Obchody 101. rocznicy oddzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczniemy już w sobotę 9 listopada drugą edycją Wielkopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów, na który zostały zaproszone zespoły i chóry z całego województwa. Dzień później w Miejskiej Górce "Wielkopolska Śpiewa Niepodległej" - koncert chórów regionu Wielkopolski Zachodniej poprzedzony konferencją na temat chóralistyki w polskich szkołach ogólnokształcących "grajmy i śpiewajmy w szkole".

11 listopada zapraszamy na tradycyjne Gminne obchody Dnia Niepodległości, a wieczorem na scenę kameralną Domu Kultury, gdzie o godz. 19:30 odbędzie się koncert zespołu weezdob Collective pod hasłem Zaduszki Jazzowe.

plakat konkurs piosenki patriotycznejMIEJSKA GÓRKA PLAKAT

Zapraszamy na kolejną porcję jesiennych propozycji kulturalnych. Tym razem wydarzenia teatralne przeplatają się z muzycznymi. Mamy nadzieję, że w naszych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie - fani jazzu, rocka, opery i polskich pieśni tradycyjnych w związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości.

Natomiast miłośnicy teatru mogą wybrać się zarówno na lekką komedię jak "Kolacja pożegnalna" na podstawie francuskiego spektaklu, jak i filozoficzno-psychologiczną sztukę "Trzy siostry" opartą na dramacie Antoniego Czechowa. Dla tych, którzy chcieliby się wzruszyć i pośmiać słuchając polskiej poezji, tekstów satyrycznych czy też piosenek mamy kolejne trzy propozycje: "Sceny niemalże małżeńskie..." na podstawie tekstów Stefanii Grodzieńskiej i piosenek Jerzego Jurandota, "Lilka, cud miłości" na podstawie wspomnień Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz "Bardzo śmieszne piosenki" Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Mariana Hemara i innych polskich twórców w wykonaniu Katarzyny Żak.

Dla tych, którzy chcieliby przenieść się w czasie i obejrzeć przedstawienie z 1975 roku zaplanowaliśmy projekcję "Apetytu na czereśnie" w obsadzie Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego. Dla dzieci (tych dużych i małych) spektakl teatru lalki i aktora "Puchacz i słońce" o poszukiwaniu przyjaźni w wielkim świecie. A na specjalne życzenie rawiczan 25 listopada reaktywacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Wesele".

Nie zapomnijcie zajrzeć w tym miesiącu do Kina Promień. Ruszył nowy program lojalnościowy! http://kinopromien.rawicz.pl/repertuar/

KULTURALNY LISTOPAD 2019 mniejszy

Oprócz spektakli konkursowych przygotowaliśmy dla Państwa kilka wydarzeń specjalnych. Znalazł sie wśród nich spektakl z udziałem rawickiej grupy Teatr Komedii i zaproszonych gości pt. "Wesele-reaktywacja". Zagramy go dla Państwa 25 listopada. Spektakl nie jest biletowany podobnie jak planowany na 20 listopada pokaz spektaklu filmowego z udziałem Krystyny Sienkiewicz i Piotra Fronczewskiego "Apetyt na czereśnie". Również bezpłatnie odbędą się dwie audycje - spotkania z zaproszonymi przez nas gośćmi: Grażyną Barszczewską i Grzegorzem Ćwiertniewiczem oraz Teresą Drozdą i Barbarą Wrzesińską.

Pozakonkursowo odbędą się dwa spektakle dla najmłodszych: "Puchacz i słońce" rosyjskiego Teatru Materia oraz "Królowa Śniegu" Teatru Piasku Tetiany Galitsyny.

Festiwal rozpoczniemy od wernisażu Rafała Kruszki - wystawa fotograficzna będzie do oglądania prawie przez cały czas festiwalowy, a 6 grudnia tuż przed końcem jesieni teatralnej otworzymy wystawę Julity Adamiak zatytułowaną "Anioły".

Zapraszamy gorąco na wszystkie wydarzenia!

barszczewska  hqdefaultasd  drozda wrzesińska

 PLAKAT WESELE   puchacz i slonce   krolowa sniegu

anioły fb              plakat rafal1

25 października rusza piąta edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Tradycyjnie odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy spektakl. W tym roku mają Państwo do wyboru siedem wydarzeń. Zwycięzca otrzyma Złotą Maskę festiwalu. Odbędzie się również losowanie nagrody dla publiczności. Kupony do głosowania znajdują sie w repertuarach festiwalu, które będzie można odebrać przed każdym spektaklem.

Wybierz swojego faworyta:

gąska festiwal    lilka cud milosci  kolacja plakat2

sceny niemalze malzenskie  RECITAL KATARZYNY ZAK   trzy siostry

W dniu GALI FESTIWALOWEJ odbędzie się spektakl "Siedem sekund wieczności".

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Spektakl "Gąska" w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza wyprodukowany przez Dom Kultury w Rawiczu, Teatr Miejski w Lesznie i Teatr SKENE zostanie po raz pierwszy zagrany na scenie Domu Kultury w Rawiczu. Bilety już się rozeszły więc tych z Państwa, którzy nie zdążyli, zapraszamy na pozostałe wydarzenia festiwalowe, które - mamy nadzieję - spełnią oczekiwania każdego widza.

"Gąskę" będzie można obejrzeć w pierwszym dniu Festiwalu, a poprzedzi ją wernisaż wystawy fotograficznej Rafała Kruszki pod nazwą "Przy polu". Zdjęcia będzie można oglądać od godz. 17:30 w Galerii - sali piecowej Domu Kultury. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Poinformuj nas o swoim przybyciu na wydarzenie:

gąska festiwalplakat rafal1

Zapraszamy miłośników opery i teatru muzycznego na kolejną audycję muzyczną z cyklu "Upiory i tenory". W tym miesiący na spotkaniu z dr Andrzejem Wątorskim przybliżymy Państwu sylwetki angielskich kompozytorów. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się na kameralnej scenie teatralnej. Wstęp jest bezpłatny.

 

UPIORY I TENORY1

W przyszłym czekają nas dwa koncerty. Wracamy do tradycyjnych Zaduszek jazzowych. Tym razem odwiedzi nas zespół Weezdob Collective. A kilka dni później pożądna dawka rockowych brzmień w wykonaniu dobrze znanych Rawiczanom zespołów: Inscydent i Prowler. Bilety do nabycia w Domu Kultury, w sklepie muzycznym Orion i w Kinie Promień.

weez

inscydent baner

W Gminie Rawicz działa już kilka chórów i zespołów folklorystycznych. tym razem zapraszamy do współpracy przy tworzeniu nowego projektu wokalnego wszystkich powyżej 10 roku życia. Będziemy pracować nad emisją głosu, kształceniem słuchu, dykcją i przede wszystkim interpretacją utworów. Zapraszamy tych, którzy lubią śpiewać dla własnej przyjemności i tych, którzy lubią być słuchani przez dużą widownię. Spotkanie organizacyjne: 22 października.

Dla dzieci o godz. 17:00 - spotkanie z p. Jowitą Augustyniak i Magdaleną Zamoroką

Dla młodzieży i dorosłych o godz. 18:00 - zajęcia poprowadzi Magdalena Zamoroka

Zajęcia rozpoczynamy w listopadzie!

WOKAL

Nowy miesiąc i nowe atrakcje przed nami. Już w najbliższy piątek długo wyczekiwany koncert Orkiestry Amadeus. Czekają nas w październiku dwa wernisaże, na które gorąco zapraszamy. Nie zabraknie atrakcji dla seniorów, ale też cyklicznych zajęć artystycznych dla dzieci. Zachęcamy na stałe zajęcia, których terminy znajdziecie w zakładne sekcje, a także na nowe zajęcia wokalne, które uruchomimy już w tym miesiącu. Pod koniec października rozpoczniemy V edycję Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz. Bilety już w sprzedaży!

Ulotki z poniższym harmonogramem oraz repertuarem Kina Promień znajdziecie w Muzeum Ziemi Rawickiej, w Kinie Promień i w Sklepie Muzycznym Orion.

paxdziernik

Dzielimy się z Państwem harmonogramem tegorocznego Festiwalu. Bilety już w sprzedaży!

Zapraszamy do śledzenia zapowiedzi tutaj

plakat RFT 2019 aktualny

Podkategorie

AKUSTYK PRACA1

Dom Kultury w Rawiczu poszukuje pracownika na stanowisko: AKUSTYK / TECHNIK

Wymagania:

Wykształcenie wyższe lub średnie zawodowe - mile widziane kierunkowe w zakresie realizacji dźwięku, umiejętność realizacji nagłośnienia, projekcji, rejestracji dźwięku i obrazu na potrzeby spektakli, pokazów, eventów.
* prawo jazdy kat. B
* dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office),
* dyspozycyjność,
* umiejętność pracy w zespole,
* umiejętność pracy pod presją czasu.

W zakres obowiązków wchodzi m.in.: - obsługa nagłośnienia prób, eventów, spektakli, współpraca przy realizacji przedstawień teatralnych,odpowiedzialność za powierzony sprzęt.

Oferujemy:

* Umowę o pracę
* Atrakcyjne wynagrodzenie
* Możliwość realizacji własnych pomysłów
* Pracę w przyjaznej atmosferze 
* Możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczenia
* pracę wolną od rutyny
* realizację ciekawych, samodzielnych zadań