Zapraszamy na zapisy do Klubu gier fabularnych.

RPG – czyli Role Playing Games (gra w odgrywanie postaci), to rodzaj towarzyskiej rozrywki, w której gracze wcielają się w stworzone wcześniej postaci i biorą udział w przygodzie opowiadanej i prezentowanej im na żywo przez Mistrza Gry. Działania graczy testowane są przy pomocy współczynników i rzutów kośćmi. RPG często nazywane są Grami Wyobraźni lub grami fabularnymi. Jedna taka przygoda, zwana sesją, może trwać od dwóch do trzech godzin. Dzięki elementowi wcielania się w postacie, gry fabularne są doświadczeniem parateatralnym, rozwijają umiejętności aktorskie, ematię oraz oczywiście wyobraźnię. Dom Kultury otwiera zapisy do dwóch grup: młodzieżowej oraz dla dorosłych. Zachęcamy do spróbowania. 

Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie:

rpgmale

ANDRZEJ2

W październiku czeka nas duża dawka dobrego humoru.

2.10. Andrzej Poniedzielski - Bilety - Wydarzenie

W 2019 roku Andrzej Poniedzielski obchodził 40 lecie pracy twórczej. Z tej okazji seria WYJĄTKOWYCH wieczorów kabaretowych.

W programie jak zawsze inteligentna satyra, humor, piosenki i doskonała zabawa.

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI - satyryk , humorysta, poeta, aktor, autor piosenek min. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert, Dawida Podsiadło. Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny 2016.

10.10 Kabaret Paranienormalni - Bilety - Wydarzenie

Na pewne rzeczy nie można być przygotowanym. Na przykład na globalną pandemię czy tornado z hormonów piętnastolatka. Dlatego niektóre sytuacje trzeba przeżyć w życiu bez znieczulenia. 15 lat to trudny wiek nastolęctwa, a tyle właśnie kończą Paranienormalni. Co robi 15 latek w obliczu pandemii jeśli jest kabaretem?
Obraca wszystko w żart!

Kiedy nawet lasy zostają zamknięte w artyście budzi się wena.
„Bez znieczulenia' to najnowszy program kabaretu Paranienormalni, który właśnie rozpoczyna jubileusz swojego 15 lecia. W najnowszym spektaklu nie będzie jednak powrotów do dobrze już znanych skeczów. Widzów zaskoczą zupełnie nowe historie i postaci.

„Bez znieczulenia” to prawie dwie godziny wyśmienitej zabawy i paranienormalnej energii, z której kabaret słynie od lat. Zobaczycie nie tylko mieszankę pandemicznych historii, ale również spotkacie się z tematami, które bliskie są każdemu. Jak nie zwariować we współczesnym świecie ? Jak znaleźć miłość w internecie i zagrać w reklamie z największymi gwiazdami kina ? I najważniejsze. Czy teściowa to też rodzina ? „Bez znieczulenia” to szczepionka na wirus gorszego nastroju.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zajęcia artystyczne i rekreacyjne, które systematycznie odbywają się w Domu Kultury w Rawiczu. Poniżej na plakacie znajdziecie informacje kontaktowe do instruktorów konkretnych zajęć. Rozpoczęliśmy już zajęcia wokalne, teatralne oraz taneczne.

Każdy rodzic powinien wypełnić oświadczenie dotyczące stanu zdrowia dziecka oraz RODO dostępne tutaj oraz na miejscu. Na zajęcia aktorskie dzieci i młodzieży, plastyczne dzieci i młodzieży oraz wokalne dzieci i młodziezy dodatkowo należy wypełnić kartę uczestnika zajec wraz ze zgodami dostepną tutaj. Więcej informacji o zajęcia znajdą Państwo w zakładce SEKCJE.

Zajęcia plastyczne rozpoczną się w październiku. Zainteresowanych rodziców dzieci i młodzieży prosimy o kontakt z prowadzącą zajęcia panią Barbarą Szumną pod numerem tel. 65 546 76 36. Planowane grupy:

poniedziałek:

15:30-16:15 dzieci w wieku 6-9

16:30-17:15 dzieci w wieku 10-13

środa:

15:30 - 16:15 dzieci w wieku 6-9

16:30 - 17:15 dzieci w wieku 10-13

17:30 - 18:15 młodzież

 

plastyczne

Zapoznaj się z wrześniowymi wydarzeniami klikając wybrany plakat.

Przypominamy, że w związku z ogólnopolskimi obostrzeniami liczba miejsc na widowni na nasze wydarzenia jest zmniejszona do 150 osób. Widzów obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki bądź przyłbicy oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób. Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia, które otrzyma przy wejściu.

NARODOWE CZYTANIE 2020 PLAKAT RBPnaklejki elvis mikrofon.jpg13.09.2020

 19.09.2020 Krosnykabaretpamietnik z powstania baner

 

upiory i tenory koniec

 

Drodzy Państwo,

od września częściowo wracamy z wydarzeniami do sali widowiskowej. Na wszystkie spektakle/koncerty wciąż obowiązuje limit miejsc oraz zachowanie środków ostrożności: odległość 1,5m między osobami na publiczności, środki dezynfekujących przy wejściu do budynku i w toaletach oraz obowiązkowe maseczki zakrywające usta i nos.

Bilety na spektakle "Mowa ciała", "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" oraz seanse kinowe można nabyć tutaj. Najnowsze propozycje Kina Promień to "Mulan", ,‚Wiking i magiczny miecz”, "Tenet" i "SamSam". Sprawdź tutaj.

Bezpłatne wydarzenia odbywające się na placu przy Domu Kultury w Rawiczu to w tym miesiącu: wystawa malarska Anny Starskiej, koncert wokalny Teatru Piosenki Kreacja działającego przy Domu Kultury w Rawiczu od ubiegłego sezonu oraz spektakl Rawickiego Teatru Komedii "Koszmarny kabaret z wentylkiem".

W tym miesiącu zakończymy festiwal Muzykorama. Kolejne trzy prezentacje - tak jak poprzednie - odbywać się będą online na naszym kanale YouTube. Za nami koncerty grup: The Freedom Birds, Sekcja, Chmury. Pamiętajcie, że o zwycięstwie decyduje Wasza oglądalność - im dłużej oglądacie dany koncert tym większe szanse na zwycięstwo ma zespół. Sprawdźcie koniecznie propozycje Snowblind, My Own Wasteland i Wszyscy Jemy Chmury.

wrzesień 2020

Tradycyjnie we wrześniu planujemy ruszyć z regularnymi zajęciami w Domu Kultury w Rawiczu. Mamy nadzieję, że nic nam w tym nie przeszkodzi.

Poniżej znajdziecie dane kontaktowe do prowadzących zajęcia, jeśli chcecie zapisać siebie lub swoje dziecko do którejś z grup, a więcej informacji o sekcjach znajdziecie tutaj.

plakat sekcje 2020

baby na topie scoob b1new 0876cfe6a8

7 sierpnia znów ruszamy z seansami w Kinie Promień.

Na dobry początek czekają nas nastepujące propozycje:

film animowany ,‚Scooby-Doo!,

komedio-dramat ,‚Babyteeth”, który ma na koncie trzy nagrody filmowe i dwie nominacje,

amerykański film muzyczny ,‚Na topie”.

Klikając w tytuły dowiecie się więcej o filmach a dokładny repertuar i cennik biletów znajdziecie klikając tutaj.

Pamiętajcie, że dbając o wasze bezpieczeństwo i zdrowie, znacznie zmniejszyliśmy liczbę widzów a sala jest ozonowana przed seansem, dlatego nie ma się czego bać. Wpadajcie do nas sprawdzić nowości kinowe i piszcie nam o swoich wrażeniach na naszym fanpage'u.

W lipcu udało nam się zaprosić Państwa na jeden weekend z artystycznymi wydarzeniami. Możecie obejrzeć relację tutaj. Mamy nadzieję, że sytuacja w gminie pozwoli nam na zorganizowanie większej ilości wydarzeń w sierpniu. Przed nami warsztaty teatralne dla młodzieży oraz warsztaty wokalne dla dzieci. Pamiętajcie również, że w dniach 3-16 sierpnia możecie oddawać swoje głosy w konkursie "Zastrzyk Pozytywnej Twórczości". Wszystkie prace zamieścimy na fanpage'u Domu Kultury w Rawiczu 3 sierpnia o godz. 10:00. Głosować będzie można za pomocą znaczników "lubię to" lub "super" do 16 sierpnia. Tego dnia o godz. 20:00 okaże się, kto jest zwycięzcą konkursu.

Kliknij w obrazek, żeby zobaczyć, co czeka nas w drugi weekend sierpnia.

wystawa polasper koszmarny kabaret

fintikluszki spektakl dla dzieci koncert warsztatow wokalnych

kwiaty wystawa kruszki 9.08 koncert musicalowy

Dom Kultury w Rawiczu i warszawski Teatr SKENE mają na koncie już kilka wspólnych produkcji teatralnych cieszących się dużą popularnością na deskach teatrów w Polsce. Wcześniejsze spektakle możecie sprawdzić tutaj.

Przyszedł czas na kolejną odsłonę. Tym razem będzie można zobaczyć komedię Stefana Vogel'a w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

Zobacz zwiastun spektaklu "Najsłodszy owoc" klikając w zdjęcie.

najsłodszy owoc

Jesteście ciekawi najnowszej premiery Teatru SKENE i Domu Kultury w Rawiczu?
Już niedługo na deskach teatralnych "Najsłodszy owoc", którego premiera nie miała możliwości odbyć się w marcu.

reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz,
scenografia: Tomasz Bzdęga,
kostiumy: Anna Puchalska,
choreografia: Janja Lesar

Najsłodszy owoc znajdziesz w ogrodzie u sąsiada.
A gdyby się tak zamienić: rolami, partnerami, życiem. Ten owoc w ogrodzie sąsiada słodszy!
Za ścianą mają lepiej, na pewno…
Jesteście Państwo przekonani?
Prapremiera austriackiej sztuki „Najsłodszy owoc” Stefana Vogla, pełna zaskakujących zwrotów akcji i przezabawnych perypetii, spróbuje poddać te pomysły analizie. Czworo przyjaciół z czasów podstawówki, „pożenionych” ze sobą, wezmą się do działania „ku uciesze” publiczności, niosąc jej rozsądne wnioski. Dwie godziny mądrej zabawy zagwarantują Państwu znani z wielu filmów i seriali aktorzy młodego pokolenia.

Szanowni Państwo,

informujemy, iż w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy oraz zaproszonych przez nas artystów, podjęliśmy decyzję o zmianie terminów najbliższych wydarzeń. O nowych terminach będziemy Państwa informować na bieżąco na stronie oraz na fanpage'u Domu Kultury w Rawiczu.

Zmiany dotyczą:

  • działalności Kina Promień- tymczasowo zawieszona od dnia 10.07.
  • zajęć sekcji działających przy Domu Kultury w Rawiczu - tymczasowo odwołane
  • spektaklu "Koszmarny kabaret z wentylkiem" w wykonaniu Rawickiego Teatru Komedii planowanego na 9.07. - zmiana terminu
  • koncertów w ramach festiwalu Muzykorama 2020 zaplanowanych wcześniej na: 10,17 i 24 lipca - zmiana terminu
  • warsztatów wokalnych, które miały się odbyć w dniach 6-18 lipca - zmiana terminu
  • koncertu dzieci biorących udział w warsztatach oraz wręczenia nagród w konkursie "Baj się bajuniu - Narysuj ten świat" - zmiana terminu
  • koncertu Huberta Szczęsnego z zespołem zaplanowanego na 25.07 - zmiana terminu

Dziękujemy za Państwa zrozumienie. Mamy nadzieję, że w tym czasie zajrzycie na nasz kanał na YouTube, na którym zamieszczamy materiały filmowe dotyczące artystycznego życia Rawicza i nie tylko. Czeka tam na Was m.in. relacja z pierwszego lipcowego weekendu, który dzięki naszej wspaniałej rawickiej publiczności mogliśmy spędzić kulturalnie, przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie. Zobaczcie sami (klikając w zdjęcie).

maxresdefault

 

 

Podkategorie

AKUSTYK PRACA1

Dom Kultury w Rawiczu poszukuje pracownika na stanowisko: AKUSTYK / TECHNIK

Wymagania:

Wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie realizacji dźwięku, umiejętność realizacji nagłośnienia, projekcji, rejestracji dźwięku i obrazu na potrzeby spektakli, pokazów, eventów.
* prawo jazdy kat. B
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu.

W zakres obowiązków wchodzi m.in.: - obsługa nagłośnienia prób, eventów, spektakli, współpraca przy realizacji przedstawień teatralnych,odpowiedzialność za powierzony sprzęt.

Oferujemy:

* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Możliwość realizacji własnych pomysłów
* Pracę w przyjaznej atmosferze 
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* pracę wolną od rutyny
* realizację ciekawych, samodzielnych zadań