Nasze dwie propozycje na kulturalny Dzień Kobiet:

O godzinie 16:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu niezwykły koncert Waldemara Malickiego – Klasyka po bandzie w reżyserii Jacka Kęcika.

Waldemar Malicki to wybitny polski pianista i satyryk. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, doskonalił grę w Wiedniu. Nagrał 34 płyty z muzyką solową i kameralną. Wspólnie z reżyserem Jackiem Kęcikiem stworzył show muzyczno-kabaretowe „Co tu jest grane?”, emitowane w Telewizji Polskiej oraz cykl koncertów z udziałem orkiestry i solistów, pod nazwą „Filharmonia Dowcipu". Cykl występów "Klasyka po bandzie" to ich najnowszy wspólny projekt – muzyczne show wypełnione mnóstwem oczyszczającego śmiechu, gwarantujące inteligentną rozrywkę i przyjemną odskocznię od codzienności. Na scenie sam Maesto i jego cudowna muzyka oraz pełna seksapilu czteroosobowa grupa wspaniałych muzyków.

Bilety dostępne wyłącznie online w tym miejscu.

O godzinie 17:30 w Kino Promień pokażemy "Małe kobietki" w reżyserii Grety Gerwin, z fantastyczną obsadą najlepszych aktorek Hollywood: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Timothée Chalamet oraz Meryl Streep.

"Małe kobietki" to adaptacja jednej z najważniejszych powieści emancypacyjnych autorstwa Louis May Alcott – pionierki literatury kobiecej i literatury dla dziewcząt. Wydana w 1876 roku książka zdobyła ogromną popularność, zapoczątkowując nurt realistycznej powieści dla młodzieży. O sukcesie zadecydowała sprawnie skonstruowana fabuła, przekonująco naszkicowane postacie i opisane, z dużym dystansem i poczuciem humoru zwykłe życie oraz problemy kobiet w XIX wieku.

Film można obejrzeć w Kinie Promień przez cały tydzień, od 6 do 12 marca.

Zapraszamy!

G53uak8viDw