Newsletter

dodaj

Klub Tańca Towarzyskiego "SPIN" Rawicz

 

 

KLUB TAŃCA TOWARZYSKIEGO

„SPIN” RAWICZ  

Klub Tańca Towarzyskiego „SPIN” Rawicz został oficjalnie zarejestrowany
w Polskim Towarzystwie Tanecznym w Krakowie w roku 2004 i podlega on Okręgowi Wielkopolskiemu Polskiego Tańca Towarzyskiego w Poznaniu.
Klub działa przy Domu Kultury w Rawiczu a nazwa klubu „SPIN” pochodzi od figury tanecznej, która oznacza „szybki obrót”.  Obecnym trenerem jest Pan Krzysztof Majewski z Wrocławia.

Pan Krzysztof Majewski przez wiele lat prowadził Studio Tańca Perfect Dance we Wrocławiu (obecnie Studio Tańca Krzysztof Majewski) i może poszczycić się wieloma sukcesami. Ponad 30 razy pary z tego klubu stały na podium w Mistrzostwach Polski, a jeden z tancerzy jest  Mistrzem Świata w American Smooth (Tomasz Mielnicki). Uczniowie pana Krzysztofa zaznaczyli również swoją obecność w takich programach jak Taniec z Gwiazdami (Dominika Kublik i Michał Skawiński) oraz „You Can Dance” (Filip Wala).

Spotkania Klubu odbywają się w każdy wtorek od godz. 18.30 do 20.30 w sali widowiskowej Rawickiego Domu Kultury.
Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w Sekretariacie Domu Kultury lub pod numerem tel. (065) 546 10 16.

KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO 

 

od godz. 15:00 do godz. 15:30 – I grupa dzieci początkujących (4 - 6 lat)

od godz. 15:30 do godz. 16:00 – II grupa dzieci

od godz. 16:00 do godz. 16:45 -  grupa dzieci zaawansowanych

od godz. 16:45 do godz. 18:15 – pary sportowe – Klub Tańca „SPIN” Rawicz

od godz. 20:00 do godz. 21:00 - grupa młodzieży i dorosłych
                        

                                          

 

DOTYCHCZASOWE TURNIEJE TAŃCA TOWARZYSKIEGO W RAWICZU

 

2004r - Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Rawiczu z okazji 100 - lecia.

 

2005r – II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa RFWW  RAWAG w Rawiczu z okazji 35 – lecia zakładu.

 

2006r - III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu z okazji 110-lecia Wodociągu  Rawickiego.

 

2007r – IV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Rawiczu z okazji 120-lecia zakładu

 

2008r - Jubileuszowy V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa  ZPB KACZMAREK z okazji 25-lecia działalności firmy.

 

2009r – VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Firmy RAWMED z okazji 10-lecia.

 

2010r – VII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa RFWW  RAWAG w Rawiczu z okazji 40 – lecia zakładu.

 

2011r – VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Rawicz.

 

2012r – IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Rawiczu z okazji 125 - lecia istnienia.

 

08.06.2013r - X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji z okazji 90-lecia Sportu w Rawiczu.

 

21.09.2014r - XI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego RAWICZ 2014
o Puchar Przychodni "RAWMED" z okazji 15-lecia.


 

 

WYRÓŻNIAMY TAŃCE

tańce standardowe (ST): walc angielski ,walc wiedeński, quickstep, tango, foxtrot

oraz

tańce latynoamerykańskie (LA): samba , cha-cha, rumba , jive, pasodoble

każdy z tańców ma swój niepowtarzalny charakter i urok.

 

TANIEC SPORTOWY

Taniec towarzyski nie jest dyscypliną olimpijską i jest jednym z najmniej popularnych sportów świata. Mimo to posiada ścisłe zasady.
Wszystkich sportowych tancerzy dzieli się na kategorie: wiekowe i klasowe. Kategorie wiekowe to "do 9 lat", "10-11 lat", "12-13 lat", "14-15 lat" i "powyżej 15 lat". Kategorie klasowe mogą być HOBBY("H", "G", "F"), lub sportowe. Klasy sportowe od najsłabszej, do najlepszej to: "E", "D", "C", "B", "A", "S". Aby zdobyć wyższą klasę taneczną należy na turniejach tanecznych organizowanych
przez PTTzdobyć odpowiednią ilość punktów i odpowiednią ilość razy stanąć na podium (oprócz klas hobby - tam uczestnik wybiera, w której klasie startuje.) Każdej klasie tanecznej towarzyszą inne zasady. Między innymi różnią się stroje taneczne poszczególnych klas. Np. do "C" klasy tanecznej tańce standardowe partner tańczy w czarnych spodniach, białej koszuli i kamizelce, natomiast już od "B" klasy zamiast kamizelki zakłada się frak.

 

 

TURNIEJE TAŃCA

Ogólnopolskie Turnieje Tańca Towarzyskiego (OTTT) organizowane są przez członków PolskiegoTowarzystwaTanecznego. Wszystkie kategorie oceniane są oddzielne. Uczestnicy oddzielnie tańczątańce latynoamerykańskie(LA)
i oddzielnie tańce standardowe(ST) (różni się także ubiór przy tańczeniu obu tych rodzajów tańców. Do "C" klasy tanecznej tańczy się po cztery tańce LA- Samba, Cha cha cha, Rumba, Jive i po cztery tańce ST- Walc angielski, Tanngo, Walc wiedeński, Quickstep. Od "C" klasy dochodzi jeden taniec LA - Pasodoble i jeden taniec ST - Foxtrot.