Święto Rawicza 2017

13.06.2017 18:11

UWAGA!

Zmiany organizacji ruchu podczas Święta Rawicza 16-18.06.2017

Strefa Jarmarkowa na rawickim rynku.

Ograniczenia w parkowaniu samochodów wewnątrz rawickiego rynku pojawią się już we wtorek 13.06. od godziny 18:30 (zostanie zamknięta wewnętrzna strefa parkingowa).
Właściciele aut proszeni są aby do godziny 6.00 w środę 14.06. usunęli swoje pojazdy.

W środę 14.06 od godz. 7:00 będzie budowana scena koncertowa (strona południow0-zachodnia) i powstanie boisko do plażowej piłki nożnej (strona wschodnia). Również od strony wschodniej ustawiana będzie jedna z atrakcji dla najmłodszych. Apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi przy poruszaniu się w obrębie Rynku.

W czwartek 15.06 (Boże Ciało) po godz. 14:00 zostanie ustawiana kolejna atrakcja – Autodrom i wielka bujana ławka (strona wschodnia i południowa).

Organizatorzy przewidzieli wyłączenie z ruchu pojazdów wszystkich ulic w obrębie Rynku. Aby umożliwić jeszcze poruszanie się płynne w centrum miasta w dzień targowy, wyłączenie Rynku z ruchu nastąpi dopiero o godzinie 17.30. w piątek 16.06.
Stoiska jarmarkowe będą uruchamiane w miarę pojawiania się wystawców od samego rana i dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi do godziny zamknięcia ruchu.

Ruch zostanie przywrócony ok. godz. 23:00 - po zakończeniu Święta Rawicza w niedzielę 18.06.

Strefa koncertowa i strefa American Cars Mania na targowisku miejskim.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wokół miejsca koncertu i strefie aut amerykańskich na targowisku miejskim w sobotę 17.06. w godzinach od 17.30 do niedzieli 18.06. godz. 23.30 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie ruchu na odcinku ulicy Marcinkowskiego od skrzyżowania z ulicą Scherwentkego oraz na ulicy Sukienniczej na odcinku od Marcinkowskiego do ulicy Piastowskiej. Odcinek Wałów Powstańców Wlkp. (wewnętrzna strona Plant) od strony muru zakładu karnego będzie drogą techniczną dla osób i służb zaangażowanych w organizację strefy koncertowej oraz dla mieszkańców budynku przy ul. Marcinkowskiego przy targowisku miejskim oraz pojazdów strefy American Cars Mania.

Osobom przyjezdnym chcącym uczestniczyć w imprezach w ramach Święta Rawicza polecamy pozostawianie pojazdów poza obrębem Plant.