"Ja, kobieta" - spektakl w ramach RFT

Kategoria
Teatr
Termin
2020-10-24 19:00
Miejsce
Dom Kultury w Rawiczu, sala widowiskowa

Spektakl „JA, KOBIETA”

w wykonaniu Ukraińskiej Sceny Teatru Biuro Podróży

 

Zapisy telefoniczne: 65 546 76 36

Dołącz do wydarzenia klikając tutaj.

 

Kim jest współczesna kobieta? Co myśli o sobie? Jakie ma marzenia? Z jakimi demonami się zmaga? Jakie nosi w sobie lęki? Spektakl “Ja, kobieta” powstał w oparciu o rozmowy, przeżycia, wspomnienia i tęsknoty. Przede wszystkim jednak, dał Annie, Oldze, Andrianie, Roksolanie, Nataszy, Yanie, Oreście, Nastii i Marinie szansę na odnalezienie się w Poznaniu, bycie razem, odzyskanie gruntu pod nogami.

W spektaklu bierze udział dziewięć kobiet – Ukrainek, ale to nie ich pochodzenie było tematem naszej teatralnej przygody. Naszym celem było odkrycie ich kobiecości, odszukanie odwagi w mówieniu o sobie, zaufania i przyjaźni, impulsów które ośmielą i pozwolą zatracić się we wspólnej pracy artystycznej. Aktorki, które biorą udział w przedstawieniu, nie mają teatralnego wykształcenia; są menadżerkami, studentkami, graficzkami. Olha, jedyna, jest po charkowskiej szkole teatralnej, ale - jak sama przyznaje - na Ukrainie robienie teatru od podstaw to misja skazana na niepowodzenie. Wszystkie podjęły w pewnym momencie swojego życia decyzję o wyjeździe z Ukrainy. Wszystkie trafiły do Poznania - obcego miasta, pełnego nieznajomych ludzi. Było ciężko, samotnie. Spotkały się w teatrze, by wspólnymi siłami dowieść sobie i innym, że mają prawo żyć normalnie, są odważne, że świat należy do nich, że są gotowe przełamać swoje lęki, niepewności, mówić głośno, po polsku.

W spektaklu wykorzystane zostały trzy ukraińskie piosenki w aranżacji Łukasza Matuszyka, śpiewane przez siostry bliźniaczki Andrianę i Roksolanę. Stanowią one kontrapunkt do działań i obrazów, przypominając jednocześnie o tym, że w tle zawsze dla nich stoi Ukraina.

Występują: Anna Slatova, Andriana Myroniuk, Yana Titus, Marina Yavorska, Olha Hryhorash, Oresta Skop, Anastasiia Radkovska, Natalia Shapoval, Roksolana Myroniuk

Opieka artystyczna: Marta Strzałko, Yurii Chebotarov

 
 

Terminy

  • 2020-10-24 19:00

Wspierane przez iCagenda