Festiwal Muzyczny "Muzykorama"

Kategoria
Festiwal
Termin
2019-05-25 12:00 - 23:59
Miejsce
Muszla koncertowa przed Domem Kultury w Rawiczu

Sesja w studio dźwiękowym, realizacja teledysku i 2.000 złotych czekają na artystów, którzy zgłoszą się do udziału w rockowej kuźni talentów – Muzykorama 2019. „To był dość licznie oblegany przegląd, który odbywał się w muszli koncertowej w parku przy Domu Kultury” – mówi dyrektor DK w Rawiczu, Dariusz Taraszkiewicz.
Po ponad 6 latach przerwy, Rawicz znów wypełni się rockowym zgiełkiem, młodzi gniewni chwycą za gitary, aby wywalczyć swoją drogę do sukcesu a publiczność pod sceną będzie miała okazję poskakać za darmo do muzyki zespołów, które za kilka lat mogą wypełniać sale koncertowe w całej Polsce.
Rockowa kuźnia talentów – Muzykorama 2019 odbędzie się 25 maja. Start przeglądu planowany jest na godzinę 12:00. Przez pierwsze siedem godzin scena należeć będzie do sześciu konkursowych zespołów. Tegorocznym zadaniem dla uczestników, będącym tytułową muzyczną ramą festiwalu, jest szeroko rozumiana klasyka polskiego rocka. Obowiązkiem zespołów biorących udział w konkursie jest więc zagranie przynajmniej jednego coveru wpisującego się w narzucone przez organizatora ramy. Przewodniczącym Jury festiwalu jest Marek Piekarczyk, muzyk i wokalista znany z występów w zespole TSA.
Organizując Muzykoramę chcieliśmy postawić największy akcent właśnie na zespoły młode – debiutantów stawiających swoje pierwsze kroki na scenie – i im zadedykować cały festiwal. Nagrody stanowią świetny pakiet startowy, który odpowiednio wykorzystany, może popchnąć karierę każdego początkującego zespołu. Chcemy, aby Muzykorama była właśnie festiwalem, który w sposób szczególny i bardzo konkretny pomaga zaistnieć młodym, zdolnym artystom.
Po występach konkursowych czekają nas jeszcze dwa koncerty. Jako pierwszy o godzinie 20:00 wystąpi rawicki Inscydent, który ma zamiar pokazać debiutującym kolegom, jak robić hałas a o 22:00 nastąpi zwieńczenie festiwalu – akustyczny występ Marka Piekarczyka, głównego jurora tegorocznej Rockowej kuźni talentów.

 

Plan festiwalu:

12:00 – 19:00 – 6 zespołów konkursowych

19:30 – koncert zespołu InScydent

20:30 – Ogłoszenie wyników konkursu

21:00 – Koncert zespołu Marek Piekarczyk Akustycznie

 
 

Terminy

  • 2019-05-25 12:00 - 23:59

Wspierane przez iCagenda