Operetka

29.11.2017 10:48

Dom Kultury w Rawiczu i Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zapraszają na operetkę pt. "Wiedeńska krew" Johanna Straussa 19 stycznia 2018r o godz. 19:00. Sala widowiskowa rawickiego DK.

Bilety w cenie: 35zł - rząd 1, 2, 3, 4, 5, 6 oraz 25zł - rząd od 7-17.
Bilety do nabycia: kasa DK, Kino PROMIEŃ, sklep muzyczny ORION, www.bilety24.pl

"Wiedeńska krew" J. Strauss

Wiedeńska krew J. Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znaną operetką kompozytora, która niezmiennie utrzymuje się w czołówce światowego repertuaru. Wspaniała muzyka, barwne kostiumy i niebanalna scenografia składają się na sukces operetki, który towarzyszy jej od lat.
Akcja Wiedeńskiej krwi toczy się podczas „tańczącego kongresu” z 1815 roku w Wiedniu. Fabuła osnuta jest wokół miłosnych podbojów, zdrad i romansów, którymi zajmowały się ówczesne elity. Frywolna operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi wspaniałą muzykę i czar wiedeńskich salonów. Libretto opowiada historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po zaślubinach „wiedeńską krew” opuszcza małżonka i wraca do Wiednia. Samotny mąż nie cierpi długo w samotności i szybko pociesza się piękną tancerką. Hrabina jednak postanawia powrócić i zakosztować smaku małżeństwa. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć miłość u boku ukochanego.