4 października koncert Kameralnej Orkiestry Polskiego Radia Amadeus poprzedzony będzie wernisażem Aleksandry Cichockiej, który odbędzie się w Sali Piecowej Domu Kultury w Rawiczu o godz. 17:30. Autorka prac, które będzie można obejrzeć, jest absolwentką malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu (dyplom z malarstwa i mediów 2018) oraz absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2017 roku jej prace można było zobaczyć na wystawie Bienal International de Cartelismo Terras Gauda Concurso Francisco Mantecon w porcie Vigo w Hiszpanii.

Od autorki wystawy: "W malarstwie najbardziej interesuje mnie abstrakcja - synteza form, powściągliwość, redukcja obrazu do jednej barwy. Prezentowane malarstwo z cyklu <<Przestrzenie nieoczywiste>> charakteryzuje uproszczona kompozycja, ograniczona paleta barw często oparta wyłącznie na różnych odcieniach jednej. Obrazy monochromatyczne, płaszczyzny pokryte jednym kolorem, niektóre niepokojące, ciemne, wręcz ascetyczne. To malarska metafora, głęboka refleksja na temat czegoś ważnego. Przekaz adresowany do wrażliwego odbiorcy. Obrazy bez tytułu to świadomy zabieg by uruchomić wyobraźnię na skojarzenia i własne refleksje."

Cichocka Aleksandra bez tytułu 01  Cichocka Aleksandra bez tytułu 06