Premiera Spektaklu"Ranny Ptaszek"

15.11.2017 13:57

19 listopada 2017 godz 17:00 Rawicka Premiera Spektaklu " Ranny Ptaszek". Nowa produkcja Domu Kultury w Rawiczu oraz Fundacji SKENE PRO ARTE w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.
/ sala widowiskowa / Dom Kultury w Rawiczu

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach - blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.

On i ona we własnej sypialni... Ale spokojnie, obejdzie się bez ekscesów, przecież to stare dobre małżeństwo. Rutyna, czasem znudzenie i zrzędzenie, dużo zaufania i szacunku, a do tego sporo wykrętów i szukania dziury w całym. Tempo akcji staje się zawrotne, gdy do sypialni tych dwojga wpada przez balkon cuchnący bezdomny.

Reżyser Dariusz Taraszkiewicz zabiera nas - niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym - w dziką podróż kolejką górską. Powolne, chwilami wręcz nudne, wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się jednak szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle "malowniczym" tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. Ranny Ptaszek skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka; lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze...

"Ranny ptaszek" wzruszał do łez prapremierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce!

W obsadzie Barbara Bursztynowicz, aktorka teatralna i filmowa, od wielu lat oglądana przez telewidzów w roli Elżbiety Chojnickiej w "Klanie". Partnerują jej zamiennie: Leon Charewicz, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie, niezapomniany aptekarz z serialu "Ranczo", oraz Wojciech Wysocki, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, sceptyczny doktor Wezół z serialu "Ranczo". W rolę nieproszonego gościa wciela się Tomasz Ciachorowski, aktor młodszego pokolenia znany m.in. z seriali: "Barwy Szczęścia", "M jak Miłość", "Na dobre i na złe".

"Ranny ptaszek" jest komedią, która śmieszy bez wymuszania rechotu i wzrusza bez sentymentalizmu, a na koniec zostawia widzów w poczuciu mile i z sensem spędzonego wieczoru.

„Ranny ptaszek” Colleen Murphy

reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz