców plenerowych: piec węgierski i piec papierowy, w których wypalimy realizacje wykonane w ramach warsztatów, oraz przygotowaną wcześniej przez rzeźbiarzy pracę nawiązującą do tematu warsztatów.

Obydwa piece polowe o konstrukcji do jednokrotnego wypału. Wielkość pieców dostosowana jest do wypalanej w nich ceramiki. Wypały niezwykle efektowne, emanujące ciepłem, o pierwotnym charakterze, dostarczają obserwatorom niecodziennych wrażeń.

 

Prowadzący warsztaty ceramiczne, opiekunowie wypałów plenerowych:

 

Agnieszka Ciszewska - Absolwentka ASP w Poznaniu - Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych (2005-2011).

Od 2012 roku prowadzi autorską Pracownię ceramiki i rzeźby w Srebrnej Górze na Dolnym Śląsku. Jest autorką wielu projektów społecznych oraz warsztatów aktywizujących mieszkańców Srebrnej Góry. Obecnie pracuje nad nowymi projektami autorskiej ceramiki artystycznej.

Dorota Piekarczyk - Absolwentka Wydziału Rzeźby na ASP w Poznaniu, tytuł technika-ceramika uzyskany w Liceum Plastycznym w Opolu. W swojej autorskiej pracowni „Takietam” w Poznaniu, prowadzi zajęcia ceramiczne dla dzieci i dorosłych. Obecnie współtworzy studio ceramiki „Bakcyl”.

Wojciech Tężycki - Opiekun Warsztatu Ceramicznego przy Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP.
Zajmuje się kształtem, barwą i dźwiękiem wypalonej gliny.
Fascynuje go glina, jako tworzywo pierwotne w kontekście zarówno geologicznym jak i kulturowo - historycznym; możliwość bardzo trwałego zapisu (utrwalenia) w niej, poprzez wypał, ulotnego gestu, chwilowego stanu, dotknięcia.

 

Zapisy pod nr tel. 065 546 10 16

wróć