Grupa wiekowa: MŁODZIEŻ

Miejsce spotkań: Dom Kultury w Rawiczu, ul. Targowa 1

Koszt: 20 zł na miesiąc płatne za miesiąc z góry w kasie Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 15 lub na konto bankowe: GETIN NOBLE BANK 34 1560 0013 2747 4363 1000 0001

Więcej: DECEM TOYS

DECEM TOYS to grupa teatralna powstała w Rawickim Domu Kultury jesienią 2015 roku. 10 młodych i ambitnych zapaleńców teatru, których średnia wieku to 18 lat, postanowiło realizować swoje marzenia, jakimi jest własny teatr. Uczestnicy powstałej wtedy grupy to gimnazjaliści, licealiści oraz maturzyści. Dziś to często dorośli młodzi ludzie, którzy na co dzień pracują i studiują.

Nazwa zespołu Decem Toys, czyli 10 zabawek pochodzi od początkowej ilości uczestników oraz debiutanckiego przedstawienia, które pokazali, czyli „Sklepu z zabawkami”.

W 2016 r. zdobyli dwie nagrody na festiwalach teatralnych dla młodzieży za autorski spektakl pt: „Sklep z zabawkami” (Wyróżnienie na OFMAT - Festiwal Teatralny w Krakowie oraz III nagroda na XXIII Spotkaniach Teatralnych w Turku „Czwarta ściana”).

W kolejnym, 2017 roku powstaje spektakl „Lustra” (premiera 30.06.17) - autorski scenariusz w oparciu o monologi z wybranych dzieł W. Szekspira, który przynosi zespołowi kolejną nagrodę - „Brązową igłę” na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych w Ostrołęce.

Sezon 2017/2018 to premiera spektaklu „Płatonow” Antona Czechowa, który zespół z powodzeniem pokazuje rawickiej widowni 3 razy.

W minionym sezonie zespół przygotował „Anię z Zielonego Wzgórza” - spektakl, w którym wspólnie z młodszą grupą teatralną oraz gościnnym udziałem aktorki z Rawickiego Teatru Komedii wystąpiło 23 wykonawców.

Grupę od początku jej powstania prowadzi Sylwester Różycki.

Prowadzący zajęcia: Sylwester Różycki - aktor, muzyk, pedagog.

Ukończył magisterskie studia humanistyczne: specjalizacja pedagogiczna i magisterskie studia muzyczne: wydział wokalno-aktorski. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na scenie: wrocławski Teatr Arka (ponad 20 premier - główne oraz drugoplanowe role, Wrocławski Teatr Współczesny ("Zmierzch" Izaacka Babla reż. Krystyna Meissner - 2 sezony, Opera Wrocławska - solowe partie w przedstawieniach za granicą), koncerty wokalne w filharmoniach, teatrach, salach koncertowych, kościołach i synagogach oraz koncerty i wystąpienia na profesjonalnych scenach z otwartą przestrzenią w kraju i za granicą). Wieloletnia praktyka prowadzenia warsztatów teatralnych, wokalnych z dziećmi i młodzieżą również zajęcia arteterapii z osobami z różnym stopniem niepełnosprawności oraz zajęcia w grupach integracyjnych m.in. przez 10 lat we wrocławskim teatrze Arka, w wielu ośrodkach na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Śląsku, w województwie mazowieckim jak również za granicą.