Grupa wiekowa: DZIECI, MŁODZIEŻ do lat 15

TERMINY SPOTKAŃ:

poniedziałki 17:00-18:30

Więcej: Młodzieżowy Chór Kameleon

Zespół powstał w 2006r. Tworzy go dwudziestoosobowa grupa uczniów rawickich szkół. Od początku swojej działalności należy do Programu Śpiewająca Polska. Jest również członkiem Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr. Zespół organizuje koncerty na rzecz środowiska lokalnego, uczestniczy w warsztatach chóralnych oraz w licznych uroczystościach gminnych. W bieżącym roku przebył reorganizację, znacznie odmładzając swoje szeregi.

Oprócz udziału w konkursach powiatowych i wojewódzkich reprezentuje Ziemię Rawicką na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: we Vladimirze i Żukowskim w Rosji oraz Pradze i Jihlavie w Czechach. W 2013r. w International Youth Art Festival w Pradze zdobył Złotą i Srebrną Nagrodę. Trzykrotnie został laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Religijnej w Śremie (2012,2016,2018) oraz w 2016r. zdobywcą głównej nagrody w Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Poznaniu. Dziesięciokrotnie zdobył Złote Pasmo na Przeglądach Chórów Regionu Wielkopolski Zachodniej.

Całokształt działalności chóru został uhonorowany zaproszeniem w 2014r. do zaprezentowania swoich osiągnięć na III Gali Młodych Utalentowanych Wielkopolan, organizowanej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Zespół trzykrotnie reprezentował region Wielkopolski Zachodniej w Koncercie Finałowym Programu Śpiewająca Polska, występując w Narodowym Forum Muzyki i Hali Stulecia we Wrocławiu.

Prowadzący zajęcia: Jowita Augustyniak - pedagog, chórmistrz, instruktor emisji głosu, logopeda.

Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze. Ukończyła Podyplomowe Studium Emisji Głosu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, studia podyplomowe w zakresie przedmiotu Sztuka w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Podyplomowe Studia Logopedyczne na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Bierze udział w licznych międzynarodowych i ogólnopolskich seminariach i warsztatach dyrygenckich. Od wielu lat współpracuje z amatorskim ruchem muzycznym. Od 2009 r. pełni funkcję dyrektora artystycznego Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr z siedzibą w Lesznie. Od 2006 roku koordynuje działania Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska” w regionie Wielkopolska Zachodnia, organizując konfrontacje chóralne i prowadząc warsztaty metodyczne.

Obecnie prowadzi trzy chóry: Młodzieżowy Chór „Kameleon” w Rawiczu, Koło Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego w Miejskiej Górce oraz Chór „Bel canto” w Golinie Wielkiej.

Za całokształt pracy na rzecz amatorskiego ruchu muzycznego, w 2015r. odznaczona została Odznaką Honorową Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.