Newsletter

dodaj

Spektakl „Konopielka”

23.10.2017 10:26

  
22 października 2017 godz.17.00 – sala widowiskowa /Dom Kultury w Rawiczu

Spektakl „Konopielka” w wykonaniu Leszka Benke
(kultowego komendanta OSP Kopydłów w „SPOTKANIACH Z BALLADĄ”)
Powieść Redlińskiego opowiadająca o tym jak życie młodego chłopa zostało przewrócone do góry nogami za sprawą nauczycielki z miasta, w adaptacji Leszka Benke doczekała się kolejnego sukcesu. Sugestywnie wcielając się w postać bohatera powieści, Kaziuka Bartoszko, aktor przenosi widza do białostockich Taplar. W niesamowity sposób zmienia się raz po raz w 16 postaci – i po chwili wszyscy zapominają, że na scenie jest tylko jeden aktor.
Salwy śmiechu co chwilę odzywają się na widowni. Dojrzały aktor Leszek Benke, wnosi do spektaklu coraz to nowe wartości. A publiczność bawi się znakomicie nagradzając wykonawcę po każdym spektaklu długo nie milknącymi oklaskami.
Znakomita "Konopielka" Edwarda Redlińskiego doczekała się licznych inscenizacji. [...] Widziałem większość z nich, ale żadna nie da się porównać ze znakomitym monodramem w wykonaniu Leszka Benke. [...] Podziwiamy wielki kunszt aktorski wykonawcy, który umiejętnie dozuje nastroje, nie pozwalając widzom ani na chwilę odetchnąć. Widziałem ten spektakl wielokrotnie, zawsze śmiejąc się do łez i wyławiając coraz to nowe smaczki w interpretacji tekstu. Świetny autor, świetny wykonawca – w sumie rozrywka z najwyższej półki."
Michał Bobrowski
Bilety: Strefa VIP (rząd I,II,III,IV) 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)
Strefa druga: 22 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)
Karnety VIP ( rząd I,II,III,IV) 200 zł (SIEDEM SPEKTAKLI, KARNET NIE OBEJMUJE GALI)
Karnet – strefa druga: 140 zł (SIEDEM SPEKTAKLI, KARNET NIE OBEJMUJE GALI)
Gala na zakończenie Festiwalu w dniu 10 grudnia 2017 r. : 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

wróć